Lze prodloužit rodičovskou dovolenou o půl roku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andulinkaa1
Nováček 5 příspěvků 26.11.17 10:24
Lze prodloužit rodičovskou dovolenou o půl roku?

Ahoj maminky, hledám kde se dá, ale nenalézám. Mám rodičák daný na tři roky, který končí v únoru 2018. Jenže nyní jsem zjistila, že jsem těhotná. V práci jsem před více jak rokem podepsala vypověď dohodou, kterou jsem podepsala. Měnily se totiž všechny smlouvy, majitel podniku se také měnil a já po mateřské zpět nastoupit nechtěla a chtěla pak najít něco lepšího. Jenže teď nevím, jak rodičák prodloužit? Kam prvně zajít? Jak je to s délkou rodičáku u druhého dítěte v téhle situaci? a Pokud mi rodičovskou prodlouží, lze pak navázat a délku si určit sama nebo budu mít rodičák automaticky na 4 roky? Děkuji za odpovědi :srdce:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineNowuka2
Ukecaná baba ;) 2277 příspěvků 26.11.17 10:29

Na pracáku si zbývající částku rozložíš do doby porodu druhého dítěte, na to pak budeš brát rovnou rodičovský, od nového roku bude moct mít částku 7,6 i bez potvrzení o příjmu od chlapa.

Janli
Kelišová 5005 příspěvků 26.11.17 11:24

V tomhle případě bych rodičák neprodlužovala, ale po jeho skončení šla na pracák. Půjde ti ještě pár měsíců podpora a na druhý rodičák nastoupíš v měsíci porodu. Mateřskou stejně nedostaneš. Podepsat ukončení smlouvy byla blbost :nevim:.

Příspěvek upraven 26.11.17 v 11:35

Helileli
Závislačka 2645 příspěvků 26.11.17 11:25

A nebylo by výhodnější rodičák nechat jak je a vybrat si pak v mezičase podporu, pokud na ni máš nárok? Přijde mi trochu zbytečné rozkládat zbytek příspěvku na nějaké pidicastky, když v konečném důsledku dostaneš stejně. Na pojišťovně se pak stačí nahlásit jako osoba pečující ó dítě do 7 let.

Andulinkaa1
Nováček 5 příspěvků 26.11.17 12:10

@Janli Ano, teď už se taky klepu na čelo. Jenže v tu doba jsem ani nevěděla, jestli druhé dítě chci a hlavně jsem se do stejné práce nechtěla vrátit. @Helileli Nad touhle variantou jsem taky uvažovala, jenže se chci vyhnout čtyřletému rodičáku už hlavně skrz finance. Taky jsem četla, že by to šlo i přes chlapa?

Helileli
Závislačka 2645 příspěvků 26.11.17 12:20

@Andulinkaa1 jsem teď zagooglila a od příštího roku bude strop 7600 po celou dobu čerpání i pro ty, kde ani jeden rodič nesplňuje podmínky pro získání mateřské. Takže už žádný čtyřletý rodicak, při plném čerpání od narození dítěte to nebude ani ty tři roky tuším.
Stačí zadat do googlu „změna rodičovský příspěvek 2018“ a vypadne ti to hned na první stránce

Andulinkaa1
Nováček 5 příspěvků 26.11.17 12:33

Holky moc děkuju za informace. Též jsem teď zagooglila. 8o :dance: Ani jsem ó téhle změnách nevěděla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama