Lze podstoupit 1. screening bez krevních testů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Biasiol
Povídálka 16 příspěvků 02.01.19 23:37
Lze podstoupit 1. screening bez krevních testů?

Ahoj holky, mám na vás takový dotaz, nebo spíše potřebuji uklidnit, jsem z toho celá vyplašená. Momentálně jsem 12+4 a jedná se o to, že jsem v tomto období měla podstoupit 1. trimestrální screening, chystala jsem se do Sanusu v Hradci Králové. Problém je ten, že jsem se ještě před samotným screeningem měla dostavit na odběry krve. Jelikož jsem však byla na tyto odběry objednaná týden před Vánoci, tou dobou jsem šůrovala byt, prala, pekla cukroví, do toho létala kolem ročního syna a návštěva u lékaře mi prostě úplně vypadla z hlavy. Až když mi dnes (na dnešek jsem byla objednaná do poradny), doktorka řekla, že jsem odběry vynechala, vzpomněla jsem si, že jsem na ně měla jít :roll: Jsem z toho špatná že jsem zapomněla zrovna na to nejdůležitější, protože prý bez krevních testů screening udělat nejde a já nevím co teď. Mám hrozný strach o miminko, protože se teď nemám jak dozvědět jestli je zdravé… Chci se vás zeptat, jestli jste některá tento screening podstoupila i bez krevních testů, či se tyto testy dají dodatečně nabrat přímo na pracovišti. Na screening jít chci, potřebuji mít jistotu, že je vše v pořádku… Hrozně si teď vyčítám, že se mi to podstatné vykouřilo z hlavy :,( :zed:

Příspěvek upraven 02.01.19 v 23:44

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8469 příspěvků 02.01.19 23:43

Bohužel bez krevních testů ten screening není úplný… Zkus se ještě zeptat, jestli ty odběry nemohou nabrat teď, protože se to dá udělat dohromady, ale pouze v konkrétním týdnu těhotenství. Jinak podrobný utz ti dr. udělat může, může všechno zkontrolovat, i z utz pozná dost - např. podle kožní řasy na krku a nosní kůstky. Měla by ti to vysvětlit tvá dr.

AnastazieB
Echt Kelišová 8469 příspěvků 02.01.19 23:44

Nicméně na zdraví tvého miminka to nic nezmění, určitě je v pořádku, i bez screeningu ;) .

Biasiol
Povídálka 16 příspěvků 02.01.19 23:47

@AnastazieB Moc děkuji, prý ten screening dělají i v Trutnově v nemocnici, tak nevím, zda by mi tam ty odběry mohli rovnou vzít i s ultrazvukem… :think:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 02.01.19 23:49

Klid..teď lze krev ještě nabrat. Zítra si tam dojdi na odběr.

Biasiol
Povídálka 16 příspěvků 02.01.19 23:53

@pedigka Má gynekoložka mi odběry prý už neudělá, tak právě nevím, jestli by mi to mohli nabrat v té nemocnici. Také mohou říct, ať si nechám krev vzít u ní :zed: :zed:

Biasiol
Povídálka 16 příspěvků 02.01.19 23:54

@pedigka A hlavně mám v průkazce napsané že jsem se na odběry nedostavila, takže nevím co říct :nevim:

Kristynka22
Kecalka 317 příspěvků 02.01.19 23:56

Určitě se dá krev dodatečně nabrat, ale nebude to v jeden den stylem že by jsi v 7 šla na krev, a pak třeba v 10 na utz, takže se musíš přeobjednat celkově. I když nevím jak v Sanusu, já byla v HK klasicky ve fakultce. Gyndař mi nabral krev a asi za týden jsem byla objednaná do nemocnice na utz, kde už měli výsledky krve v počítači a po utz se výsledky spojily a z toho vyšly ty pravděpodobnos­ti vad.

Kristynka22
Kecalka 317 příspěvků 02.01.19 23:59

Jinak já byl na utz 13+4, takže pokud by ti krev nabrali ideálně třeba teď v pátek, tak utz stihneš ještě v pohodě

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 02.01.19 23:59

Zkus ještě jiné pracoviště. Někde odběry a ultrazvuk dělají v jeden den a pak se dozvíš výsledky později, až dojde krev a nakombinují to. Zrovna v tom Sanusu jsou bohužel zařízení naopak, odběry dělají u nich nějaké dva až tři týdny před ultrazvukem, už tam vždy měli hotové výsledky zanesené v počítači a celkové riziko atd. dostaneš do ruky hned. Prý to záleží na tom, jak mají tyhle speciální počítače a programy nastavené, kdyby změnili postup, tak by to mohlo zkreslovat výsledky - ale to je neověřené info, zeptej se tam, třeba by to šlo nějak zaonačit ;) Jdi rovnou tam do gyn. ambulance a domluv se se sestrou. Jsou tam bezvadní doktoři a odborníci, mě by mrzelo, kdybych musela jinam. Pokud by to nevyšlo a chtěla jsi mít větší jistotu, objednej se k panu profesorovi Eliášovi na genetický ultrazvuk, ten se dá udělat třeba kolem toho 16. tt :) Je to uznávaná kapacita a moc fajn, empatický lékař :)

Biasiol
Povídálka 16 příspěvků 03.01.19 00:00

@Kristynka22 Do Sanusu jsem si i přes absenci krevních testů volala a mají plno, takže by mě stejně nevzali, proto chci teď zkusit ten Trutnov a také ho mám blíž. Pouze jde o to, že nevím co tam říct

Biasiol
Povídálka 16 příspěvků 03.01.19 00:03

@Michelle_M Děkuji, budu počítat i s touto možností, pan doktor Eliáš pracuje v HK?

Kristynka22
Kecalka 317 příspěvků 03.01.19 00:05

@Biasiol Nebo zkus i tu fakultku v HK, mě gyndař strašil jak se musím objednat x týdnů předem, přitom když jsem se objednávala na 1. screening i velký utz ve 20. týdnu tak měli volno hned koncem týdne (když jsem tam šla v pondělí, úterý), nebo na začátku dalšího. Jsou tam strašně milé sestřičky :dance: A normálně řekni, že se chceš objednat na screening, ale budeš k tomu potřebovat znovu žádanku gyndaře, pokud tu první už nemáš.

Kristynka22
Kecalka 317 příspěvků 03.01.19 00:08

Jo počkat, ty vlastně řešíš, že nemáš tu krev :lol: Tak to fakultka nee, tam dělají jen utz a krev musí být nabraná gynekologem.

Kristynka22
Kecalka 317 příspěvků 03.01.19 00:08

A nebo holt počkat na triple test, co se dělá v 16. týdnu. Případně velký utz ve 20. týdnu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >