Lze naučit malé miminko usínat samo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Schíza008
Stálice 65 příspěvků 30.03.18 17:22
Lze naučit malé miminko usínat samo?

Zdravím. Je možné, naučit malé mimčo (tak 4,5 měsíce) usínat přes den samo? Naše malá má přes den takovou rutinu, že se probudí, nají se, pak si chvíli sama vyhraje, poté si hrajeme společně, pak je ale již unavená a nedaří se jí jen tak usnout. Musím jí obvykle dát do kočárku a chvíli vozit. Kdybych to neudělala, chytne hysterický záchvat a já nějak zatím nemám nervy na to, nechat jí jen tak řvát. V noci se sice na jídlo vzbudí, ale pak hned usne. Ne že by mi kočárek nějak vadil, ale do budoucna si říkám, že by to chtělo zavést jinou rutinu, pokud se tedy malá neunaví nějak sama. Co tam občas čtu v diskuzích o různých speciálních metodách, není mi to zrovna sympatické, obzvlášť u tak malých dětí. Zkoušela jsem třeba jen tak zavinout, dát dudlík, pustit uklidňující hudbu, houpat v sedačce a jiné věci, ale moc to nefunguje, jen v případě, že je už prcek fakt hodně, hodně unavený. :think:

Přečtěte si článek: Spánek a nespavost kojenců

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 30.03.18 17:37

A zkoušela jsi bílý šum? Moje děti teda klidná muzika nebere, ale vysavač je uspí spolehlivě :mrgreen:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 30.03.18 17:41

Mám to uplně stejně! Usne buď v kočárku nebo když ji unosím a mám ji na sobě. V noci bez problému, ale přes den :roll: navíc spí jen 1-2× denně 30 minut takže nic moc :lol:

Anonymní  30.03.18 18:03

Mám holčičku 3,5 měsíce. První měsíc mi prakticky jen spala a pak vydržela i 5h vzhůru a jen rvala a nesla uspat jen v naruci. A to mi všichni tvrdili, jak první 3 měsíce miminka jen spí. Až ve 2,5 měsících jsem přišla jak na to. Jakmile jsem ji začala dávat zavčas spát než byla už hodně přetažená, tak mi usíná sama. Poslední měsíc neuspavam vůbec. Položím do postýlky, dám dudlík a do 2minut spinká. Jak se mi vzbudí, tak za hodinku max 1,5h dávám zase spát a takhle až do 18h. Ve 20h zase usíná a spí do 1h, to nakojim a spí zase až do 4h a vstává kolem 6-7h. Poslední měsíc mám opravdu zlaté dítě :srdce:. Chce to zkoušet a mít trpělivost. Taky nepatřim k těm matkám, které nechají dítě vyrvat, takže jsem furt chovala, nosila a poslouchala jak budu otrokem a nikdy neusne sama a usíná mi sama úplně bez problému.

Alyss1
Závislačka 2740 příspěvků 30.03.18 18:56

Mam dve deti. Prvni jsem musela uspavat na mici. Druhe se nakojilo a uslo samo. Dle me je to naturou. Netlac na pilu a prizpusob se. Budes mit stastne miminko.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 30.03.18 18:57

Náš malý usínal vždycky sám. Jak byl unavený, dala jsem mu najíst, položila do postýlky na bříško a šla pryč.

Ivana 85
Závislačka 2920 příspěvků 30.03.18 18:57

@Schíza008 ja myslim ze to jde, ale jedine kdyz zacnes hned po narozeni, ted uz je podle me zvykla na ruku nebo kocar a uplne jednoduse to odnaucit nepujde. Jinak souhlasim s anonymni, musis ji davat spat vcas. Dcera mi v tomto veku nevydrzela dyl jak 2 hodiny vzhuru, pak byla hrozne pretazena.

fotze
Kecalka 255 příspěvků 30.03.18 19:11

Do peti mesicu mi usinal vzdycky jen v kocaru (teda moc toho nenaspal), byla jsem s nim skoro cely den venku, doma mi nespal, takze do postylky chodil az vecer. Do postylky pres den jsem ho zacala davat az s prikrmama, zkratka ritual - obed a pak do postylky. Nevybavuju si, ze by s tim byl nejaky problem i kdyz jsme s tim zacali az v 5ti mesicich

Hugita
Kecalka 176 příspěvků 30.03.18 19:19

Moje dite do pulroku ve dne neusnulo jinak nez v kocarku a povozit, mel zarazene prdy a venku se mu spalo lepe a ja jsem rychle zhubla tehotenske kila. Na noc vetsinou usnul pri kojeni a nebo sam v postylce. A pak se to zlomilo, stacil vysavac, a par dni nez si zvyknul, a pak uz chodil spat sam.Ale i tak jsem s nim chodila ven na jeden jeho spanek na prochazku, ale uz to nebylo potreba.

Pluschball
Povídálka 25 příspěvků 1 inzerát 04.05.18 13:56

Nám teda nejvíc pomohl medvídek s bílým šumem. Dám do postýlky, zapnu a za chviličku spí :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama