Lze reklamovat kočárek bez originál účetenky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rendulinka
Stálice 93 příspěvků 01.05.10 12:37
Lze reklamovat kočárek bez originál účetenky?

Ahoj holky chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu.U kočárku který máme zhruba rok, jsme zjistili,že tam nepasuje madlo a je křivá střecha, chtěli bysme reklamovat, ale problém je v tom,že nemáme originál účtenku jen kopii,originál má zdravotní pojištovna,která nám proplatila auosedačku,ktrá je součástí kočárku,chtěla bych vědět zda má vůbec cenu se pokoušet kočárek reklamovat bez originál účtenky, zda by reklamaci uznali s kopií účtenky, moc děkuji předem za odpovědi Rendulinka

Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 01.05.10 12:44

Já myslím, že by mohli, jen musíte nějak prokázat, že jste koupili právě tam (mělo by stačit třeba i výpisem z účtu, pokud jste platili převodem nebo kartou). Asi bych se s nimi snažila domluvit, zkuste zavolat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 01.05.10 12:46

Já myslím, že by to neměl být problém, pro reklamaci je podstatné pouze prokázat, že byl výrobek tam a tam koupen a kdy a na to by měla kopie stačit. Případně pokud to bylo placeno kartou, tak je dobré vzít s sebou i výpis z účtu.
Jen mi přijde zvláštní postup pojišťovny, mě vždy nechali originál, jen si udělali kopii s poznámkou, že viděli originál, ale je fakt, že to nosím osobně na pobočku.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 01.05.10 12:47

Měli by mít všechny kopie dokladů schované, tudíž je potřeba jim říct, kdy jste kočár kupovali.Nejlépe přesný den…

A samozřejmě výpis, na kterém je třeba platba z karty. Ale nevím, jak by to bylo, kdybys platila v hotovosti :nevim:

rendulinka
Stálice 93 příspěvků 01.05.10 12:55

Moc děkuju za odpovědi, kočárek jsme platili kartou, zkusíme to, snad nám to uznají,až to bude vyřízené napíšu,jak jsme dopadli,Rendulinka :-)

Kubik_kubikula
Kecalka 271 příspěvků 01.05.10 13:32

obávám se, že to nepůjde. ale držim pěsti ať to vezmou

Twipz
Závislačka 3467 příspěvků 01.05.10 15:14

Ahojky, určitě by vám to měli vzít i skopií účtenky. Pro reklamaci stačí pouze prokázat, že jste tam kočárek kupovali.A pokud máte kopii účtenky,tak je z ní jasné, že jste to kupovali u nich.
Pracovala jsem v obchodě a reklamace jsme řešili i na kopii účtenky, protože firmy dávaly originály do účetnictví :wink:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 01.05.10 15:40

Já jsem spoustu věcí řešila i bez účtenky, tam kde se zboží vybírá přes eshop a mají to v historii, stačilo nahlásit pod jakým loginem bylo objednáno a dohledali to.

enny3
Extra třída :D 13656 příspěvků 01.05.10 15:43

V Občanském zákoníku je napsáno pouze,že musí kupující prokázat zakoupení -zapalcení výrobku- tj. je jedno jestli máš účtenku nebo výpis z účtu při platbě kartou nebo jen záruční list!!!Pokud by s tím dělali problémy,pak bych zašla na pojišťovnu- buď to bych si vypůjčila originální účtenku nebo bych je třeba poprosila aby mi ověřili úředně tu kopii!Přeju hodně úspěchu při reklamaci :dance: :kytka:

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 01.05.10 17:59

Ze zákona je to jak už holky psali-měli by to uznat.
V praxi to ale většinou funguje jinak-moc obchodů není ochotno reklamace řešit.přeji ať narazíš ma podstivé čestné obchodníky a reklamace se úspěšně vyřeší.

rendulinka
Stálice 93 příspěvků 31.05.10 22:07

Ahoj holky tak jsme skoro před třiceti dny nechali reklamovat kočárek,kvůli nefunkčnímu madlu, reklamaci uznali i s kopií účtenky, madlo už je funkční dnes jsme si pro něj jeli.Tak budu doufat,že je to první a poslední reklamace, no i když při mém štěstí, :-) člověk nikdy neví, jedné paní přímo z našeho města, totiž u stejné značky kočárku, a též nefunkčního madla, ve stejném obchodě vyměnili celý kočárek komplet a protože neměli na skladě její barvu tak si mohla vybrat jakoukoliv jinou. My jsme reklamovali jen o měsíc :-) později,a tak máme jen funkční madlo,ale o to hlavně šlo. Rendulinka :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >