Lze diagnostikovat prodělanou CMP s odstupem času?

Anonymní
31.5.17 17:27

Lze diagnostikovat prodělanou CMP s odstupem času?

Už asi rok pociťuju různé problémy a dnes mě napadlo je dát dohromady. Připomíná mi to příznaky proběhlé cévní mozkové příhody, ale dělám rehabilitaci a s lidmi po CMP pracuji denně, tak už možná magořím. Když bych teď s tím zašla k doktorce, dá se zpětně zjistit, že k ní došlo?

Trápí mě napadání na levou nohu, zhoršená flexe kotníku (přitahování špičky) při chůzi, horší jemná motorika na levé ruce, špatně polykám sliny - kolikrát si fakt uvědomuju, že mám plnou pusu slin a zapomněla jsem polknout, mám pocit, že když dětem čtu nahlas pohádky, tak to taky není jako kdysi. A na fotkách mám při úsměvu jedno oko přivřené víc než druhé.

Pevně doufám, že mi fakt jen hrabe z práce, ale co když ne? Mám dvě malé děti a vím, že by to příště mohlo dopadnout hůř… je mi 29, nekouřím, skoro nepiju, nadváhu nemám, HA taky neberu..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
31.5.17 17:41

Pracuješ na RHB a to není kolem nějaký známý dr, který by tě vyšetřil? Napadla mne ještě roztroušená skleroza.

• Citovat
  • Upravit
1618
31.5.17 17:42

Nádor, RS, CMP, nebo taky jen magoříš :mrgreen: Nech si udělat MRI, CMP by tam mohla nechat nějaké stopy. A na CT RS nenajdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.17 17:50

Jsme rehabilitační ústav, pacienti k nám jsou odesíláni z jiných pracovišť, nemám se na koho obrátit, budu muset jít přes mojí obvodní. Ty ostatní možnosti jsou taky lahůdka, pořád doufám, že jsem jen magor.

• Nahlásit
  • Citovat
1618
31.5.17 18:29
@Anonymní píše:
Jsme rehabilitační ústav, pacienti k nám jsou odesíláni z jiných pracovišť, nemám se na koho obrátit, budu muset jít přes mojí obvodní. Ty ostatní možnosti jsou taky lahůdka, pořád doufám, že jsem jen magor.

Jak se k vám dostanu? Myslím rehabilitační ústav. Od koho potřebuji papír? Mám RS 20 let, vím, že mám nárok jednou za 2 roky na lázně, ale slyšela jsem, že někdo s RS jezdí jeden rok do lázní a druhý rok do nějakého rehabiliťáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
31.5.17 18:39

Rs je pravdepodobnejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
31.5.17 18:50

Ahoj, CT odhalí i proběhlou CMP, právě spolehlivěji, když je po příhodě nějaký časový odstup.RS,pokud je už delší dobu, také odhalí CT, či MR (plaky na mozku),nádor obě vyšetření též, takže pokud máš podezření, zašla bych za obvodní, ta tě odešle pravděpodobně k neurologovi, ten po vyšetření nazná další postup. U RS diagnostiky je ale nutné udělat lumbální punkci, dnes už žádný problém, za pár minut hotovo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lillifee
31.5.17 18:52

Nezda se mi to, CMP ma spis akutni priznaky a tohle co popisujete uz vetsinou byvaji ty nasledky po.. Tohle se mi jevi jako nejake priznaky chronickeho onemocneni.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
31.5.17 19:25

@Lerista Ošetřující lékař vyplní žádost a ta se postoupí na zdravotní pojišťovnu. Mezi tím si zažádáte v konkrétním rhb zařízení, na to už žádný tiskopis není, u nás stačí mailová korespondence. Pacientů s RS máme v současné době také nekolik, můžou k nám 1× za rok, ale doplácí se za lůžko a noc.

https://webevzp.blob.core.windows.net/…-lecebne.pdf

http://www.chvaly.cz/cz/

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.17 19:27

Nějak ani nevím, co k tomu všemu napsat, ale děkuji za vaše rady a názory. Jsem trochu vyděšená.

• Nahlásit
  • Citovat
1618
31.5.17 20:21
@Anonymní píše:
@Lerista Ošetřující lékař vyplní žádost a ta se postoupí na zdravotní pojišťovnu. Mezi tím si zažádáte v konkrétním rhb zařízení, na to už žádný tiskopis není, u nás stačí mailová korespondence. Pacientů s RS máme v současné době také nekolik, můžou k nám 1× za rok, ale doplácí se za lůžko a noc.

https://webevzp.blob.core.windows.net/…-lecebne.pdf

http://www.chvaly.cz/cz/

Děkuji moc. A nebojte, nějak to dopadne. A RS není tak hrozná, jsem nemocná 20 let. Zvládla jsem VŠ, stále pracuji na plný úvazek a děti mám doma taky dvě, školkového věku. Když se chce, tak skoro všechno jde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama