Lze dřív vyčerpat RP a jít na nemocnenskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 11:51
Lze driv vycerpat RP a jit na nemocnenskou?

Ahoj, mam dotaz..Myslite ze bych mohla drive vycerpat RP a jit na nemocenskou? Jde o to ze jsem na rodicaku do prosince (dceri budou 3 roky) ale momentalne pobiram jen 4000 a do toho prisli necekane vydaje. Tak ze jsem uvazovala o tom ze bych treba navysila si prispevek na 6tis a tim padem bych si RP vycerpala o mesic drive.Jsem ted opet tehotna a tedy do prace nemohu nastopit, jelikoz jsem na rizikovem tehotenstvi. Myslite ze bych si materskou mohla ukoncit o mesic dirv a jit rovnou na neschopenku, nemohu si dovolit byt bez prijmu.

Reakce:
sagina
Echt Kelišová 7646 příspěvků 25.09.18 11:54
@Anonymní píše:
Ahoj, mam dotaz..Myslite ze bych mohla drive vycerpat RP a jit na nemocenskou? Jde o to ze jsem na rodicaku do prosince (dceri budou 3 roky) ale momentalne pobiram jen 4000 a do toho prisli necekane vydaje. Tak ze jsem uvazovala o tom ze bych treba navysila si prispevek na 6tis a tim padem bych si RP vycerpala o mesic drive.Jsem ted opet tehotna a tedy do prace nemohu nastopit, jelikoz jsem na rizikovem tehotenstvi. Myslite ze bych si materskou mohla ukoncit o mesic dirv a jit rovnou na neschopenku, nemohu si dovolit byt bez prijmu.

nezáleží na tom, do kdy čerpáš rodičovský příspěvek, ale do kdy máš zažádáno u zaměstavatele o čerpání rodičovské dovolené. protože při pobírání rodičovského příspěvku klidně můžeš pobírat i nemocenskou, pokud při tom normálně pracuješ a onemocníš, ale při čerpání rodičovské dovolené není na nemocenskou nárok, i kdybys rodičovský příspěvek nepobírala. umožnit dřívější návrat z rodičovské dovolené zaměstnavatel nemusí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 11:56
@sagina píše:
nezáleží na tom, do kdy čerpáš rodičovský příspěvek, ale do kdy máš zažádáno u zaměstavatele o čerpání rodičovské dovolené. protože při pobírání rodičovského příspěvku klidně můžeš pobírat i nemocenskou, pokud při tom normálně pracuješ a onemocníš, ale při čerpání rodičovské dovolené není na nemocenskou nárok, i kdybys rodičovský příspěvek nepobírala. umožnit dřívější návrat z rodičovské dovolené zaměstnavatel nemusí.

Jo tak, to to musim pockat az po zkonceni rodicovske dovolene. Dekuji. :mavam:

Luboš P
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 25.09.18 12:41
@Anonymní píše:
Jo tak, to to musim pockat az po zkonceni rodicovske dovolene. Dekuji. :mavam:

Takže ty si neschopnost plánuješ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 12:48

@Luboš P Ano, jelikoz mam rizikove tehotenstvi. Zatim jsem jeste na metrske ale po zkonceni,coz je v prosinci,nas­toupim na nemocenskou od ledna.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >