Lze nějak vymáhat alimenty ze zahraničí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 15.08.18 22:29
Lze nějak vymáhat alimenty ze zahraničí?

Ahojte,
Můj ex na děti neplatí už od doby, co jsme pryč z ČR (přes tři roky), přitom si vesele žije mládenecký život tj. chlastání každý víkend (nic nového mimochodem).
Je nějaká možnost, jak podat trestní oznámení i přesto, že už nežijeme v ČR? Nechce se mi utratit za letenky atd. stovky liber a pak prd z toho. Nejde třeba někomu dát plnou moc a on by za mě tohle v Česku řešil?

Všem předem moc díky za rady a tak :*

Reakce:

Uživatel je onlinebertoldina
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 2 inzeráty 15.08.18 22:31

Trestní oznámení většinou peníze nevymůže, poptala bych se na ÚMPOD.

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 15.08.18 22:38
@bertoldina píše:
Trestní oznámení většinou peníze nevymůže, poptala bych se na ÚMPOD.

Koukám na to a přijde mi to spíš pro případy, kdy otec prchne za hranice ČR :D
Ale určitě to zkusím, vůbec jsem o ničem takovém nevěděla, dekuju :srdce:

Uživatel je onlinebertoldina
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 2 inzeráty 15.08.18 22:50

@BlueFairy Na té úvodní straně jim běhá i „Bydlíte v zahraničí, ale ten, kdo Vám (dítěti) nehradí výživné, se přestěhoval do ČR?“, takže by měli umět i s tímhle. Držím palce…

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 15.08.18 22:57

@bertoldina :hug: díky moc, na mobilu toho moc nevidím, kouknu zítra v práci

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >