Lze mít dvě zaměstnání ale neschopenka jen na jedno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bambula6
Stálice 79 příspěvků 05.01.17 14:41
Lze mít dvě zaměstnání ale neschopenka jen na jedno

Ahojky, reším s kamarádkou problém, ma dvě zaměstnání obe na hpp. Jedno zaměstnání na plný úvazek druhé na poloviční. Je ve 13tt a potřebuje z druheho zamestnani odejít..Denně pracuje kolem 14hod, u druhého az do 23hod… Gynekolog ji nechce napsat neschopenku jen na jedno zaměstnání ze to prý nelze ale na sociálce ji řekli že to lze…tak neví jak to udělat :,( :,( Máte někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64098 příspěvků 3 inzeráty 05.01.17 14:54

@Bambula6 No, obecně to jde, ale zas na druhou stranu záleží, co je to za práce, pokud jsou ve smyslu náročnosti stejné, tak je zas celkem pochopitelný přístup gynekologa, že nechce psát neschopenku jen na jedno. Na druhou stranu, její blbost, že mu o tom říkala, kdyby jako zaměstnavatele nahlásila jen to jedno tak by doktor nic neřešil, akorát tedy pokud v tom druhém nepracuje z domova, tak si nedokážu moc představit, jak by tam mohla dál pracovat.
A poslední věc - jako těhotná nesmí pracovat přesčas, takže pokud zaměstnavateli doloží papír, že je těhotná, tak nějaké pracuje 14 hodin neexistuje, prostě se po 8 sebere a odchází.

Bambula6
Stálice 79 příspěvků 05.01.17 15:21

@j.a.n.i1 Každá práce je u jiného zamestnavatele…Prá­ce na celý úvazek 8hod je v kanclu a poloviční 4hod. je v supermarketu…Tak­že o přesčasy nejde…Ať mu to řekla nebo ne…Jemu je přece jedno na ktereho zamestnacatele to napíše 8o…Nechápu proč to napsat nechce

Danda24
Kecalka 343 příspěvků 05.01.17 15:24
@Bambula6 píše:
Ahojky, reším s kamarádkou problém, ma dvě zaměstnání obe na hpp. Jedno zaměstnání na plný úvazek druhé na poloviční. Je ve 13tt a potřebuje z druheho zamestnani odejít..Denně pracuje kolem 14hod, u druhého az do 23hod… Gynekolog ji nechce napsat neschopenku jen na jedno zaměstnání ze to prý nelze ale na sociálce ji řekli že to lze…tak neví jak to udělat :,( :,( Máte někdo zkušenost?

Já jsem to takto měla, v jednom jsem šla na PN 15.8., ve druhém až ke konci září. Jde o to co psala j. a.n. i1, bude si muset upravit PD podle vycházek na neschopence. Já měla vycházky od 13 do 19 a domluvila jsem si to 8-13 práce z domu, zbytek o vycházkách. Sociálka si to zkontroluje, bude chtít vyjádření od toho zaměstnavatele, kde bude dál pracovat. Mojí dr to bylo jedno, že mám dvě zaměstnání a nechtěla marodit naráz, mám obě admin.
Jinak jsem to taky řešila a pomohla mi j. a.n. i1, je to profík :kytka: :srdce: :potlesk:.

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 05.01.17 15:25

@Bambula6 A jak by řešila kontroly? Když při neschopence má povinnost být doma

Danda24
Kecalka 343 příspěvků 05.01.17 15:27
@Snilek88 píše:
@Bambula6 A jak by řešila kontroly? Když při neschopence má povinnost být doma

No musí makat o vycházkách :-).

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 05.01.17 15:28

@Danda24 ale tak to musí dělat jen tu čtyřhodinovou práci:-) jinak nestíhá:-)

Danda24
Kecalka 343 příspěvků 05.01.17 15:32
@Snilek88 píše:
@Danda24 ale tak to musí dělat jen tu čtyřhodinovou práci:-) jinak nestíhá:-)

jo, v jejím případě to asi i chce, když v kanclu dělá 14, akorát nevím, jak se na to budou na ossz tvářit, že jde na PN v kanclu, když v supermarketu se dělá manuálně? :nevim: :nevim: tohle nevím, jak prověřují, nebo jestli jim je to jedno…

Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 05.01.17 15:42
@Bambula6 píše:
@j.a.n.i1 Každá práce je u jiného zamestnavatele…Prá­ce na celý úvazek 8hod je v kanclu a poloviční 4hod. je v supermarketu…Tak­že o přesčasy nejde…Ať mu to řekla nebo ne…Jemu je přece jedno na ktereho zamestnacatele to napíše 8o…Nechápu proč to napsat nechce

Nejspíš proto, že nenajde diagnózu, která by vysvětlovala, proč jeho pacientka jednu práci dělat může a druhou ne. Kdyby měla třeba zlomenou nohu, asi by to bylo v pohodě, klikat myší v kanclu může i tak, ale tahat balíky s minerálkami těžko. Ovšem rizikové těhotenství je rizikové těhotenství v kanclu i v supermarketu, že jo…

Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 05.01.17 15:51

A jinak teda koukám, že tu je zas dlaší neschopenková absurdita.
To jako opravdu když má někdo jedno zaměstnání, kde pracuje fyzicky, tudíž třeba s tou zlomenou ruku to nelze, a druhé, kde pracuje hlavou a zlomená ruka ho v tom neomezuje, tak musí kvůli vycházkám na neschopenku v obou? Nebo si zkracovat pracovní dobu, aby stíhal o vycházkách? Proč se proboha léčebný režim vykládá jako „sedět doma na zadku“ a neposuzuje se konkrétní diagnóza v kombinaci s konkrétním zaměstnáním? Tohle mi prostě hlava nebere.

Sany80s
Kelišová 6720 příspěvků 05.01.17 16:03

Problém je asi v tom, že doktor není imbecil, kterému by nebylo jasné, že napsat diagnozu, kde by nemohla pracovat v kanclu, ale v marketu jo, bez průšvihu neobhájí.
Technicky to lze, ale v tomhle případě těžko.

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 05.01.17 16:06

@Kassy Tak tady se bavíme o rizikovém těhotenství a tam nevím jak by to odůvodnila.. jelikož tam má zaměstnavatel povinnost umožnit ji takovou práci, která těhotenství nevadí a jinak ji platit plnou mzdu… to prostě podle mě neokecá.. ta zlomená ruka je trošku jiný případ

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 05.01.17 19:09

Já jsem měla teda vždy za to, že když je neschopenka tak nemůžeš pracovat vůbec a je jedno co a pro kolik zaměstnavatelů pracuješ. Spíš bych se s jedním zaměstnavatelem domluvila na ukončení pracovního poměru dohodou ihned, pokud na to přistoupí. Taky na to mohla myslet trošku dřív, pokud těhotenství plánovala.

Bambula6
Stálice 79 příspěvků 06.01.17 12:25

@JancaS84 do dvou práci chodila aby měla peníze…V super­marketu ji neumouzni přejít na jiné místo nabídli ji výpověď ale tím pádem přijde o peníze které by ji platili při neschopence…Ne­tušila že s tím bude takový problém…Asi ji nezbyde než zůstat na neschopence u obou zaměstnavatelů :think: Říkám k to od začátku :lol:

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 06.01.17 15:52

A když zůstane na neschopence nebude mit ještě min penez než kdyby u toho jednoho skončila když ji to nabízí a do druhe prace chodila dal?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus zase provokuje na Instagramu. Myslí to vážně, nebo chce pozornost?

Od té doby, co je krásná moderátorka Jasmina Alagič (29) v požehnaném stavu,... číst dále >

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >