Lze dát dítě do školy před ukončením OČR?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taciras
Extra třída :D 11208 příspěvků 02.12.18 18:06
Lze dát dítě do školy před ukončením OČR?

Ahoj, stručně nastíním situaci:

Synek minulé pondělí přišel ze školy s tím, že ho bolí v krku. V úterý ráno už měl horečku a slušný kašel. Volali jsme doktorce (naše to tak chce i u nemocných) a řekla, že takhle brzy na něm nic neuvidí a že ho chce vidět v pondělí (tj. zítra). Manžel se tedy jen stavil pro OČR a byl s ním doma. No a teď: úkoly dostal do pátku, máme je hotové, synek už mi přijde dobrý, klidně by mohl jít. Doktorka je tam až odpoledne. A jako bonus měl jet zítra odpoledne s družinou do kina, dost se těšil. V pátek to ještě nevypadalo, ale nyní je v situaci, kdy bych ho nejraději poslala do školy. Jen nevím, zda ho doktorka nebude přeci jen chtít vidět (už prakticky zdravého) a zda to není problém vzhledem k vystavené OČR, s tím, že by se snad dala zpětně ukončit k pátku, tak by to nemusel být problém? Doma ovšem stejně bude mladší dítě, které to chytilo taky, takže možná budeme brát novou ošetřovačku zase na mladší. Taková pitomá situace, nevím jak to rozseknout, nechci ho připravit o zážitek, když už se cítí dobře. Plus zamešká o den více zbytečně…

Reakce:
mau-mau
Závislačka 3327 příspěvků 02.12.18 18:12

Jestli máš doma další nemocné, nech si to první ukončit zítra a normálně ať jde ráno do školy, den sem, den tam. A zítra si nech to OCR vystavit na další dítě. Normálně bych řekla, že už je zdravý a šel do školy. To přece není problém. A podle mě jde ukončit i k neděli přece. Záleží, jak dlouho jsi ochotná být doma s tím druhým, aby ti vycházely dny. Jinak já jednou v pondělí ukončovala k předchozímu čtvrtku a nebyl problém :palec:

Taciras
Extra třída :D 11208 příspěvků 02.12.18 18:25

K neděli to právě ukončovat odmítají, to dělají jen, pokud rodič pracuje na směny, takže buď pátek nebo pondělí, ale to vem čert, spíš aby nebyl problém s tím, že má neukončenou OČR a bude ve škole?

Aspera
Generální žvanilka 21458 příspěvků 02.12.18 18:35

Vcelku se divím, že doktorka nechce na vystavení OČR vidět dítě. Mě vždy žene do ordinace, i když to chytil jeden od druhého a je jasné, že je to to samé

Taciras
Extra třída :D 11208 příspěvků 02.12.18 18:54
@Aspera píše:
Vcelku se divím, že doktorka nechce na vystavení OČR vidět dítě. Mě vždy žene do ordinace, i když to chytil jeden od druhého a je jasné, že je to to samé

No, nechce, to je problém doktorky, ne můj, já ho tam vzít chtěla, ale to neřeším, řeším organizaci zítřka, co myslíš?

Aspera
Generální žvanilka 21458 příspěvků 02.12.18 18:58

@Taciras mě ukončuje k neděli v pohodě, ale chce vidět dítě. Většinou jsme domluvené, že ukončí bez dítěte, aby v ordinaci nechytl ještě něco lepšího.

Kacka2
Závislačka 4284 příspěvků 02.12.18 18:59

Sice jsem měla OČR 2× v životě, ale vždy ukončenou v neděli. Naposledy cca před měsícem. A nepracuji na směny.

Taciras
Extra třída :D 11208 příspěvků 02.12.18 19:09

No, u lékaře, co jsme chodili před tím, to nejprv dělali taky, bez problému, pak říkali, že měli nějakou kontrolu a vynadali jim za to, tak pak ukončovali k pátku. Tato ukončuje k pátku, asi měla taky kontrolu :nevim: . Tak jasně, že v neděli lepší, ale hádat se pro to nebudu.

Aspera
Generální žvanilka 21458 příspěvků 02.12.18 19:14

@Taciras každopádně by to měla udělat tak, abys ho mohla poslat do školy.

Taciras
Extra třída :D 11208 příspěvků 02.12.18 19:22

Ok, děkuji, tak půjde, nějak to snad domluvíme. Není důvod, aby zameškal další den, když sám tvrdí, že je mu dobře a chce jít do školy.

mau-mau
Závislačka 3327 příspěvků 02.12.18 20:20

Tak když nebude chtít ukončit k neděli, tak holt k pondělí, akorát tedy zítra ty nechoď do práce. To stejně nepůjdeš, když marodí ten druhý. S tím, že je ve škole a máš na něj ještě OCR není problém. To by mohlo vadit jen tomu, kdo nejde kvůli tomu do práce a má tudíž méně peněz. Ale jinak na to nikdo nepřijde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 05:43

Naše ukončuje k pátku nebo pondělí. Neděle jevory problém, protože ji nemohou ukončit v den, kdy neordinují.
A zvláště u mladšího dítěte funguje OČR na zavolání, aby nechitilo něco navíc. Pokud tedy my vysloveně nechceme přijít. Většinu jeho nemoci už zvládám doma sama, jen potřebuji omluvenku do práce .
Ona většinou nepotřebuje vidět dítě a já toho nezneuživám. Až mi to někdy přijde blbý, protože ho někdy nevidí ani na začátku ani na konci. Ale myslím, že toto privilegium u ní nemá každý. ;)

Pro zakladatelku, OCR si nech ukoncit k pátku ( pokud budeš pokračovat s druhým dítětem) a nebo k pondělku, pokud už s nimi doma nebudeš. Starší dítě pošli do kina, je blbost, aby muselo být doma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 05:46

Fuj. Samozřejmě „nechytilo“. :roll:

Uživatel je onlineLuboš P
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 03.12.18 08:03
@Anonymní píše:
Starší dítě pošli do kina, je blbost, aby muselo být doma.
To jsi vyvěštila jak? Z karet, z kávové sedliny?
@Taciras píše:
Jen nevím, zda ho doktorka nebude přeci jen chtít vidět (už prakticky zdravého) a zda to není problém vzhledem k vystavené OČR, s tím, že by se snad dala zpětně ukončit k pátku, tak by to nemusel být problém?

Tohle ale přece nikdo nemůže vědět, my tu vaši doktorku neznáme. K tomu se můžou vyjádřit jen jasnovidci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >