Lze nastoupit na MD 7 týdnů před TP?

9755
10.3.16 20:07

Lze nastoupit na MD 7 týdnů před TP?

Zdravím, dotaz je jasný: lze nastoupit na MD 7 týdnl před TP? Googlila jsem, ale formulace se různí: bu´d 6 AŽ8 týdnů, nebo 6 NEBO 8 týdnů.. (jednou to tu možnost 7 týdnů uvádí, jindy ji tam z logiky výroku nevidím..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64717
10.3.16 20:08

@sakota 6-8 týdnů, datum si vyber sama :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9642
10.3.16 20:11
@sakota píše:
Zdravím, dotaz je jasný: lze nastoupit na MD 7 týdnl před TP? Googlila jsem, ale formulace se různí: bu´d 6 AŽ8 týdnů, nebo 6 NEBO 8 týdnů.. (jednou to tu možnost 7 týdnů uvádí, jindy ji tam z logiky výroku nevidím..)

stačí se podívat do zákoníku práce;)
Mateřskou dovolenou zaměstnankyně nastupuje zpravidla od počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu, nejdříve však od počátku osmého týdne před tímto dnem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4869
10.3.16 20:11

Kdykoli v té době, třeba i 7 týdnů a 2 dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
10.3.16 20:13

Ono to, holky, nezlehčujte. Oni s tím mají na gyndě asi nějaký problém nebo co :nevim: Když jsem takhle jednou seděla v čekárně, tak to tam řešila jedna těhotná se sestrou a ta si prostě stála za tím, že 6 nebo 8 týdnů a nechtěla jí tam jiný datum napsat (že prej jim to tvrdili i na sociálce :nevim: )a ženská ji tam musela prostě přemlouvat.

• Citovat
  • Nahlásit
9755
10.3.16 20:17

@Tunrida Díky za zastání, na mě se totiž sestra taky tvářila, že buď nastoupím datum A nebo datum B, ale jinak teda těžko… budu tedy vědět, že si mohu vydupat i něco mezi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
10.3.16 20:41

@sakota jj, datum si určuješ sama :nevim: se divim, že mají někde takto předpotopní postup :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3620
10.3.16 20:42

@sakota mě to vypisoval přímo doktor a já mu řekla, že chci nastoupit na MD v určitý den, to vycházelo nějak 6 týdnů a 3 dny před TP a neměl s tím sebemenší problém. Je to jen o domluvě, pravidla jsou jasně daná, 6-8 týdnů před TP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
10.3.16 20:44

Super, díky všem za ujištění, že to nejsem já, kdo to pochopil blbě. Budu na sestřičku důraznější, až dojde na věc. :) (teda, na ni je výraz sestřička asi moc něžnej. :D Je to taková matrona matka pluku :D)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4869
10.3.16 20:48

@sakota v podstatě sestra ani doktor nemají nárok tam něco psát. Mělo by zůstat volné políčko a ty si tam ručně napíšeš datum. Dr tam myslím píše jen TP od kterého se to počítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
10.3.16 20:50

@HankaHK děkuju. Všechno je to pro mě novinka, tak jsem vůči svému dr a sestře taková důvěřivá, že oni to narozdíl ode mě znají a dělají to nejlíp…a ono možná ne. Tak si dám pozor trochu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
10.3.16 21:01

Já u prvního dítěte měla taky problém. A to jsem ze sociálky, takže jsem věděla, že si můžu datum nástupu stanovit sama. Sestra se vzpírala, že ne, nechtěla mi to vystavit. Já tam byla 8 týdnů před TP, s tím, že si vezmu žádost o PPM a pak si tam to datum napíšu sama, těch 7 týdnů před TP. Abych k nim za týden nemusela znovu. Byla jsem z toho celkem na nervy a dost jsem se s nima zhádala. Dokonce jsem jim názorně na žádosti ukazovala, které kolonky musí vyplnit oni a které si vyplňuje žadatelka sama, je to tam označený. Pak mi to tedy vystavila, ale tvářila se kysele a já odešla dost vytočená. Nakonec mi asi za 10 minut volala omluvu, že jsem měla pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat