Lze pobírat PPM i RP současně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 07:47
Lze pobírat PPM i RP současně?

Dobrý den,
mám dotaz ohledně PPM. V květnu jsem ukončila RP na skoro 3 letého syna a šla na PPM s dcerou. Na UP jsem oznámila narození dcery, poté mi došel dopis o ukončení RP. Minulý měsíc mi normálně přišla pouze mateřská. Dnes mi ale došel i RP okolo 10 tis. i PPM normálně 15 tis. RP došel i zpětně. Vím, že u syna jsem žádala asi po 5 měsících o RP a šla rovnou z PPM. Vůbec teď nevím, zda udělal úředník chybu nebo je to něco nového? Jsme mimo ČR, tak zatím ani nezjistím zda mám nějaký dopis a na úřad dojdu nejdříve za 10 dní.. Proto předem děkuji za zkušenost i odpověď.

Prosím o anonym - finanční údaj.

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 08.07.19 08:03

Soucasne oboje pobirat nelze. Tipuju to na chybu urednika. Uvidite co se dozvite az pujdete na urad. Mozna bych tam ale hnedka zkusil zavolat. Treba vam neco reknou hnedka po telefonu.

tezi
Hvězda diskuse 52832 příspěvků 5 inzerátů 08.07.19 08:08

Ne, nelze pobírat současně RP a PPM. Jedná se nejspíš o chybu úředníka. Určitě to řešte co nejdřív a počítejte s vracením peněz.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 08:17

Díky. Zavolala jsem tam a paní mi řekla, ať dojdu osobně, že mi po telefonu nic konkrétního neřekne, ale že je to divné a nemožné. Pry jsem něco špatně musela udělat já :mrgreen:. Takže na peníze raději nesáhnu a pak to hned budu řešit. Díky.

Váš příspěvek
Reklama