Lyžování v 1. trimestru + ostatní sporty v těhotenství

111
13.12.04 16:59

Lyžování v 1. trimestru + ostatní sporty v těhotenství

Zdravím všechny těhulky!
Tak už patřím mezi vás :lol: . Musím přiznat, že jsem zatím neměla moc času zajímat se o detaily s tímto stavem spojené, ale brzo se na to chystám.
Nicméně teď doma řešíme otázku, jestli máme jet v lednu na hory (a lyžovat tam), když budu v tu dobu ve třetím měsíci (začátek).
Máte s tímto nějaké zkušenosti?
Můj partner má informace odlišné od mých, tak bych potřebovala poradit.
Budu vděčná i za rady ohledně sportu v těhotenství všeobecně, případně tipy na těhotenské cvičení (pouze v Praze).
Předem díky za rady.
Elli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

202
13.12.04 17:17

Ahoj,
my meli loni taky zajistenou zimni dovolenou, kdyz jsem byla ve tretim mesici. Na sjezdovky jsem si teda netroufla, ne kvuli nejake namaze, ale kvuli tem idiotum, co jezdi jako blazni, nikdy nevis, kdo do tebe muze vrazit. Tak jsem stravila tyden na bezkach, manzel jezdil se mnou a s ostatnima jsme se potkavali az dojezdili v hospudce.
Jinak jsem sportovala (rekreacne aerobic a plavani) az do zacatku osmeho mesice, na aquagymnastice jsem byla jeste ctyri dny pred porodem.
Pepsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
13.12.04 17:18

Ahoj Elli,
lyžování jako takové by nevadilo, ale nemůžeš dopředu vědět, jestli někde nehodíš „rybu“. Já bych si to nelajsla. :? Ale záleží to na tvém rozhodnutí.
(Píše ta, která to v patnácti napálila do stromu a zůstala pod ním sedět s větví v ruce :roll: :lol: :roll: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
13.12.04 17:25

Doktor mi řekl, že do třetího měsíce, pokud je „to“ v břiše a „neleze“ to ven (to nejsou moc odborné výrazy :) ), tak to prý není nebezpečné.
Je mi líto přijít o lyžování, ale zase nechci ohrozit mimi, navíc s partnerem neběžkujeme, tak jsem chtěla slyšet i jiné názory.
Cvičit aerobic se dá i v osmém měsíci??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
13.12.04 17:27

ahoj,
lyzovala som do 12tt. chodila som do posilovny, hrala som squash v 16tt. citila som sa fantasticky, ale nieco selhalo. a aj ked to nebolo pravdepodobne tym, trochu si to vycitam. 2.x budem opatrnejsia. totiz som s tych neposednych tipov, bez pohybu nevydrzim.
moja skusenost, ale neber to ze tak musi skoncit.
drzim palce
danka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
710
13.12.04 20:04

Ahoj,
nemam zkusenosti s lyzovanim, ale ja chodila az do konce sesteho mesice bruslit (na koleckovych bruslich). Pozdeji jsem mela uz strach z toho, ze spadnu a clovek nikdy nevi. Byl to super pocit, ze jsem se mohla hybat. Uz se tesime az vyrazime i s prdolou v kocare. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
13.12.04 22:21

Ahoj,
vloni jsem byla již cca v 5.-6. týdnu, když jsme byli na horách, ale já o tom nevěděla. Takže jsem nejen lyžovala, což už umím a nepadám, ale jezdila i na snowboardu, což neumím a učila jsem se to. Kdo to zná, ví o čem píšu - neustále pády a dost natvrdo. Když jsme se vrátili, zjistila jsem // a pak jsem si to vyčítala - ty pády, ale nic se nestalo. Pak v nějakém 8.-9. týdnu jsem přecejen ještě jela na hory a lyžovala, ale to už jsem byla mnohem opatrnější, jezdila jsem na malé klidné sjezdovce, kde bylo malé riziko, že mě někdo smete, no a užila jsem si to. Myslím, že doktor to většinou nedoporučí, ale nemusíš mít obavy ze samotného lyžování, spíš si dát pozor na ty okolo. Mysli taky na to, že příští rok si s miminkem asi moc nezalyžuješ… :) Hodně štěstí :lol:
Kimmi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
13.12.04 22:53

Ahoj, já když jsem byla úplně poprvé těhotná, tak jsem taky byla na horách a lyžovala jsem.Byla jsem na samém začátku těhotenství.Ačkoli jsem, myslím, dobrá lyžařka, stejně jsem si nabila hubu.Najela jsem na ledovku.Kolemjedoucí mi dojeli pro záchranku.Pak jsem jela do nemocnice na podrobné gynekologické vyšetření. Vše bylo v pořádku.Tedy asi..... Nikdy bych neohrožovala život té krevetky v bříšku lyžováním, ale mé zpočátku plánované těhotenství se najednou stalo pro mého partnera nežádoucí.Věděla jsem, že až se vrátím z hor tak mne pošle na potrat.Proto jsem si dovolila riskovat.On byl rozhodnutý, já ne. Velmi jsem po miminku toužila. Sama bych to s dítětem nezvládla.Byla jsem mladá a nezkušená.Za mimi jsem nedokázala bojovat.Měsíc po potratu mne poslal do jistých končin. O 8 let později vím, že by se to určitě dalo zvládnout. Teď mám raubíře a mimíska(samozřejmě s jiným partnerem) a jsem maximálně spokojená. Obě těhotenství jsem měla komplikovaná.Proto můj názor zní…každopádně neriskovat.Můžete narazit na sjezdovce na neohleduplného magora (promiňte mi ten výraz) a kde je vaše lyžařské umění. Bolavá duše za ten požitek z lyžování určitě nestojí......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
13.12.04 23:08

Ahojky Elli,
no my kvůli těhotenství (taky to vycházelo na 3m těhu) zrušili svatební cestu do Alp…dostala jsem strach, že blbě spadnu,že do mě někdo vrazí apod …cvičit se dá v těhu různě existuje i těhujóga, cvičení ve vodě, kondiční,myslím, že jsem zahlídla i břišní tance......já se hýbala celé těhotenství, chodila jsem i kondičně cvičit a to tak do 35tt pak už bylo hooodně vedro.........a myslím, že příští rok si to lyžování užiješ, i když s mimčem tak přece..;-), měj se krásně

Zdenik a dvě cácorky 17m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
14.12.04 07:15

No teď už vím, že jsem byla na lyžích se skoro čtyřměsíčním pupíkem. Tehdá jsem to netušila, že už je mimí tak velké, doktoři se nemohli shodnout v datování. Ale asi bych jela stejně.
Na sjezdovku mezi davy jsem si netroufla, navíc by mě červená stejně nebavila, takže jsem jezdila na malé, občas i prudší stráňce u chalupy, kde je i malý vlek a jezdilo jen 10 mých známých s dětmi.
Anebo jsem posbírala drobotinu, které vlek a prudkost stráně dělaly problémy a chodili jsme hezky šlapat a sjíždět stráničku nad chalupou. To šlapání stromečkem byl docela prima tělocvik.
Jediné, co mě překvapilo, že jsem nemohla jezdit moc razantně, protože změna těžiště, protože psychika, a vůbec. Takže jsem si celý týden krásně „vozila prdel“. Prostě s větším pupíkem to už na nějaký ten super adrenalinový zážitek rozhodně není, ale užít si dobrého pocitu, že to jede dolů z mírné stráně, lze. Ovšem radši bez pádů a bez debilů okolo - jestli máš možnost takovýchto prostor a jsi dobrý nepadací lyžař, klidně vyraž.
Jestli jde o týden na velkých sjezdovkách mezi davy, tak to asi nemá cenu.
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.12.04 08:24

Ahoj,
já myslím, že pokud lyžovat umíš, tak můžeš. Já jsem byla teď na víkend v Rakousku a lyžovala jsem ještě v 19. týdnu. Nemám skoro žádné břicho. Jezdila jsem opatrně a maximálně na čevené. Lyžuji od dětství. bylo nádherné počasí a krásně jsem si to užila. Ivana, 19. týden

• Nahlásit
  • Citovat
409
14.12.04 10:34

Ahoj,
já jsem nyní v 5.měsíci a ač mám hory a lyžování moc ráda, letos nic riskovat nebudu. Zažila jsem totiž loni mnou nezaviněný velmi nepříjemný střet na sjezdovce, takže rozhodně se letos s pupíkem nikam vydávat nebudu. I když zahraniční sjezdovky nebývají tak zoufale přeplněné jako ty naše, takže pokud jsi dobrý lyžař a pojedeš někam, kde jsou volné sjezdovky, tak ve 3.měsíci, kdy ještě většinou žádný pupík není… no záleží na tvé úvaze. V únoru sice na hory s manželem razíme, ale půjdeme pouze na výlety na běžkách. Vybrali jsme si hotel v Beskydech, kde mají bowling, stolní tenis a římské lázně, takže se vyřádíme i tam:-))
Jinak chodím na aerobick s overballama a chystám se na aquaaerobick. Takže pohyb určitě JO, ale jestli zrovna lyže, to si nejsem jistá :?:
Evitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
14.12.04 12:37

Ahojky,
já bych na lyže určitě nejela, protože bych se bála, že to do mě někdo napálí. A jak se znám, tak by to tak bylo. Navíc mě nebaví jezdit mírné kopečky, kde by to určitě bylo bezpečnější, ale prudší kopce, tak bych si to nevychutnala. Myslím si, že záleží na Tobě, jak se cítíš a na co si troufáš. Pokud máš strach, tak bych tam nejela. Jezdit dolů se strachem, aby se „něco“ nestalo, je celkem o ničem. Doktor Ti to určitě nedoporučí, protože se bojí riskovat, přeci jen riziko tam je. Ale pokud si troufáš…
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.12.04 12:41

Ahoj,
lyzovala jsem ve Francii v 16. tt a vse bylo ok. Pocasi uzasne, ja jsem se citila vyborne, davala jsem jen vic pozor a snazila se nejezdit rychle. muj partner jezdil az za mnou a „hlidal“, aby me nikdo nesmetl… Jezdime do Francie kazdy rok uz vic jak 10 let a lyzuji „kontrolovane“, tak jsem vic nez ze sebe mela strach z tech ostatnich. Vic jsem odpocivala a celkove se ten tyden velice vydaril. Dokror o tom vedel a rekl mi, ze to nechava na mem uvazeni (vi ze rada lyzuji, mockrat jsme spolu o tom mluvili, potkali jsme se i na horach). Rikal mi, ze do 12 tydne je to bezpecnejsi z hlediska padu. Samozrejme, ze mimoradky se muzou stat vzdy, ale pokud mimi „drzi“, tak by ho to nemelo ohrozit. :-)
Riziko tak musis zvazit sama = dobra rada nad zlato, ze!
ahoj a drzim palcxe, at to dobre dopadne.
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
2257
29.12.04 14:20

Ahoj, taky bych si ještě ráda vyjela na lyže (jsem v 13tt), pravda je, že zatím nemám žádné problémy (ze začátku jsem měla bolesti břicha jako při menses a večer jsem ležela s nohama nahoře), ale riskovat to nebudu. :wink: Možná, kdybych viděla malý a málo frekventovaný kopec, tak bych to zkusila, ale nikdy nevíš..myslím, že miminem mi tahle aktivita neskončí a příští rok (teda až ten další :) ) si to ráda vyberu. Jinak znám ale maminku, která si koupila speciální pás na sporty při těhotentsví (cca 1000kč) a jezdí vesele na snowboardu. Ale já si myslím, že jeden rok se to vydržet dá, tak se raději budu batolit u čajíčku :wink: Všem přeji prima den Petra a mimčo 13tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama