Lze se učit na klavír a mít doma jen el.pianino?

465
1.4.20 11:45

Lze se učit na klavír a mít doma jen el.pianino?

Dobry den, syn v 1.třídě by se chtěl učit hrát na klavir, ale doma máme elektrické piano (Ne keyboard). To piano ma všechny oktávy jako na klavíru, ma i klasické klapky, úder bude asi trošku jiný. Možná trochu těžší než na klavíru, ale ne o moc. Sama jsem hrála na klavir 10 let při základní a střední škole, tak to zvladnu vcelku porovnat. Jde mi o to, ze mi kdosi říkal, ze pokud nemáme doma obyc. klavír, tak se dítě učit hrát na klavír nemůže, jen na keyboard. Což bych fakt nechtěla. Koneckonců ten taky doma nemáme. Je to pravda? Nesetkal se někdo s tím? Děkuji moc!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24859
1.4.20 11:51
@Happy Hippo píše:
Dobry den, syn v 1.třídě by se chtěl učit hrát na klavir, ale doma máme elektrické piano (Ne keyboard). To piano ma všechny oktávy jako na klavíru, ma i klasické klapky, úder bude asi trošku jiný. Možná trochu těžší než na klavíru, ale ne o moc. Sama jsem hrála na klavir 10 let při základní a střední škole, tak to zvladnu vcelku porovnat. Jde mi o to, ze mi kdosi říkal, ze pokud nemáme doma obyc. klavír, tak se dítě učit hrát na klavír nemůže, jen na keyboard. Což bych fakt nechtěla. Koneckonců ten taky doma nemáme. Je to pravda? Nesetkal se někdo s tím? Děkuji moc!!!

A co to je za piano? Podle mě na všech elektrických je úder pohodlnější než na klasickém pianu. Byla bych ráda, kdyby syn hrál, ale nejspíš taky skončí u elektrického, aby sousedi neohluchli. Já měla výhodu, že soused vedle v paneláku taky hrál, takže lidi byli celkem otupělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9662
1.4.20 11:53

No říká se, že s tím elektrickým klavírem to jde, právě díky rozsahu a uhozu. Ideální se přímo zeptat ucitele v ZUSce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24859
1.4.20 11:56

Já bych se teda radši taky zeptala v lidušce, jestli je to možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24859
1.4.20 12:02

Něco takového?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
465
1.4.20 12:11

@Russet vpodstate ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.20 12:19

Ke hře na klavír patří citlivá práce s dynamikou a pedály, některá elektrická piana to celkem umí napodobit, jiná vůbec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
1.4.20 12:19

Jasně, že to jde, ale bylo by dobré mu čas od času dopřát i hru na klavír, někde. Úhoz je naopak tužší na klavíru než na elektrickém pianu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48777
1.4.20 12:20

Ano. Moje dcery maji el. piano. Mame barak, ale neni nafukovaci, abych sem dala velky klavir a trenovat proste musi. P. ucitelka chtela, at poridime pristroj, aby mel kompletni klaviaturu. Cili vsechny klavesy. Kdyby byl doma pristroj, ktery ma min klaves. Povidala, ze by to slo, ze by prizpusobila vyuku.
Ale je lepsi, kdyz maji komplet klaviaturu.
Zila jsem vybiranim 3 mesice. Maji ho od Jeziska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
1.4.20 12:47

Ahoj, můžu se přidat s dotazem? Syn by taky chtěl chodit od 1.tridy ale uvažuji spíš o keyboardu, s ohledem na to, že u nas nikdo nehraje, kupovat hned klavír kvůli tomu aby si to vyzkoušel a treba ho to nechytlo nechceme a rikam si že kluka by případně mohlo víc bavit ten keyboard než klasické piáno, co myslíte? Chceme aby si uměl zahrát pro radost, na Vánoce a podobně větší karieru s klavírem pro něj neplánujeme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
1.4.20 14:07

Noty se naučí, ale tyhle elektrické klavíry nemají mechanickou mechaniku, takže nebude mít takový cit pro detail. Asi to jde, ale špičkového klavíristu mít doma nebudete. No a pak musíte narazit na učitelku, které to nebude vadit. Některé jsou velmi nepřátelské vůči tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
1.4.20 14:52

Právě že ve škole mají zvlášť kroužek klavír a elektricke klávesy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
465
1.4.20 19:03

Moc všem děkuji, zkusim se poptat. Mějte se krásne. Hodně zdravi!! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24859
1.4.20 20:40
@Pajulka2 píše:
Ahoj, můžu se přidat s dotazem? Syn by taky chtěl chodit od 1.tridy ale uvažuji spíš o keyboardu, s ohledem na to, že u nas nikdo nehraje, kupovat hned klavír kvůli tomu aby si to vyzkoušel a treba ho to nechytlo nechceme a rikam si že kluka by případně mohlo víc bavit ten keyboard než klasické piáno, co myslíte? Chceme aby si uměl zahrát pro radost, na Vánoce a podobně větší karieru s klavírem pro něj neplánujeme :D

Tak to bych asi pořídila ten keyboard. Je přenosnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24859
1.4.20 20:42
@Kelsey píše:
Ano. Moje dcery maji el. piano. Mame barak, ale neni nafukovaci, abych sem dala velky klavir a trenovat proste musi. P. ucitelka chtela, at poridime pristroj, aby mel kompletni klaviaturu. Cili vsechny klavesy. Kdyby byl doma pristroj, ktery ma min klaves. Povidala, ze by to slo, ze by prizpusobila vyuku.
Ale je lepsi, kdyz maji komplet klaviaturu.
Zila jsem vybiranim 3 mesice. Maji ho od Jeziska.

Prozradíš typ? O něčem podobném uvažuju. Máme sice v rodině klasické pianino, ale nejspíš ho vzhledem jeho váze nedostanem do bytu. A pak je tu i ta možnost nasadit sluchátka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama