Reklama

Lze mít dvě zaměstnání ale neschopenka jen na jedno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bambula6
Stálice 79 příspěvků 05.01.17 14:41
Lze mít dvě zaměstnání ale neschopenka jen na jedno

Ahojky, reším s kamarádkou problém, ma dvě zaměstnání obe na hpp. Jedno zaměstnání na plný úvazek druhé na poloviční. Je ve 13tt a potřebuje z druheho zamestnani odejít..Denně pracuje kolem 14hod, u druhého az do 23hod… Gynekolog ji nechce napsat neschopenku jen na jedno zaměstnání ze to prý nelze ale na sociálce ji řekli že to lze…tak neví jak to udělat :,( :,( Máte někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62533 příspěvků 3 inzeráty 05.01.17 14:54

@Bambula6 No, obecně to jde, ale zas na druhou stranu záleží, co je to za práce, pokud jsou ve smyslu náročnosti stejné, tak je zas celkem pochopitelný přístup gynekologa, že nechce psát neschopenku jen na jedno. Na druhou stranu, její blbost, že mu o tom říkala, kdyby jako zaměstnavatele nahlásila jen to jedno tak by doktor nic neřešil, akorát tedy pokud v tom druhém nepracuje z domova, tak si nedokážu moc představit, jak by tam mohla dál pracovat.
A poslední věc - jako těhotná nesmí pracovat přesčas, takže pokud zaměstnavateli doloží papír, že je těhotná, tak nějaké pracuje 14 hodin neexistuje, prostě se po 8 sebere a odchází.

Bambula6
Stálice 79 příspěvků 05.01.17 15:21

@j.a.n.i1 Každá práce je u jiného zamestnavatele…Prá­ce na celý úvazek 8hod je v kanclu a poloviční 4hod. je v supermarketu…Tak­že o přesčasy nejde…Ať mu to řekla nebo ne…Jemu je přece jedno na ktereho zamestnacatele to napíše 8o…Nechápu proč to napsat nechce

Danda24
Kecalka 339 příspěvků 05.01.17 15:24
@Bambula6 píše:
Ahojky, reším s kamarádkou problém, ma dvě zaměstnání obe na hpp. Jedno zaměstnání na plný úvazek druhé na poloviční. Je ve 13tt a potřebuje z druheho zamestnani odejít..Denně pracuje kolem 14hod, u druhého az do 23hod… Gynekolog ji nechce napsat neschopenku jen na jedno zaměstnání ze to prý nelze ale na sociálce ji řekli že to lze…tak neví jak to udělat :,( :,( Máte někdo zkušenost?

Já jsem to takto měla, v jednom jsem šla na PN 15.8., ve druhém až ke konci září. Jde o to co psala j. a.n. i1, bude si muset upravit PD podle vycházek na neschopence. Já měla vycházky od 13 do 19 a domluvila jsem si to 8-13 práce z domu, zbytek o vycházkách. Sociálka si to zkontroluje, bude chtít vyjádření od toho zaměstnavatele, kde bude dál pracovat. Mojí dr to bylo jedno, že mám dvě zaměstnání a nechtěla marodit naráz, mám obě admin.
Jinak jsem to taky řešila a pomohla mi j. a.n. i1, je to profík :kytka: :srdce: :potlesk:.

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 05.01.17 15:25

@Bambula6 A jak by řešila kontroly? Když při neschopence má povinnost být doma

Danda24
Kecalka 339 příspěvků 05.01.17 15:27
@Snilek88 píše:
@Bambula6 A jak by řešila kontroly? Když při neschopence má povinnost být doma

No musí makat o vycházkách :-).

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 05.01.17 15:28

@Danda24 ale tak to musí dělat jen tu čtyřhodinovou práci:-) jinak nestíhá:-)

Danda24
Kecalka 339 příspěvků 05.01.17 15:32
@Snilek88 píše:
@Danda24 ale tak to musí dělat jen tu čtyřhodinovou práci:-) jinak nestíhá:-)

jo, v jejím případě to asi i chce, když v kanclu dělá 14, akorát nevím, jak se na to budou na ossz tvářit, že jde na PN v kanclu, když v supermarketu se dělá manuálně? :nevim: :nevim: tohle nevím, jak prověřují, nebo jestli jim je to jedno…

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 05.01.17 15:42
@Bambula6 píše:
@j.a.n.i1 Každá práce je u jiného zamestnavatele…Prá­ce na celý úvazek 8hod je v kanclu a poloviční 4hod. je v supermarketu…Tak­že o přesčasy nejde…Ať mu to řekla nebo ne…Jemu je přece jedno na ktereho zamestnacatele to napíše 8o…Nechápu proč to napsat nechce

Nejspíš proto, že nenajde diagnózu, která by vysvětlovala, proč jeho pacientka jednu práci dělat může a druhou ne. Kdyby měla třeba zlomenou nohu, asi by to bylo v pohodě, klikat myší v kanclu může i tak, ale tahat balíky s minerálkami těžko. Ovšem rizikové těhotenství je rizikové těhotenství v kanclu i v supermarketu, že jo…

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 05.01.17 15:51

A jinak teda koukám, že tu je zas dlaší neschopenková absurdita.
To jako opravdu když má někdo jedno zaměstnání, kde pracuje fyzicky, tudíž třeba s tou zlomenou ruku to nelze, a druhé, kde pracuje hlavou a zlomená ruka ho v tom neomezuje, tak musí kvůli vycházkám na neschopenku v obou? Nebo si zkracovat pracovní dobu, aby stíhal o vycházkách? Proč se proboha léčebný režim vykládá jako „sedět doma na zadku“ a neposuzuje se konkrétní diagnóza v kombinaci s konkrétním zaměstnáním? Tohle mi prostě hlava nebere.

Sany80s
Kelišová 6278 příspěvků 05.01.17 16:03

Problém je asi v tom, že doktor není imbecil, kterému by nebylo jasné, že napsat diagnozu, kde by nemohla pracovat v kanclu, ale v marketu jo, bez průšvihu neobhájí.
Technicky to lze, ale v tomhle případě těžko.

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 05.01.17 16:06

@Kassy Tak tady se bavíme o rizikovém těhotenství a tam nevím jak by to odůvodnila.. jelikož tam má zaměstnavatel povinnost umožnit ji takovou práci, která těhotenství nevadí a jinak ji platit plnou mzdu… to prostě podle mě neokecá.. ta zlomená ruka je trošku jiný případ

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 05.01.17 19:09

Já jsem měla teda vždy za to, že když je neschopenka tak nemůžeš pracovat vůbec a je jedno co a pro kolik zaměstnavatelů pracuješ. Spíš bych se s jedním zaměstnavatelem domluvila na ukončení pracovního poměru dohodou ihned, pokud na to přistoupí. Taky na to mohla myslet trošku dřív, pokud těhotenství plánovala.

Bambula6
Stálice 79 příspěvků 06.01.17 12:25

@JancaS84 do dvou práci chodila aby měla peníze…V super­marketu ji neumouzni přejít na jiné místo nabídli ji výpověď ale tím pádem přijde o peníze které by ji platili při neschopence…Ne­tušila že s tím bude takový problém…Asi ji nezbyde než zůstat na neschopence u obou zaměstnavatelů :think: Říkám k to od začátku :lol:

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 06.01.17 15:52

A když zůstane na neschopence nebude mit ještě min penez než kdyby u toho jednoho skončila když ji to nabízí a do druhe prace chodila dal?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama