Lze mít sex ještě předtím než si ten den vezmu prášek?

11
18.11.19 17:08

Lze mít sex ještě předtím než si ten den vezmu prášek?

Je to asi blbá otázka, ale radši si zjistím ohledně toho vše. Lze mít sex ještě předtím než si ten den vezmu prášek? Tedy, že sex bych měla ráno nebo odpoledne a prášek bych si vzala až ten den večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5312
18.11.19 17:13

Děláš si legraci? Přečetla sis příbalový leták? Antikoncepce udržuje trvale hladinu hormonů takovou, že si tělo myslí, že je těhotné. Nejde o to, že když si vezmeš 1 prášek, máš 24h bezpečný sex. A ten leták si přečti, protože jinak budeš brzo těhotná a říkat věci jako „doktor mi neřekl, že atb/průjmy/etc. snižují účinnost“. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4158
18.11.19 17:18
@Elind píše:
Je to asi blbá otázka, ale radši si zjistím ohledně toho vše. Lze mít sex ještě předtím než si ten den vezmu prášek? Tedy, že sex bych měla ráno nebo odpoledne a prášek bych si vzala až ten den večer.
:mrgreen: To by pak byla antikoncepce na dvě věci. :mrgreen: :mrgreen: Neboj, můžeš kdykoli, když nezapomeneš prášek. A pozor na antibiotika, kamarádka prý otěhotněla po zeleném ječmenu, který snížil prý účinnost prášků. Ale možná jen zapomnela. :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
18.11.19 17:19

Taky třezalka aj. Už kvůli případným NÚ a kontraindikovaným lékům je dobré číst, co do sebe sypu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
18.11.19 17:32

Sex mít lze, ale určitě bych se navíc chránila např. kondomem. Předpokládám, že antikoncepci začínáš brát úplně poprvé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
18.11.19 17:33
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
18.11.19 17:38
@Elind píše:
@Hanulínek ano

A už jsi vzala do ruky ten leták? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
18.11.19 17:43

@rozand ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4158
18.11.19 17:43
@Hanulínek píše:
Sex mít lze, ale určitě bych se navíc chránila např. kondomem. Předpokládám, že antikoncepci začínáš brát úplně poprvé?

To je zbytecne, ja za cca 13 let, co jsem brala prasky, jsem nepouzila kondom a neotehotnela jsem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
18.11.19 18:06
@Martina D. píše:
To je zbytecne, ja za cca 13 let, co jsem brala prasky, jsem nepouzila kondom a neotehotnela jsem…

To je docela síla tohle tvrdit na základě vašich osobních zkušeností.. :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
18.11.19 18:33

@Martina D. - prosím- četla jsi dotaz a příspěvky?- zakladatelka ještě vůbec nic nebere a bude antiko brát poprvé!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
18.11.19 19:05
@Elind píše:
@rozand ano

Pokud jsi četla leták a tvůj gynekolog není úplné pako, tak tam je upozornění, že při začátku užívání, nejsi zhruba 7dní úplně chráněná(alespoň takto to bývalo když jsem jí brala) a je třeba použít ještě jiný druh ochrany.
Znovu si v klidu sedni a ten leták si přečti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4158
18.11.19 19:15
@Hanulínek píše:
@Martina D. - prosím- četla jsi dotaz a příspěvky?- zakladatelka ještě vůbec nic nebere a bude antiko brát poprvé!
Četla. První prášek se bere první den menstruace, což bych jako dobrou příležitost neviděla, předpokládám, že zakladatelce jde spíš o ty ostatní dny potom. :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
18.11.19 19:34

@Martina D. - no jo, ale řešíme otázku zakladatelky, né sex. choutky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
18.11.19 20:42

Když budeš brát léky v pravidelnou hodinu a nezapomeneš ani jeden den, jsi chráněná a je jedno, jestli budeš mít sex před práškem nebo po prášku.
Pokud zapomeneš, radši se pár dní potom chraňte ještě kondomem. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat