Lze pracovat na DPP během mateřské?

114
15.7.15 05:48

Lze pracovat na DPP behem materske??

Ahoj,
prosim, poradi mi nekdo, zda je mozne po dobu materske pracovat na dohodu o provedeni prace??? Nebo to lze az na rodicaku??
Diky moc!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.7.15 06:42

@katulit Lze pracovat po celou dobu mateřské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20213
15.7.15 06:58

@katulit já byla na OSSZ před týdnem..řekli mi, že na mateřské ne, ale na rodičovské ano, takže babo raď :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6549
15.7.15 07:07

Ano, lze pracovat i po dobu pobírání PPM, ale na jinou smlouvu (nejčastěji DPP) s jinou náplní práce.
Pracovala jsem u svého zaměstnavatele na DPP až do deseti dnů před porodem, tři týdny po porodu jsme uzavírali další DPP (byl v tom konec kalendářního roku, tak proto ty dvě DPP). A vedle toho mi z normální pracovní smlouvy běžela mateřská.

Je možné pracovat při pobírání peněžité pomoci v mateřství?
Peněžitá pomoc v mateřství nenáleží za období, kdy je vykonávána činnost (zaměstnání) zakládající účast na nemocenském pojištění, ze které je tato dávka poskytována. Poskytování peněžité pomoci v mateřství však nebrání výkon práce v jiném zaměstnání či výkon jiné výdělečné činnosti.

http://www.cssz.cz/…-dotazy.aspx?…

Příspěvek upraven 15.07.15 v 07:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20213
15.7.15 07:11
@IvaB píše:
Ano, lze pracovat i po dobu pobírání PPM, ale na jinou smlouvu (nejčastěji DPP) s jinou náplní práce.
Pracovala jsem u svého zaměstnavatele na DPP až do deseti dnů před porodem, tři týdny po porodu jsme uzavírali další DPP (byl v tom konec kalendářního roku, tak proto ty dvě DPP).http://www.cssz.cz/…-dotazy.aspx?…

super, díky i za mě..dobré vědět ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
15.7.15 07:12
@Liška2014 píše:
@katulit já byla na OSSZ před týdnem..řekli mi, že na mateřské ne, ale na rodičovské ano, takže babo raď :roll:

Tak to Ti řekli nepřesně - nemůžeš pracovat na stávající smlouvu, ale pokud máš smlouvu na jinou pozici nebo u jiného zaměstnavatele, tak můžeš při MD pracovat, stejně jako při RD.

• Nahlásit
  • Citovat
15.7.15 07:12

@katulit u stejného zaměstnavatele?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20213
15.7.15 07:13
@Meha píše:
Tak to Ti řekli nepřesně - nemůžeš pracovat na stávající smlouvu, ale pokud máš smlouvu na jinou pozici nebo u jiného zaměstnavatele, tak můžeš při MD pracovat, stejně jako při RD.

už vím, díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
15.7.15 07:53
@IvaB píše:
Pracovala jsem u svého zaměstnavatele na DPP až do deseti dnů před porodem, tři týdny po porodu jsme uzavírali další DPP (byl v tom konec kalendářního roku, tak proto ty dvě DPP). A vedle toho mi z normální pracovní smlouvy běžela mateřská.

Je možné pracovat při pobírání peněžité pomoci v mateřství?
Peněžitá pomoc v mateřství nenáleží za období, kdy je vykonávána činnost (zaměstnání) zakládající účast na nemocenském pojištění, ze které je tato dávka poskytována. Poskytování peněžité pomoci v mateřství však nebrání výkon práce v jiném zaměstnání či výkon jiné výdělečné činnosti.

http://www.cssz.cz/…-dotazy.aspx?…

Příspěvek upraven 15.07.15 v 07:12

ano, potvrzuji, právě mně čeká podepsaní DPP u stejného zaměstnavatele, ale s jinou náplní práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 08:05

@matkabagristy Ano, u stejného zaměstnavatele. Jen smlouva musí být na jinou pracovní pozici, než ze které se pobírá PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
15.7.15 08:33

Super holky,
moc dekuji za pomoc.
Jsem ted na rodicaku a planujeme druhe ditko. Uz delsi dobu delam prave na DPP, ale u jineho zamestnavatele nez u ktereho jsem klasicky zamestnana. A potrebuji prave vedet co a jak me ceka. Je to prace z domova na PC, takze ji mohu delat kdykoliv a nerada bych to ukoncila.
Takze diky za informace, moc mi to pomohlo!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69010
15.7.15 08:35

@Sweet_Angel2 Ona musi byt vzdy druha smlouva u stejneho zamestnavatele na jinou cinnost, s tim nema ppm nic spolecneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 08:37

@j.a.n.i1 Prezentuji pouze to, co mám přímo od právníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 09:05

@katulit tak to je v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
19.8.19 18:36

Mohu podepsat u jiného zaměstnavatele dpp

Ahoj holky, řeším teď něco podobného. Nastoupila jsem na mateřskou 8 týdnů před porodem, teď jsem doma první měsíc. Termín porodu mám až 11.10. Nezvládala jsem už každodenní 8. hodinové sezení na jednom místě ( otoky nohou, šílená bolest zad) Nyní přemýšlím, abych doma nezasilela a neunudila se k smrti, že si najdu nějakou brigádu nebo spíše DPP ale u jiného zaměstnavatele, nežli u dosavadního u kterého mi půjde peněžitá pomoc v mateřství. Je to možné během mateřské u jiného zaměstnavatele podepsat DPP ještě před porodem a hned po porodu? Představu mám takovou že bych do zaměstnání docházela třeba 2-3 dny v týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama