Lze odstoupit od kupní smlouvy po ověření podpisu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 18:26
Lze odstoupit od kupní smlouvy po ověření podpisu?

Dobrý podvečer,

kupujeme nemovitost na kterou nám byla od právníka vytvořena kupní smlouva. Tato smlouva je podepsaná, ověřená jak od kupujících, tak od prodávajících. Na katastru je vložena zástava, která za pár dnů končí. Teď, pár dnů před tím, kdy bude nemovitost zastavená, my doložíme LV a na základě toho nám banka zašle peníze na koupi nemovitosti se prodávající odhodlali ke kroku zpět tzn., že chtějí odstoupit od kupní smlouvy. V naší kupní smlouvě je pouze věta, že prodávající mohou od smlouvy odstoupit v případě, že jim nezaplatíme, nic víc…Lze to??? :cert: :cert: :cert:

Reakce:
Pvln34
Stálice 80 příspěvků 15.05.19 18:39

Ries to s tým právnikom, ktorý vám pripravoval smlouvu. Bez toho aby sme čítali smlouvu kt si podepsala ti tady asi nikto (aspoň nie dobre) neporadi.
Odstúpiť sa od smlouvy samozrejme dá, záleží na podmienkach a pokutách, atď.

Příspěvek upraven 15.05.19 v 18:39

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 15.05.19 18:39

To je teda podraz :cert: co je k tomu vede? a jakou právní formu bude mít to jejich odstoupení od smlouvy? nějakého prohlášení?
pokud toto „zpětvzetí“ zašlou na katastr, tak mám obavy, že KÚ přeruší správní lhůtu a nebo rovnou návrh na vklad zamítnou…
je to velmi sporná a spíše neobvyklá situace… budete muset hned zítra za právníkem, jde o dny…
z takto kusých informací, bez smlouvy a dalších listin (vkladových apod.) ti zde nikdo fundovaně neporadí… každopádně je vaše hypotéka v ohrožení.. ještě si skoč i do banky za vašim hypotéčním poradcem, ale nejdřív ten právník (smlouvu připravoval kdo?) a bylo to s realitkou nebo bez? nešroubují třeba jen tímto způsobem cenu? jak Vám vysvětlili tak razantní změnu svého postoje k prodeji té nemovitosti?

Uživatel je onlineCenarius
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 15.05.19 18:59
@Anonymní píše:
Dobrý podvečer,kupujeme nemovitost na kterou nám byla od právníka vytvořena kupní smlouva. Tato smlouva je podepsaná, ověřená jak od kupujících, tak od prodávajících. Na katastru je vložena zástava, která za pár dnů končí. Teď, pár dnů před tím, kdy bude nemovitost zastavená, my doložíme LV a na základě toho nám banka zašle peníze na koupi nemovitosti se prodávající odhodlali ke kroku zpět tzn., že chtějí odstoupit od kupní smlouvy. V naší kupní smlouvě je pouze věta, že prodávající mohou od smlouvy odstoupit v případě, že jim nezaplatíme, nic víc…Lze to??? :cert: :cert: :cert:

Myslim si, ze maji smulu. Smlouva podepsana a vsechno co jde, tak je splnene.
Ale reste to s pravnikem urcite.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 19:16

@Lucy75 duvod není skoro zadny. Prisel pry kupec, co nabizi vic v hotovosti

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 15.05.19 19:19

@Cenarius to není tak úplně pravda.. u nemovitostí se dost let pohybuji a záleží na tom, zda Katastrální úřad nechá dál řízení běžet a po zák. lhůtě vyhoví návrhu na vklad a nemovitost bude mít nového vlastníka… v tom případě problém není a prodávající má smůlu (i když v praxi bude zajímavé předávání klíčů, předávací protokol apod.)
pokud ale nového vlastníka nezapíše, pak má zakladatelka s celou hypotékou smůlu a může se tak maximálně v občansko-právním řízení domáhat u soudu náhrady škody, kterou bude muset přesně vyčíslit a doložit, a nebo podat trestní oznámení pro podvod ze strany kupujících… (které ale může pravděpodobně skončit odložením věci podle § 159a/1 tř s odkazem právě na občansko-právní řízení)..
docela dost dobře vím, o čem píšu..
podvody s nemovitostmi jsem už několikrát řešila.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 15.05.19 19:21
@Anonymní píše:
@Lucy75 duvod není skoro zadny. Prisel pry kupec, co nabizi vic v hotovosti

jo, to byl nejpravděpodobnější důvod..
achjo..
nová kupní smlouva s novým kupcem by ale neměla být platná, protože hned v úvodu KS se vždy uvádí, že prodávající prohlašuje, že na nemovotosti neváznou žádné závazky či práva třetích osob (případně že váznou a jaké přesně).. a u vás tedy váznou..
navíc je nemovitost v „ochranném režimu“ takže aktuálně ani nikomu jinému prodat nejde.

Prostě musíte hned ráno za právníkem, do banky a na katastr.. vyzjistěte co nejvíc.. ve smlouvě bývají přeci sankční ustanovení pro ty případy, kdy strany nesplní své povinnosti, ke kterým se zavázaly.. ale jak říkám, bez smlouvy těžko radit…

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.05.19 14:52

Ahoj, tak jak jsi dopadla?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 08:19

@Lucy75 ačkoliv ve smlouvě nebyla pokuta za odstoupení (což nás v prvopočátku šokovalo), dopadli jsme dobře. Majitelé totiž mohou dle smlouvy odstoupit jen v případě nezaplacení majitelů budoucích. Právník říkal, že v případě pokuty za odstoupení, by náš problém nemuselo nic řešit (majitelé by opravdu měli kupce, který jim dá víc, tak nám pokutu zaplatí, pořád na tom vydělají a my budeme mít problém s bankou - pokuta za necerpani cca 50 000,– a ještě černý puntík o stejné váze jako i neplatičů). Teď ještě uvidíme, jak se postaví k předání klíčů. O ty jdeme žádat zítra nebo v pondělí :thinking:

Váš příspěvek
Reklama