Lze nějak anonymně udat člověka?

Anonymní
22.1.20 09:49

Lze nějak anonymně udat toho člověka?

Ahoj.Chci se zeptat na asi hloupou věc. Bydlím na vesnici a už jsem párkrát viděla ( vždy večer) auto, které se přímo řítilo přes silnici v naší obci. A to až tak, že jsem se zastavila a doslova čuměla. Štve mě, že nevím o koho jde, ale mám tušení. Mám děti a když to vidím, nejradši bych toho… nějak udala nebo na něj upozornila :cert: Vím, že je to asi blbost, ale mám hrozný vztek a doufám, že na tohle jednou doplatí :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22.1.20 09:54

U nás na vesnici normálně řídí auto dvanáctiletý kluk. Ale ne jenom po naší dědině. Bydlíme v oblasti, kde je to shluk spousty malých vesniček. Jezdí právě i po okolních vesnicích. Potkala jsem ho až v dědině vzdálené 20km.

Asi třikrát jsem volala na policie. Ne anonymně. Řekla jsem jim i o jaké auto se jedná, SPZ i jméno chlapce a adresu. Nic s tím nikdo nedělal. Chlapec drandí dál. A že by jezdil nějak bezpečně, natož podle předpisů, to se říct nedá!

Tak nevím, zda by to u Vás něco řešilo :? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7170
22.1.20 09:54

Můžeš upozornit Policii ČR, že se to děje pravidelně. U nás to takhle turuje soused, letí tu stovkou, bydlíme v zóně, kde je povolena třicítka. Jelikož je to pokaždé po desáté večer, neřeším to, přes den jezdí normálně. A je to jinak slušný kluk, prostě si občas potřebuje pohonit ego, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 10:00

Hlavně aby se mu někdy nepřipletlo do cesty dítě :( nebo cokoliv živého :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
429
22.1.20 10:00

Taky jsem to resila, motorkare od naproti, ve meste, co to turuje umyslne u kocarku a podobne. Slusne jsem ho pozadala (opravdu v dobrem) jestli by to neslo potisejc, ze kdyz mi turuje u kocarku (tehdy dvoumesicni miminko) ze ho to probudi a rozbreci se a ze to fakt neni dobry. Vyfuc#oval me a just na truc turuje dal obzvlast kdyz nas potka na chodniku tak u nas pribrzdi a rozturuje a ujede. V noci nam jezdi pod dum a turuje a pak zajede domu. Volala jsem policii a prosila o radu co s tim i kdyz jsem jim dala spz pry bez dukazu s tim nic neudelaji je to slovo proti slovu. Takze jedine ucinne reseni je si ho nahrat na telefon a pak s tim jit na pcr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12534
22.1.20 10:01

Natočit a záznam předat policii. V takovým případě by mi byla anonymita šumafuk. Nebo si zjisti o koho jde a domluvte se, aby mu pár chlapů vysvětlilo, že buď bude jezdit jako člověk nebo to vyřeší jinak. Já to takhle řešila s motorkáři kolem našeho domu. Zastavila jsem je a pěkně napružená jsem jim řekla, že ještě jednou takhle kolem nás projedou, tak si je z té motorky sundám a vyřeším to ručně. Asi jsem působila dost výhrůžně, protože to zabralo :mrgreen:. Od té doby tady jezdí krokem. Jinak to nešlo, je tu spousta malých dětí a nehodlám čekat až je někdo srazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6776
22.1.20 10:17

Nemáš spz, tak toho moc nezmuzes. Pokud se to děje opravdu pravidelně, tak jestli máte dobrou policii, upozorni je. Pokud nemáte a víc lidí si všimlo, můžete si zkusit vymoct kamery nebo zpomalovaky. U nás v ulici se nám to podařilo a máme klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21816
22.1.20 10:21
@Janli píše:
Natočit a záznam předat policii. V takovým případě by mi byla anonymita šumafuk. Nebo si zjisti o koho jde a domluvte se, aby mu pár chlapů vysvětlilo, že buď bude jezdit jako člověk nebo to vyřeší jinak. Já to takhle řešila s motorkáři kolem našeho domu. Zastavila jsem je a pěkně napružená jsem jim řekla, že ještě jednou takhle kolem nás projedou, tak si je z té motorky sundám a vyřeším to ručně. Asi jsem působila dost výhrůžně, protože to zabralo :mrgreen:. Od té doby tady jezdí krokem. Jinak to nešlo, je tu spousta malých dětí a nehodlám čekat až je někdo srazí.
:mrgreen: ty musíš být holka od rány, když srovná i partičku motorkářů :mrgreen:
Jinak tohle se děje i ve městech, ale bohužel je to spíš náhodné a samozřejmě pokaždé někdo jiný a zcela anonymní. Takže než bych vytáhla telefon/foták, je pirát silnic dávno fuč. A policie nic, ačkoli to musí být na kamerách. Štve mě to hrozně, je to stres a nebezpečí pro všechny kolem.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2943
22.1.20 11:09

Jeden můj známý bydlí u takové ulice, kde denně projede hodně aut. Cesta je nová a tak svádí k rychlé jízdě. Ale pořád je to obec a navíc tam ještě donedávna nebyly ani chodníky. Zavolal na policii a ti se tam fakt několikrát objevili s radarem a prý asi vydělali dost. Nevím jestli by ale přijeli kvůli jednomu autu. Ale chápu tvoji naštvanost. My bydlíme na konci ulice, kde je výjezd z obce a taky to spousta aut už rozpálí. My jsme žádali na obci i zpomalovací prah, chtěli jsme ho i zaplatit, ale obec se neobtěžovala ani odpovědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12534
22.1.20 11:30

@pe-terka tak na partu motorkářů bych sama fakt nešla :mrgreen:, tohle byli dva vocasové na terénních motorkách a já byla v tu chvíli tak napružená, že bych je roznesla v zubech. Víš jak to je…v přírodě se před rozzuřenou matkou uklidí i lev a já mám navíc metr osmdesát, takže vcelku budím respekt… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11828
22.1.20 12:26

@Bernadett U nás jezdil takhle kluk 15letý. Taky jsem ho nahlásila včetně jména a adresy a asi u nich byli, protože už nejezdí ;). Kdyby ano, budu volat znovu a znovu a nebo to půjdu nahlásit, aby to museli zapsat a dát mi písemně vědět, co s tím udělali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21816
22.1.20 13:03
@Janli píše:
@pe-terka tak na partu motorkářů bych sama fakt nešla :mrgreen:, tohle byli dva vocasové na terénních motorkách a já byla v tu chvíli tak napružená, že bych je roznesla v zubech. Víš jak to je…v přírodě se před rozzuřenou matkou uklidí i lev a já mám navíc metr osmdesát, takže vcelku budím respekt… :mrgreen:

Je fakt, že já coby napružená mamina obklopená dětma a taškama jednou srovnala do latě i dva policajty :cert: Byla to docela specifická situace, tak úplně nechci zabíhat do detailů. Ale dodnes o tom mezi známými kolují pobavené historky :mrgreen:.
A to mi teda do metru osmdesát pořádný kus chybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1394
22.1.20 13:12

My mame kus cesty kolem brány soukromé, pred tim je dvacítka a řešíme si to tu sami. Zatím vždy úspěšně. Ale máme slepou ulici, takže nám nemají kam ujet. Uz jsem jednou vracela jednomu debilovi plechovku, co vyhodil z okna. Byl tak vyjevenej, ze mi poděkoval :grin: ale chapu, je to na palici, pak přejede dítě a bude si rvát vlasy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
22.1.20 13:20
@pe-terka píše: :mrgreen: ty musíš být holka od rány, když srovná i partičku motorkářů :mrgreen:
Jinak tohle se děje i ve městech, ale bohužel je to spíš náhodné a samozřejmě pokaždé někdo jiný a zcela anonymní. Takže než bych vytáhla telefon/foták, je pirát silnic dávno fuč. A policie nic, ačkoli to musí být na kamerách. Štve mě to hrozně, je to stres a nebezpečí pro všechny kolem.

Ja mam docela nejvetsi stres v posledni dobe z zenskych za volantem nejakyho SUV. Pripadam si jako alenka v risi divu. Zlati darci organu na masinach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
22.1.20 13:22
@berusa.m píše:
Jeden můj známý bydlí u takové ulice, kde denně projede hodně aut. Cesta je nová a tak svádí k rychlé jízdě. Ale pořád je to obec a navíc tam ještě donedávna nebyly ani chodníky. Zavolal na policii a ti se tam fakt několikrát objevili s radarem a prý asi vydělali dost. Nevím jestli by ale přijeli kvůli jednomu autu. Ale chápu tvoji naštvanost. My bydlíme na konci ulice, kde je výjezd z obce a taky to spousta aut už rozpálí. My jsme žádali na obci i zpomalovací prah, chtěli jsme ho i zaplatit, ale obec se neobtěžovala ani odpovědět.

Jako myslis, ze v kazdy obci bude na zadost kazdeho postaven nejaky zpomalovaci srac? Nebylo by treba rozumnejsi uoravit system pokut a trestu nez sikanovat ostatni ridice dementnima retarderama a kruhovymi objezdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama