Lze něco dělat s monoarteriálním pupečníkem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
151
19.11.19 09:41

Lze něco dělat s monoarteriálním pupečníkem?

Ahoj. Dnes jsem 20+3tt a byla jsem na genetice vč. vyšetření srdce v Českých Budějovicích. Pani doktorka byla nadsena z krevních testů, dokonce říkala, že takhle ukázkové dlouho neviděla. Nakonec mi ale řekla, že máme monoarteriální pupečník. Sice říkala, že se nemáme strachovat, ale mě to prostě nedá. Na internetu o tom nic moc napíšou, tak to zkusím tady. Máte s tím někdo zkušenost? Jaká pravděpodobnost je, že se miminko narodí s nějakou vadou jinou než s menší váhou? A lze říct, čím je to způsobené? Dalo se tomu nějakým způsobem zabránit? A lze teď tomu nějak pomoct, dělat něco proto, aby bylo ve v pořádku nebo můžeme jen čekat a doufat, zda všechno skončí tak jak má? Mám strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2625
19.11.19 09:54

Doktorka by ti neřekla, že se nemáte strachovat, pokud by to tak skutečně nebylo. Pokud by to byla vada závažná, život vás i dítěte ovlivňující, tak tě o tom zajisté informuje.

Mému synovi byla ve 20tt zjištěna dilatace ledvinové pánvičky, spousta cyst a vůbec se nevědělo, jak to bude s ledvinou. Dostala jsem vysvětlení, co a jak, bylo mi řečeno, že pokud druhá ledvina funguje, tak se s tím ni nedělá.
U druhého těhotenství s jednovaječnými dvojčaty se přišlo ve 20tt na takovou vadu, bylo mi vysvětleno, co to znamená, jak se ta vada bude vyvíjet a že jsou tři možnosti.

Takže pokud ti doktorka říká, že není nutné se strachovat, tak jí věř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1695
19.11.19 10:14

Tímhle stresováním ubližuješ mimču víc…pohledej tu diskuze " jen dvě cévy v pupečníku" to je to samé. Má to hafec dětí, moje druhá to měla je ok, kamarádky dcera taky, je ok. Je to minor marker k některým vývojovým vadám, ale pokud na velkém utz bylo vše ok, samo o sobě to nic neznamená. Tak se uklidni. Dělat s tím nejde nic, ale není to žádná katastrofa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat