Lze otestované embryo darovat stejně jako vajíčka za kompenzaci?

Anonymní
5.5.20 13:28

lze otestované embryo darovat stejně jako vajíčka za kompenzaci?

Dobrý den, za dárcovství vajíček je kompenzace myslím 25tis. Je možné obdobně „darovat“ embryo po PGS, které je zdravé a kvalitní ( AA) a my ho již nevyužijeme? Dělá to každý CAR? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4165
5.5.20 13:32

8o to je sila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.20 13:34

@Kaileee :nevim: proč, je lepší ho nechat zlikvidovat pode tebe :think:

• Citovat
  • Nahlásit
8532
5.5.20 13:43
@Anonymní píše:
Dobrý den, za dárcovství vajíček je kompenzace myslím 25tis. Je možné obdobně „darovat“ embryo po PGS, které je zdravé a kvalitní ( AA) a my ho již nevyužijeme? Dělá to každý CAR? Děkuji

Hmmm dobra otazka ale tady se uz asi jedna o tzv. embryo adoption, coz nevim jestli se u nas dela..ale to je otazka spis na patricny CAR..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.20 13:47

@Reaskiller to právě nevím, ale na 100% vím, že lze v IVF využít darované vajíčka ( za příplatek), ale už jsem i v CAR viděla, že neplodný pár může využít i darované embryo asi za cca. 80tis..je to uvedeno v ceníku

odtud můj dotaz, zda-li lze takto „darovat“ i embryo než aby bylo zlikvidováno..

• Citovat
  • Nahlásit
20035
5.5.20 13:53
@Anonymní píše:
@Reaskiller to právě nevím, ale na 100% vím, že lze v IVF využít darované vajíčka ( za příplatek), ale už jsem i v CAR viděla, že neplodný pár může využít i darované embryo asi za cca. 80tis..je to uvedeno v ceníkuodtud můj dotaz, zda-li lze takto „darovat“ i embryo než aby bylo zlikvidováno..

Pár let zpět to možné nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
5.5.20 13:54

Muzes darovat otestovane embryo. Ale urcite se na to nevztahují stejne podminky jako u darovani vajicek.. Na 99,9% ti za to nikdo nic neda. Informuj se ve svym caru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.20 13:55

@Cuddy děkuji za informaci a ještě koukám a opravuji, že tedy cena je už okolo 33tis za jedno embryo.

Pak tedy asi zbývá jen likvidace což me mrzí :? ale my už ho nevyužijeme a platit 2500 na rok je zbytečné :(

• Citovat
  • Nahlásit
3096
5.5.20 13:58

Tohle u nas nejde. A pokud ano, tak jim ho nechas zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
5.5.20 14:06

Takže když ho nemůžeš prodat, tak ho radši zlikviduješ… co já vím, tak nevyužita embrya šla darovat tomu CARu, na výzkum. Ale darovat jako opravdu darovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8532
5.5.20 14:07
@Anonymní píše:
@Reaskiller to právě nevím, ale na 100% vím, že lze v IVF využít darované vajíčka ( za příplatek), ale už jsem i v CAR viděla, že neplodný pár může využít i darované embryo asi za cca. 80tis..je to uvedeno v ceníkuodtud můj dotaz, zda-li lze takto „darovat“ i embryo než aby bylo zlikvidováno..

Na toto asi odpovid jedine CAR..vim, ze v zahranici to jde.. pripadu je mnoho..ale jestli to u nas jde..tot otazka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.20 14:11

@chaela výzkum? :? tak to pro mě je asi snazžší volba ta likvidace

a darovat ho CAR, aby ho prodali nad rámec IVF je teda zase síla pro mě :roll:

Jinak děkuji za odpovědi. Pokud to nelze je naše volba jasná.

• Citovat
  • Nahlásit
20035
5.5.20 14:11

@Reaskiller jo, v zahranici ano. Ono proto k nam jezdi i lide ze zahranici, protoze co jde u nas, neni mozne u nich. A co nejde u nas, jde treba v Polsku. Ale darovat embryo na teansfer, ktere nevzniklo anonymne, to nejde. Uz jen z etickeho hlediska, aby nebehala po svete geneticka dvojcata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20035
5.5.20 14:12
@Anonymní píše:
@chaela výzkum? :? tak to pro mě je asi snazžší volba ta likvidace

a darovat ho CAR, aby ho prodali nad rámec IVF je teda zase síla pro mě :roll:

Jinak děkuji za odpovědi. Pokud to nelze je naše volba jasná.

no, holka, pokud by neprobihal ten vyzkum, tak nevzniklo vase embryo, nemyslis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22495
5.5.20 14:23

Pokud má pgd, tak ho darovat můžeš, ale nedostaneš za to kompenzaci. Ta cena, kterou za to příjemci platí, není za to embryo, ale za procedury okolo. Já jsem měla souhlas s darováním podepsaný, přišlo by mi hodně divný nechat zdravý embryo zlikvidovat, radši mu dám šanci na život. Jestli by to dopadlo nebo ne, to už je ve vyšší moci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat