Lze mít dvě ovulace v jednom cyklu?

8453
17.5.17 23:27

Lze mít dvě ovulace v jednom cyklu?

Zdravím. Asi je to trochu zvláštní téma, ale řeší dilema, sice za pár dní se to vyřeší samo.Ale chtěla jsem se zeptat zda někdo měl potvrzené dvě ovulace během jednoho cyklu.
Mě se tento měsíc stala zajímavá věc a čekám co se z toho vyklube. Měřím ovulaci jak bazální teplotu, tak i dělám ovulační testy.Po několik letech už poznám ovulaci podle bolestí, takže ovulační testy mohu dělat zrovna v tu dobu, také jsem zjistila že se mi střídají vaječníky z jednoho mám krátký cyklus a z druhého dlouhý. Abych se dostala k jádru věci, minulý cyklus jsem měla krátký takže jsem čekala že dojde zas dlouhý měla být ovu 9-10.5. jenže ovulace mě zaskočila dřív podle bolestí přišla o 7 dní dřív a bolesti byli na stejné straně co minulý cyklus. Ovulační testy byli pozitivní a i teplota pak vyskočila. Tak jsem byla ráda že je dřív že budu moc brzo testovat těhotenské testy, začala jsem 6dp moc brzo, ale na testech se objevil duch a na další značce také tak jsem se smála jak jsou testy falešné, ale další den teplota prudce spadla dolů tak jsem si říkala hurá nidace a těhotenské testy byli silnější nechápala jsem jenže se mi ten den stala ta zvláštní věc bolel mě ten vaječník ze kterého měla být ovulace a přesně 10.5., tak jsem jen nadhodila v diskuzi že mám snad další ovulku, ale nebrala jsem to vážně. Jenže za 5 dní 15.5.mi teplota klesla znovu jako další nidace a dokonce jsem začala v noci špinit. Tak jsem si vzpomněla že v době ovulace bývají těhotenské testy slabě pozitivní, jen mě mrzí že jsem toho 10.5 neudělala ovulační test. Ještě včera jsem špinila dnes už skoro nic spíš nic.Ale od toho poklesu mě začal krevní test sílit a objevovat na těhotenských testech // jsou slabé. tak nevím jestli by to mohla být pozdější ovulace nebo jen neprosperující těhu. Hodně mi to vrtá hlavou tak se ptám. Vím že další ovulace může proběhnout, ale píše se v průběhu několika hodin a ne u mě 7 dní. Každopádně dám vědět jak to dopadne. budu ráda za další postřehy

přikládám graf a teplota spadla takže je to jenom biochemické dnešní fotky testů

Příspěvek upraven 18.05.17 v 11:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19505
18.5.17 05:45

@Eliza2 A kde myslis, ze se berou dvojvajecna dvojčata?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17687
18.5.17 06:19

Dve ovulace samozrejme byt mohou, ale merenim BT je nepoznas, protoze prvni prekryje druhou. Nikdy jsem neslysela, ze by tehotenske testy byly v dobe ovulace pozitivni, me tedy dva dr. z Podoli tvrdili, ze ani cysta nezpusobi pozitivni test, coz se zde casto pise. Na tvem miste, pokud bych mela bolesti, spinila a delsi dobu slabe pozitivni test, bych bezela k dr, chtela hcg z krve a bala se mimodelozniho. A jak koukam na tvuj podpis, tak jsi jiz dve mimodelozni tehotenstvi mela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29069
18.5.17 06:26

@Cuddy Taky jsem trpěla na cysty. Cysta může způsobit pozitivní těhotenský test, ale ne každá. Běžná cysta na vaječníku HCG neprodukuje a pozitivitu nezpůsobí. Cysta žlutého tělíska, která by přetrvávala delší dobu, i když by žluté tělísko po proběhlé ovulaci, kdy nedošlo k těhotenství, zaniklo, pozitivní test způsobit může. Obsahuje nějaké zbytkové hcg, které se může vyplavit. Tato cysta je ale daleko vzácnější, než cysta na vaječníku.

Co se týče zakladatelky, dvě ovulace být mohou, ale jak už tu bylo psáno, v grafu bt to není zřetelné, protože jedna překryje druhou. A skutečně by měla proběhnout den, dva po sobě, ne až za týden. Podle mě by měla počkat do konce cyklu, toto je jako věštění z koule, když se MS nedostaví, udělat test. Podle síly čárky taky není možné odhadovat prosperitu, protože závisí na hodně faktorech, i na případné koncentraci moči a druhu testu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
18.5.17 06:53

Moje dvě ovulace v jednom cyklu teď dopily nutrilon a usnuly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1558
18.5.17 07:12

Ja nevim jestli jsem v listopadu mela dvě, ale taky přišla o 7 dni dřív. // byly jeste před očekávanou menstruací. Ted jsem 30tt. Držím pěsti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.17 09:06

Ano, mívám je běžně, ale cca den dva po sobě. Mám to potvrzeno i z ultrazvuku. Ale 7 dní, to mi přijde hodně dlouhá doba. Raději bych to konzultovala s Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3244
18.5.17 09:15

Dvě ovulace být mohou, ale týden od sebe určitě ne, protože po uvolnění vajíčka se začne ze žlutého tělíska produkovat progesteron, který další ovulaci blokuje. Spíše je možné, že první „ovulace“ se chystala a nakonec folikul nepraskl, týden na to jsi pak ovulovala z druhého vaječníku. Mně se to také jednou stalo, jasná ovulace dle testů i hlenu za týden jsem myslela, že se něco děje už jsem se radovala, že jsem těhotná no a najednou další ovulace. Otěhotněla jsem z té „druhé“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8453
18.5.17 09:28

@barca77 Velice zajímavé. Jen u mě to asi neklaplo. Právě jsem tento cyklus měla mít ovulaci 10.5 jak se mi střídají vaječníky tak už vím kdy a podle bolesti poznám že už je tady. Takže mě zarazilo že mě bolí břicho nějak moc brzo tak jsem letěla udělat ovulační testy a byl pozitivní a i ta teplota tomu seděla. No a pak v době kdy bývá nidace teplota skočila dolů měla jsem radost říkám si nidace jenže celý den mě bolel druhý vaječník ten ze kterého měla být správně ovulace a právě v ten den i sex byl a byla i hojná sekrece divili jsme se jak manžel i já. den před poklesem jsem dělala těhu testy ze srandy a byl tam stín, v den poklesu byl silnější stín, tak jsem se zmínila že to snad byla ovulace, ale jen ze srandy. proto jsem se ptala zda je možné mít ovulky dvě v jednom cyklu. Ale je také možné že to mohla být ta cysta a ta mohla udělat slabé stíny na testech. A tento cyklus mám jen biochemické těhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8453
18.5.17 09:29

@radkka tak to je krásné když to mělo krásný konec u mě to nedopadne dobře, dnes to dostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.18 15:03

Ahoj holky v pondělí mě vyšel pozitivní ovu test a dnes sem zkoušela jestli slábne a zase hodně tmavý přijde mě že neslabne je možné abych měla dvě ovu takhle blízko sobě nebo ještě pořádně neproběhla? BT měřím ale od úterý mám angínu tak beru antibiotika penicilin tak sem pár dní neměrila protože by to bylo ovlivnění angínou před angínou sem. Měla teplotu 36,2 36,3 včera mě bylo už lépe tak sem měřila měla sem 36,6 a dnes 36,5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4898
4.10.18 15:17

@pavla.velova Zkusila bych těhotenský.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.18 15:18

Jasně že lze, vždyť z toho jsou přeci dvojvaječná dvojčátka :-) je to genetická chybička ale celkem běžná a krásná :srdce:
Tak vznikají ze strany ženy. Jednovaječná vícerčaza jsou zase porucha hyperaktivních spermií od muže, méně častá :D

Jé já reagovala na starý dotaz, omlouvám se :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22149
4.10.18 15:21
@Korculalala píše:
Jasně že lze, vždyť z toho jsou přeci dvojvaječná dvojčátka :-)je to genetická chybička ale celkem běžná a krásná :srdce:
Tak vznikají ze strany ženy. Jednovaječná vícerčaza jsou zase porucha hyperaktivních spermií od muže, méně častá :DJé já reagovala na starý dotaz, omlouvám se :oops:

myslím, že dvojvajky jsou obvykle ze dvou vajec, uvolněných při jedné ovulaci :think: Že se uvolní první vajíčko v pondělí a druhé v pátek je spíš výjimka, i když ne nereálná :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.18 15:26

@pe-terka no právě já sem. Z toho zmatená minulý měsíc sem měla pozitivní test jeden den a další den už zeslabl a teď tomu nějak už nerozumím :nevim: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama