Lze přihlásit dítě na 2 spádové ZŠ?

556
20.3.17 09:33

Lze přihlásit dítě na 2 spádové Z.Š.?

Plánujete někdo Přihlásit dítě na dvě spádové Z. Š. pro případ, že by jedna nevyšla? U nás jsou 2 školy poblíž bydliště, obě mají přibližně stejné reference a já bych chtěla přihlásit syna do obou dvou.

Nemáme žádné extra body za sourozence ve škole nebo odklad v minulém roce. Podle stránek jedné ze škol v případě přesahu dětí ze spádových oblastí bude školská rada neveřejně losovat.

Pokud tedy šance syna, že se dostane naplánovanou školu bude záviset na štěstí, chtěla bych toto štěstí zkusit na 2 místech.

Paradoxem je, že od jedné ze škol bydlíme 2 minuty chůze. Podle kritérií to ale nehraje žádnou roli.

Nevíte někdo, jak to chodí? Máte zkušenosti? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17254
20.3.17 09:35

2 spádové školy nejsou, každý má jednu spádovou školu. Jestli můžete jít na zápis do dvou škol, to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 09:40

Ještě jsem neslyšela o tom, že by byly dvě spádové školy, ale zápisu se dá jít i na dvě školy, jedna spádová a druhá nespádová, ale spíš to přijetí bude do spádové školy. Tak jsme to aspon měli tehdy mi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
556
20.3.17 09:44

Holky,

obě školy mají napsáno, že přednostně přijímají děti ze spádové oblasti xy. A obě školy mají tu spádovou oblast vypsanou úplně stejnou. Ty školy jsou od sebe vzdálené cca 700m.

Z toho jsem pochopila, že obě jsou spádové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 09:48
@Kettlery píše:
Holky,

obě školy mají napsáno, že přednostně přijímají děti ze spádové oblasti xy. A obě školy mají tu spádovou oblast vypsanou úplně stejnou. Ty školy jsou od sebe vzdálené cca 700m.

Z toho jsem pochopila, že obě jsou spádové.

Nevím, jak to je u vás, ale u nás to je tak, že je tu spádová vždycky na několik ulic a hotovo, jsme na rozhranní, štve mě, že být o dům vedle, mohli jsme chodit do lepší, ale tak co, hlavně, že má kam chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
20.3.17 09:49

V dnešní době můžete jít k zápisu do kolika škol chcete. Pokud bude mít Vámi požadovaná škola (nespádová) plnou kapacitu, je povinností spádové školy Vás přijmout. Pokud bude mít plno i spádová, koná se losování a nezařazené děti jsou umístěny do škol s volným místem (samozřejmě se přihlíží k bydlišti a když je volno na více školách, dá se snad i vybrat). A samozřejmě, pokud Vás přijmou na více Vámi vybraných školách, je slušností co nejdříve oznámit, že do školy nenastoupíte (v těch, které jste nakonec nevybrali).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
556
20.3.17 09:53

@Jančakecalka a vy jste věděli, které ty ulice to jsou? Protože na našich školách je jen napsáno území bez konkrétních ulic. Takže bych tam musela napsat, abych zjistila, která je spádová.

Já tedy vlastně nevím, která škola je spádová, protože podle dostupných informací to mohou být obě dvě a podrobnější info ty školy na svých stránkách prostě nemají.

Příspěvek upraven 20.03.17 v 09:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 09:55
@Kettlery píše:
@Jančakecalka a vy jste věděli, které ty ulice to jsou? Protože na našich školách je jen napsáno území bez konkrétních ulic. Takže bych tam musela napsat, abych zjistila, která je spádová?

Ano, tady je to vždycky rozepsané na webu našeho města ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
556
20.3.17 09:56

@Jančakecalka web města, dobrý nápad. Zkusím pohledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 09:58
@Kettlery píše:
@Jančakecalka web města, dobrý nápad. Zkusím pohledat.

Zkus, myslím, že pokud jsi z většího města, tak by to tam určitě mělo být ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53820
20.3.17 10:13

@Kettlery u nás třeba školy nemají vypsané spádové oblasti a rodiče si můžou vybrat, kterou školu bude dítě navštěvovat, do jedné z nich musí být přijato. Školy jsou téměř v centru města asi 100m od sebe (mezi nimi je sportovní hřiště). My jsme byli na zápisu vždy jenom do jedné školy, ale není problém jít do obou škol a potom si vybrat pokud by přijali do obou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57604
20.3.17 10:16

Existuje jedna spádovka, kde vás prostě vzít musí nebo zajistit místo ve škole jiné. Ve spádovce prostě žádné losování neexistuje, losujou se třeba děti nespádové, ze stejné městské části.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
556
20.3.17 10:25

Takže poslední info.

Na webu města (jedná se o Plzeň) jsem se dočetla, že na území města existují 4 školské obvody. Plzeň 1,2,3 a 4. Obě naše školy spadají do Plzně 2. Víc ani ťuk.

Konkrétní rozepsání podle ulic nikde není, takže buď mi z toho plynou 2 věci:

1. konkrétní rozepsání spádových ulic prostě není a je víc škol spádových jen podle té oblasti

b) konkrétní rozepsání spádových ulic je, ale není dostupné na internetu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
556
20.3.17 10:29
@Lama Lama píše:
Existuje jedna spádovka, kde vás prostě vzít musí nebo zajistit místo ve škole jiné. Ve spádovce prostě žádné losování neexistuje, losujou se třeba děti nespádové, ze stejné městské části.

A pokud se přihlásí více dětí ze spádové oblasti než je kapacita? Tak se taky losují. Teprve pokud se kapacita nenaplní, losují se ty nespádové děti. To jsem se dočetla na stránkách jedné ze škol.

Já vím, že oni mají povinnost mi nějakou školu zajistit. Mně jde o to, abych si já mohla vybrat, do jaké školy ho dám. Ne aby chodil do školy, která zbyla, protože ji buď nikdo nechtěl nebo je od nás daleko a tudíž nevýhodná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 10:36
@Kettlery píše:
Takže poslední info.

Na webu města (jedná se o Plzeň) jsem se dočetla, že na území města existují 4 školské obvody. Plzeň 1,2,3 a 4. Obě naše školy spadají do Plzně 2. Víc ani ťuk.

Konkrétní rozepsání podle ulic nikde není, takže buď mi z toho plynou 2 věci:

1. konkrétní rozepsání spádových ulic prostě není a je víc škol spádových jen podle té oblasti

b) konkrétní rozepsání spádových ulic je, ale není dostupné na internetu

Těžko říct, u nás to je prostě asi jinak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama