Lze udělat výtěr z vedlejších nosních dutin?

303
1.6.15 02:20

Lze udělat výtěr z vedlejších nosních dutin?

Ahoj, lze udělat výtěr přímo z vedlejší nosní dutiny?

Od Vánoc mě občas pobolívá levá tvář v oblasti dutiny a mám zadní rýmu. Šlo by udělat výtěr přímo z té dutiny?

Už mi dělali - ultrazvuk, prosvěcování, koukali se do ní takovou tyčinkou se světýlkem. Byla jsem i na rentgenu zubů, jestli to není od toho. Výtěr z krku, krev. Vše negativní. Pak jsem chytla angínu od dětí, brala jsem Penicilin a také se to nezlepšilo.
Výtěr z nosu mi na ORL neudělali, že prý je tam vždycky něco. A neznamená to, že to škodí. :nevim: Alergická nejsem, ale dali mi prášky na alergii Zenaro. Beru je už tři týdny a zlepšení nula.

A ta tvář mě nebolí celý den. Jen někdy je to citlivější. Někdy mi k tomu píchne v uchu. Ale za chvíli to zase odezní. Mohlo by to být i od krční páteře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

330
1.6.15 07:48

@adna
Já mám cca 2 měsíce podobný problém, mně dr. řekl, že odtamtud se nedělá, byla jsem na RtG, CT, zjistili něco jako cystu a nějakou zvýšenou sliznici. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
1.6.15 08:29

@Haannka A máš to někdy lepší a někdy horší a nebo pořád stejný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
1.6.15 08:33

@adna
Mění seto, někdy to cítím jen v jednom místě, někdy to jako by projede celou tváří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
1.6.15 08:41

@Haannka A co ti s tím budou dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
1.6.15 08:44

Prý, když to dělá problémy, tak se to odstraňuje -operuje-,ještě mě poslali
na rezonanci přímo té dutiny, nějak ještě blíž, tak mám počkat. Prý se to dá nějak „seříznout“ nebo laserem - obojí se dělá nosem 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
1.6.15 08:49

Měla jsem občasnou bolest v pravé tváři několik let :-( všechna vyšetření negativní :-( nakonec velikánský neustupující zánět zubů které se vytrhaly a od té doby klid :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
1.6.15 09:35

@mapav A na zánět zubů přišli jak? Rentgenem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
1.6.15 09:35

@Haannka Tak ať ti to dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
2.6.15 08:22

@adna jak??? až když je postupně vytrhávali a rány se nehojily :dance: a z krve :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama