Lze dokázat poškození majetku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 10:56
lze dokázat poškození majetku?

Zdravím, asi vím, že to možné není ale třeba mi tu někdo lépe poradí. Mám strýce, nikdy to nebyl žádný hodný strejda ale nějak jsme vycházeli. Vše se změnilo po smrti mého dědy kdy babička bohužel rozdělila dědictví (chata + další nemovitost) 50/50 mezi mou mamku a strýce. Od obou nemovitostí zbavil strýc klíče a my tam 15 let nemohli (bohužel moje maminka je v tomto slabá a nechtěla se s ním hádat, hlavně kvůli babičce) Nedávno babička bohužel umřela a my se poté rozhodli konečně vše řešit. Po babiččině smrti strýc vykradl její byt ale nešlo mu to dokázat a od té doby spolu nemluvíme. Přes realitního agenta jsme se s ním dohodli, že on nám přepíše jeho 50% chaty a my jemu zas 50% druhé nemovitosti a tak se také v lednu stalo…od té doby nám nepředal klíče od chaty (tedy budeme muset platit zámečníka na otevření) nechal odpojit ele. hodiny (takže musíme zaplatit revizi a znovupřipojení) a jak jsme zjistili vyškubal pojistkovou skřín (snad to pojmenovávám správně) a nějaké kabely (měd tam zůstala, takže zloděj to nebyl). Otázka zní, má cenu volat policii? Je možné dokázat, že to byl on? Svěděk není, chata je mimo dohled sousedů a otisky asi nic nedokážou když chata bývala jeho. Jak si s celou věcí poradit? Můžeme mu dát proplatit zámečníka, za to že nepředal klíče k chatě? Doted jsme to nechtěli řešit a mít od něj raději klid, ale ted už se mi nechce nechat to jen tak být.

Asi píšu chaoticky tak potřebné dovysvětlím

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Kecalka 352 příspěvků 24.04.19 11:02

Tak mate nejakou smlouvu s nim? Kde jsou veci rozepsany apod.? Jelikoz on jen rekne ze to takto bylo a ze jste to videla a je to slovo proti slovu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 11:07

@Cenarius máme darovací smlouvu. Že chatu předává v tomto stavu tam napsané není, navíc tam před přepsáním byl realitní agent s ním a může potvrdit, že tam nic takového nebylo, že bylo vše v pořádku

Tichošlápek
Extra třída :D 14347 příspěvků 24.04.19 11:15

Nedokážete mu to. A ta trocha peněz za zámečníka by mi tedy za hlubší konflikt nestala. Po dobrém vám ho nejspíše neproplati.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 11:20

@Tichošlápek já bych toho zámečníka ani tolik neřešila, za klid od něj by to stálo…spíš mi jde o tu skřín s jističi protože oprava bude v řádech tisíců co říkal realiták, takže spolu se zámečníkem už se dostáváme přes deset tisíc a to už pár korun není. :nevim:

Uživatel je onlineAnik
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 24.04.19 11:23

Já na svoji /možná blbou/ povahu bych to nechala být, zámečníka i znovupřipojení el. si zaplatila a byla ráda, že je věc konečně dořešená, protože s debilem nemá cenu se dohadovat - to píšu jako obecné moudro, nemyslím to na vašeho strejdu… Už bych se s ním pak nestýkala, k čemuž by stejně ani nebyl důvod.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21140 příspěvků 24.04.19 11:24

Bez svědků je to slovo proti slovu… :think:
Jinak strejda je teda dobrej vůl… :cert: Už před patnácti lety s vámi vyběhl, tak si holt myslel, že to tak bude nadosmrti.
Zámečníka bych si zaplatila, a to co nejrychleji, aby se tam ještě nejel podívat a neprovedl něco dalšího…za tu tisícovku, co zámečník bude možná stát, bych se taky nehádala. I kdyby vám strýc nakrásně klíče dal, stejně by to chtělo zámky vyměnit, netušíte, kdo všechno od té chaty klíče má…

Tichošlápek
Extra třída :D 14347 příspěvků 24.04.19 11:24
@Anonymní píše:
@Tichošlápek já bych toho zámečníka ani tolik neřešila, za klid od něj by to stálo…spíš mi jde o tu skřín s jističi protože oprava bude v řádech tisíců co říkal realiták, takže spolu se zámečníkem už se dostáváme přes deset tisíc a to už pár korun není. :nevim:

Jenže tu skříň mu nemáš jak dokázat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 11:26

@Anik ale ono nejde jen o zámečníka a znovupřipojení…musíme se opravit elektřina, nejde o pár korun…už mu prošlo vykradení babiččina bytu když ležela v nemocnici a umírala, nemůže mu přece vše procházet do nekonečna :nevim:

Uživatel je onlineAnik
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 24.04.19 11:26

Anonymní: realiťáci nejsou tak úplně odborníci na opravu el. skříně, řekla bych, že nejsou odborníci naprosto na nic, po mých zkušenostech, takže co říká realiťák, nemělo by pro mě váhu ani poletujícího pírka.
Ale i kdyby měl pravdu a jednalo se o 10.000,– tak za chatu a klid od blbečka je to, myslím, pořád akceptovatelná částka.

Uživatel je onlineAnik
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 24.04.19 11:28

No když jste mu nedokázali vykradenej byt, tak tohle mu asi taky nedokážete. Jak říkám, spolkla bych to, skoncovala s ním jednou provždy, půjde jen o dlouhé dohady bez výsledku, nemá to cenu.

@Anonymní píše:
@Anik ale ono nejde jen o zámečníka a znovupřipojení…musíme se opravit elektřina, nejde o pár korun…už mu prošlo vykradení babiččina bytu když ležela v nemocnici a umírala, nemůže mu přece vše procházet do nekonečna :nevim:
Uživatel je onlineAnik
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 24.04.19 11:30

Teď mě napadá, leda by ta chata byla pojištěná, tak by měla smysl policie, kvůli pojistce,,, ale jinak ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 11:31

@Anik takto se vyjádřil realitákovi elektrikář, a ten náš je opravdu dobrý, řešíme toho s ním víc. my za strejdu zaplatili dokonce i poplatky za přepis prostě vše aby byl klid a je to pořád něco a já už toho začínám mít také dost…

Michelle_M
Závislačka 2610 příspěvků 24.04.19 11:32

Jako první věc bych to tam nechala pořádně zabezpečit, vyměnila zámky atd. Pak bych nechala opravit tu elektriku a byla ráda, že mám od blbce pokoj. Nestálo by mi to za další tahanice po policii nebo soudech, stejně mu to nedokážete :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 11:33

@Mar__tanka1983 aby se už nic nestalo popřípadě mu to šlo prokázat se již postarám, jen už mi přijde opravdu nefér aby mu vše procházelo. My mu vyšli ve všem vstříc, jen aby byl už klid a on pořád škodí

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama