Lze podat exekuci na vlastního manžela za neplacení výživnéh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
farska
Vesmírná mluvilka 30184 příspěvků 07.09.09 21:06
Lze podat exekuci na vlastního manžela za neplacení výživnéh

Ahoj,
zase se hlásím s jednou ‚zapeklitou rodinno-právní otázečkou‘ 8)
Nejsem schopna najít nikde na žádném serveru(ani právnickém) fundovanou odpověď,tak se obracím na vás jako na ‚jistotu‘:oops:

Takže:

Lze na vlastního :! manžela a za trvání manželství :! podat návrh na exekuci majetku z důvodu např.neplacení soudem určeného výživného na dítě??????Znáte někoho?Jak to vše dopadlo,pokud exekuce byla spuštěna?

Pokud ANO-jak se postupovalo pak v případě ROZVODU a také při vyrovnávání SJM,bylo nebo nemohlo být provedeno(když stále trvala exekuce) ..?

Děkuji předem a JSEM ZVĚDAVÁ,ZDA TENHLE ‚OŘÍŠEK‘ NĚKDO ROZLOUSKNE 8) 8) 8) 8) 8) :wink:

PS

Případné další bližší dotazy ráda zodpovím :! :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 07.09.09 21:18

ahoj, já bych si myslela - zkušenost to není, že pokud nejsou upraveny majetkové vztahy, tak to nejde :roll:
kéž by to u nás udělali tak, že pokud máš řidičák tak platíš výživné a když ho neplatíš, tak ti řidičák seberou! :P

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 07.09.09 21:18

Ja to nechapu. Komu manzel dluzi?? Jak muze mit urcene alimenty, kdyz je s tim clovekem stale ve svazku? Jakoze uz spolu nezijou (-ete) ?? Pokud jsou alimenty od soudu urcene a stale neprobehl rozvod, tak to urcite jde.

Pokud v tom figuruje nekdo treti, tak navrh na exekuci musi podat ten, komu maji alimenty chodit. Ne nikdo treti.

Kazdopadne exekuce lze, manzel muzi byt dluznej aspon za celkove 3 mesice (nemusi to byt tri mesice za sebou). Muze se podat bud navrh na exekuci majetku nebo na srazky ze mzdy. Tiskopis jsem dostala na odboru socialni pece. Odevzdava se to na soude.

farska
Vesmírná mluvilka 30184 příspěvků 07.09.09 21:28

Holky 8) :lol:

To se netýký až tak MNĚ,to bych neházela veselé smajlíky a spíš psala jako anonym :wink:

Děkuju za reakce,já VÍM TEDA,že to JDE,ale NEVÍM,jaký vliv to pak má na posuzování oněch manželů.v sou­vislosti s jejich SJM…

Je to vlastne tak,ze za ‚opravneneho‘(di­te,kteremu nejsou placeny alimenty-jde o soudni predrozvodove urceni styku a vyzivneho k diteti) poda navrh na exekuci jeho matka,za ‚povinneho‘je oznacen samozrejme otec ditete…
JENZE-otec ditete zatim zije v manzelstvi,neni nahodou SJM jeho i manzelky????Neni tedy manzelka nahodou krom ‚zastupkyni opravneneho‘taky ‚manzelkou povinnneho‘???

A JAK JE TO TEDY TED????? 8) 8) 8)

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 07.09.09 21:32

Farska tohle nevim, ale urcite ti to reknou na socialce. Kazdopadne kdyz vychazim jen z vlastnich znalosti a zkusenosti, tak v tomhle pripade je to posuzovano tak, ze otec s rodinou uz nezije (pokud to tak teda fakt je, smaozrejme) a tudiz uz ho posuzujou zvlast. Taky urcite resej, jestli uz nastalo rozvodove rizeni. Kazdpoadne alimenty je povinen platit od chvile, kdy zijou oddelene. Ale urcite tohle vysvetlej na socce.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 07.09.09 21:32

no právě -tam mi neštymuje to, že pokud mají prozatím společný majetek, jak to posuzovat ?!?

a exekučka na mzdu jako jednodušší varianta nejde? ale výživné už určeno bylo, ne?

farska
Vesmírná mluvilka 30184 příspěvků 07.09.09 21:35

JOJO,NA PLAT TO SAMOZREJME JDE :wink:

ALE :! mne zajima hlavne,ZDA A JAK BY SE PRIHLIZELO K PRIPADNE SMLOUVE O DELENI SJM ,KTERA BY NASLEDOVALA..­......PO ROZVODU.....

Zda by PLATILA-nebo by byla brana za ‚zakonem nepovolene zuzovani majetku‘atd.......

NA socialce ani v pravnich kruzich jasnou odpoved NEMAJI.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 07.09.09 21:38

jasně, proč by taky na sociálce měli mít jasno, když jim nikdo právní vzdělání nedal :lol:

takže je to v podstatě o výkladu právního zástupce dotčených a soudce, ne? :wink:

jinak úplně nechápu ten dotaz, když ses opravila že na mzdu a pak řešíš majetek :?: já bych si myslela, že platit bude, pokud se na ni dohodnou, ne?

farska
Vesmírná mluvilka 30184 příspěvků 07.09.09 21:44

Borisko,

exekutor si ZVOLI NEJSNAZSI ZPUSOB PRECI 8)

Proc by se mel drzet toho,co je mu navrhnuto(kdyz se nedrzi NAPROSTO NICEHO,ŽE JO,ANI ZÁKONU VETSINOU) :!

No,právě že tohle ještě zřejmě nepopsala žádná žádna relevantní jurisdikce a tak jsem se ptala sem,třeba by někdo už měl něco podobného za sebou.....

Jak píšu-JÁ na svého báječného chlapa ROZHODNĚ :! exekuci dávat NEBUDU :D :D :D :D :D

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 07.09.09 21:46
farska píše:NA socialce ani v pravnich kruzich jasnou odpoved NEMAJI.
a my ji mit mame?? :lol: :lol: :lol: Tak je to holt dalsi nedoresena vec v tyhle republice, uz si docela zvykam… Ja z bejvalyho nemam jak dostat prachy, protoze praci nema, nema ani majetek, je nasackovanej v byte svyho otce a smeje se mi do (pomyslnyho, pac se nevidame) ksichtu, ze z nej ty prachy nikdo nedostane… A taky ze ne, do vezeni ho neposlou, akorat se mnou sepisou trestni oznameni a nejvejs mu, chudackovi, pujdou promluvit do duse… :evil: :evil: :evil:
Miluju tuhle zemi :roll: :evil:
Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 07.09.09 21:49

farska - tak pokud si zvoli nejjednodussi zpusob, tak to bude exekuce na plat, to je nejjednodussi (znam pripad, kdy byla vydana exekuce na majetek a kdyz se zjistilo, ze je prijem, z ktereho se muze brat, sup uz z nej ubyvalo a majetek se prestal resit…)

uvidis, treba ti nejaka hlava pomazana odpovi :wink:

farska
Vesmírná mluvilka 30184 příspěvků 07.09.09 21:57

Borisko,Dany 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

A já tajně doufala,že si nás čte nějaká…sdílná EXEKUTORKA nebo tak něco 8) 8) 8) 8) 8) 8) :wink:

a Dany-
Je mi lito,ze je Tvuj ex nezodpovedny,to je presne ono:BUD JSOU MRCHY EXZENY,NEBO EXMUZI-tech lidi,co jsou nekde ‚mezi‘ je desne malo.....A ty mas holt smulu na toho hajzlika chlapa,no…:-(
A vezenim by sis moc nepolepsila,asi by neposilal stejne nic…
A napadlo mne-on ten TVUJ EX nema ZADNE PRIBUZNE,co maji nejaky prijem?????Vis doufam,ze by to za nej mohli klidne platit i jeho rodice atd atd :?: :idea:
Ale asi vis-to ti na socialce museli rict hned na zacatku… :oops:

farska
Vesmírná mluvilka 30184 příspěvků 07.09.09 22:12

Ž e by se tady ŽÁDNÁ TAKOVÁ NENAŠLA? 8O

To se mi ani věřit nechce :! :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 07.09.09 22:24

Farska: ale to vis ze ma, ale tem je to uplne jedno… on je to takovej socialni pripad, chlasta jak duha a tak… Vis, kdyby ho zavreli, ja z toho sice nemam,ale byl by to pro nej aspon nakej trest!! Takhle se akorat smeje, jak na nej nikdo nemuze, pritom si naflakal pujcky a ted ma dluhy pres 300 tisic a nikdo s tim nic nedela. Dluhy ma uz nejakych pet let, i vic, a obcas mu prijde nejakej dopis se slozenkou, ocas nejakej exekutor, kterej ho shani (tady nastesti jeste ne, ale k jeho byvaly hodne chodej) , dozvi se, ze bydli tam a tam, no a tam uz proste nedorazi.....

farska
Vesmírná mluvilka 30184 příspěvků 07.09.09 22:37

Dany

nemyslim si,ze by PRIBUZNI HRADILI COKOLI DOBROVOLNE.....

To jim lze ulozit SOUDNE :! :wink:

A EXEKUCE JAKAKOLI BY MUSELA POCKAT-PREDNOSTNE SE VZDY STAHUJE DLUZNE VYZIVNE :idea:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >