Lze udělat náhradu jednoho zubu?

Anonymní
19.5.21 07:53

Lze udělat náhradu jednoho zubu?

Ahoj, nejspíš budu muset jít na vytrhnutí horní trojky. Je to mléčný zub, druhý mi nevyrostl. V létě / na podzim by mi měl přijít větší obnos peněz z prodeje nemovitosti. Lze udělat nějakou zubní náhradu jednoho zubu? Bohužel peníze teď na rovnátka popřípadě implantát nemám, jak jsem psala nejdřív za pár měsíců. Nechci chodit bez zubu. Lze to tedy nějak dočasně vyřešit? Popřípadě zvládne to i obyčejný zubař na malém městě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15092
19.5.21 07:56

A proč nepočkáš s trháním na ten podzim? Nebo je to fakt tak akutní? Jinak neporadím, co zubař zvládne. Záleží na jeho konkrétních možnostech a zkušenostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 07:59
@nozu píše:
A proč nepočkáš s trháním na ten podzim? Nebo je to fakt tak akutní? Jinak neporadím, co zubař zvládne. Záleží na jeho konkrétních možnostech a zkušenostech.

Protože nevím jestli to vydržím. V zubu mám permanentni zánět. Léčba před čtyřmi lety pouze antibiotiky, závěr že zub bude muset ven. Poslední dobou mě ten zub bolí čím dal více, možná je to i počasím. V noci se budím bolestí. Co to půjde vydržím, jen až mě to chytne opravdu akutně, nic jiného mi nezbyde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 08:00
@Anonymní píše:
Ahoj, nejspíš budu muset jít na vytrhnutí horní trojky. Je to mléčný zub, druhý mi nevyrostl. V létě / na podzim by mi měl přijít větší obnos peněz z prodeje nemovitosti. Lze udělat nějakou zubní náhradu jednoho zubu? Bohužel peníze teď na rovnátka popřípadě implantát nemám, jak jsem psala nejdřív za pár měsíců. Nechci chodit bez zubu. Lze to tedy nějak dočasně vyřešit? Popřípadě zvládne to i obyčejný zubař na malém městě?

Lze, udělá se částečná snímací náhrada, možná deflex bez kovových prvků, a půl roku po extrakci lze implantovat a tu snímačku využiješ i po implantaci než implantát přiroste a udělají definitivní korunku.

• Citovat
  • Nahlásit
2657
19.5.21 08:00

Dobrá zubní náhrada je drahá, proto ten výdaj bude muset schválit opatrovnický soud (to je ten soud, který ti schválil prodej nemovitosti), jinak s trháním zubu bude muset vyslovit souhlas tvůj zákonný zástupce, nebylo by lepší počkat do zletilosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 08:01
@Anonymní píše:
Protože nevím jestli to vydržím. V zubu mám permanentni zánět. Léčba před čtyřmi lety pouze antibiotiky, závěr že zub bude muset ven. Poslední dobou mě ten zub bolí čím dal více, možná je to i počasím. V noci se budím bolestí. Co to půjde vydržím, jen až mě to chytne opravdu akutně, nic jiného mi nezbyde.

Já bych to neodkládala. Ten zánět v okolí zubů není pro kost dobrý a zrovna stav kostí je pro implantaci důležitý.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 08:02
@Luboš P píše:
Dobrá zubní náhrada je drahá, proto ten výdaj bude muset schválit opatrovnický soud (to je ten soud, který ti schválil prodej nemovitosti), jinak s trháním zubu bude muset vyslovit souhlas tvůj zákonný zástupce, nebylo by lepší počkat do zletilosti?

Dobrý den, jsem dospělá vdaná ženská. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 08:03
@Anonymní píše:
Já bych to neodkládala. Ten zánět v okolí zubů není pro kost dobrý a zrovna stav kostí je pro implantaci důležitý.

Implantát by byl poslední možnost. Chci to řešit rovnátky. Dle ortodontisty to srovnat půjde, nemám oba špičáky prořezané. Ale v dásnu zachované jsou.

• Citovat
  • Nahlásit
1701
19.5.21 08:03
@Luboš P píše:

Jak jsi na to přišel??? Někdo nemá založený stálé zuby, takže mléčné přetrvávají do dospělosti, ale nevydrží věčně. Nezdá se mi, že by tazatelka byla nezletilá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24283
19.5.21 08:04
@Luboš P píše:
:roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 08:05
@Magical-eyes píše:
Jak jsi na to přišel??? Někdo nemá založený stálé zuby, takže mléčné přetrvávají do dospělosti, ale nevydrží věčně. Nezdá se mi, že by tazatelka byla nezletilá…

Děkuji za podporu. Založené špičáky v dásnu mám, bohuzel se samy neprorezaly.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 08:05
@Anonymní píše:
Implantát by byl poslední možnost. Chci to řešit rovnátky. Dle ortodontisty to srovnat půjde, nemám oba špičáky prořezané. Ale v dásnu zachované jsou.

Takže je bude stahovat. Asi dobrá volba, ale nech si udělat kalkulaci. Možná ta ortodontická léčba bude stejně drahá jako implantáty.

• Citovat
  • Nahlásit
24283
19.5.21 08:06
@Anonymní píše:
Implantát by byl poslední možnost. Chci to řešit rovnátky. Dle ortodontisty to srovnat půjde, nemám oba špičáky prořezané. Ale v dásnu zachované jsou.

tak si nechej zub vytrhnout co nejdřív, ono nějaké objednací lhůty, nějaký lékařský postup a podzim, kdy přijdou peníze, je tu coby dup

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13553
19.5.21 08:07
@Luboš P píše:

Paní je dospělá žena. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 08:07
@Anonymní píše:
Takže je bude stahovat. Asi dobrá volba, ale nech si udělat kalkulaci. Možná ta ortodontická léčba bude stejně drahá jako implantáty.

Ano to bude, vlastně to vyjde i levněji.. implantáty mi byly spočítané na 60 Tisíc oba, rovnátka něco málo přes 40 tisíc. Je to prý lepší volba je stáhnout, protože by tělo nemuselo implantát přijmout.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat