Reklama

Lze doplnit lékařskou zprávu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

přechod
Povídálka 17 příspěvků 1 inzerát 02.04.18 17:33
Lze doplnit lékařskou zprávu

Holky, chtěla bych prosím vědět, zda lze dodatečně upravit lékařskou zprávu. Všimla jsem že ve zprávě je uvedena pouze jedna rána na prstu, ale ty poranění byly dvě. Jedna rána byla na kost a druhá rána na bříšku prstu stejně velká nad ní. Lékař sice sešil rány, které byly nad sebou po stranách jedním cca 1cm stehem a na jednu ránu dal do středu dva kratší stehy, ale to přece nic nemění. Konec článku je k tomu hodně zhmožděný a včetně okrajů ran i popálený. Jedná se o pracovní úraz a měla bych mít nárok na bolestné. Mám se tedy ozvat a může mě lékař zprávu změnit? Nehledě na to, že první dg byla i zlomenina kosti, ale lékař se nemůže shodnout s kolegy na rtg a v pátek mě teda čeká další vyšetření. Takže by stejně původní zprávu musel měnit… Dále lékař, který mě operoval prst řekl, že musí použít speciální stehy kvůli popáleninám, které budu muset ale mít tři týdny a na převazu mě řekl (jiný lékař), že v pátek vytáhnout stehy tj. tedy po deseti dnech…připadám si jak v Kocourkově. Lékař, který to šil, přece musí vědět nejlíp jak dlouho stehy nechat… Mám se ozvat a být za tu hysterku?

Reklama

Reakce:

radulaur
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 02.04.18 17:40

Ahoj, nevím jak jinde, ale nás nemocniční systém dovoluje zásah tuším do 24 hod., poté již do ni zásah není možný

vokishka
Extra třída :D 12333 příspěvků 02.04.18 17:53

A není to tak, že se odskodnuje potom podle toho, co se napíše do papíru pro pojišťovnu? Ne podle první zprávy. Takže když potom při dalším ošetření napíše, jak to opravdu je, tak by to mělo stačit.

brumi
Kelišová 6415 příspěvků 02.04.18 19:39

Určitě lze dopsat a i kdyby nechtěli do této, tak bude kontrola a tam bude zase vše znovu napsané, tak si pořádně ohlídej co tam napsali, případně upozorni že v té prvotní chybí určité věci…navíc pro pojišťovnu je nejdůležitější závěrečná zpráva, jak dlouho jsi byla neschopná práce, jaké další komplikace to sebou nešlo atd atd…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 03.04.18 07:57

Normálně ho požádej, ať ti to tam napíše, že to chceš pro pojišťovnu a potřebuješ, aby to vypadalo co nejhůř. Pokud bude stejně psát novou zprávu, vyhoví ti. Hlavně ať tam dá správnou číselnou diagnózu. Pojišťovna bude řešit tu poslední.

přechod
Povídálka 17 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 09:39

@Pudloslava @brumi @vokishka @radulaur Děkuji. Zkusím to lékaři říct i když už vidím ty jejich pohledy. Nechci nic zhoršovat. Jen chci, aby uvedli skutečná poranění. Ve zprávě také není ani zmínka o tom, že je silně pohmožděný nehet a nehtové lůžko (podlitiny, spáleniny, deformace). A nejvíc mě dostávají ty stehy. Rozdíl nechat deset nebo dvacet jedna dní je fakt velký. Představa, že mě to v pátek tahají z těch popálenin mě děsí…

brumi
Kelišová 6415 příspěvků 03.04.18 09:51

@přechod na pohledy či blbé řeči kašli, máš svá práva a jdi si za svým, ono to stejně ani jinak u nás ve zdravotnictví nejde…a když by lékař měl problém a odmítal vyžádala by jsem si dalšího a také by bylo dobré mít sebou někoho jako svědka kdyby dělali problém

přechod
Povídálka 17 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 09:53

@Pudloslava Prosím, jak si mohu pohlídat, aby vepsal správnou diagnózu? Teď mě posílá na rtg s tím, že by to změnil z otevřené zlomeniny prstu dg S6261 na W2500 což jediné co jsem našla, tak je pořezání ostrým sklem, což ani zdaleka neodpovídá skutečnosti. Mám pocit, že ať tam napíše cokoliv, tak si to jako laik nemohu ohlídat :,( Peťka

brumi
Kelišová 6415 příspěvků 03.04.18 10:01

@přechod na žádné změně diagnozy bych nepřistoupila jak může prvně řít že je to otevřená zlomenina na pořezání, ať tam pěkně nechá co tam je, a pokud máš možnost utíkej do jiného špitálu co nejdřív

přechod
Povídálka 17 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 10:29

@brumi Lékař tvrdí dle rtg, že tam je zlomenina a slovy lékaře: chlapi na rtg tvrdí, že ne. Takže v pátek mám jít na kontrolní rtg…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 03.04.18 12:02
@přechod píše:
@Pudloslava Prosím, jak si mohu pohlídat, aby vepsal správnou diagnózu? Teď mě posílá na rtg s tím, že by to změnil z otevřené zlomeniny prstu dg S6261 na W2500 což jediné co jsem našla, tak je pořezání ostrým sklem, což ani zdaleka neodpovídá skutečnosti. Mám pocit, že ať tam napíše cokoliv, tak si to jako laik nemohu ohlídat :,( Peťka

hlavně by měla být úrazová. Já tohle řeším zřídka, takže fakt nevím, na co uslyší lékař z pojišťovny spíš - ale on to asi vědět bude. Takže bych mu nediktovala diagnózu, ale prostě bych mu řekla, že ti jde o plnění z pojišťovny a pokud ho něčím nenaštveš, tak se snad pokusí vyjít ti vztříc. Jinak samozřejmě, výběr diagnózy je jeho právo.

brumi
Kelišová 6415 příspěvků 03.04.18 12:40

@přechod no už proto by jsem byla ráda za jiný názor, když tam se nedokáži dohodnout

přechod
Povídálka 17 příspěvků 1 inzerát 04.04.18 09:59

@brumi @Pudloslava Tak jsem celou noc nespala, protože ty spáleniny na které mě dosud nic nedaly se stahují a bolí to jako čert. A bolelo to i pod nehtem, tak jsem dnes jela na chiru pro nějakou mastičku a ať na to koukne. Byl tam „můj“ lékař (který mě ránu, ale nešil), nechal mě to něčím namazat a řekl, že je vše v pořádku. Takže se uvidíme v pátek, kdy po rtg sundáme stehy… Na to jsem mu řekla, že lékař který to šil mě řekl, že dává kvůli těm popáleninám jiné stehy které ale budu muset mít tři týdny.
Samozřejmě se mi vysmál. Že 10 dní je standardní postup a že to určitě zvládnou se sestřičkou vytáhnout sami bez asistence jiného lékaře… To, že bych mu ještě měla říct, že rány jsou dvě a ve zprávě je uvedena pouze jedna to už je sci-fi. Ať žije naše zdravotnictví…
Před měsícem jsem si pořezala prst sklenicí při mytí nádobí. Vše naprosto ok. 14dní stehy (5stehů) a pak týden na doléčení. Vše bez problému.
Teď daleko větší poranění. K tomu naprosto zavádějící lékařská zpráva a co nejkratší doba léčení. Proč se mi zdá, že to je opravdu jen proto, že se jedná o pracovní úraz. :mavam:

Podotýkám, že se v tomto nevyžívám. Před těmito úrazy jsem žádný 15let neměla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama