Lze uklidňovat miminko jídlem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Schíza008
Stálice 69 příspěvků 02.05.18 10:37
Lze uklidňovat miminko jídlem?

Zdravím maminy. Mám otázku ohledně krmení a zároveň uklidňování hysterického miminka. Vím, že by se obecně vzato mimčo nemělo pokaždé, když zapláče, uklidňovat jídlem, obzvlášť, když nekojím a jsem na UM. Malá bývá docela často přetažená přes den, občas usne v klidu v kočárku, občas jen tak, ale když už je přetažená více a chytají jí pomalu hysteráky, tak jí spíše uklidní, když se trochu nají. Určitě jí tedy láhev nedávám třeba po hodině, ale po těch dvou někdy ano. Jinak vydrží nejíst i déle, záleží, zda je něčím zaměstnána apod..Nějak prostě nemám ty nervy, nechat jí zbytečně řvát třeba hodinu, protože to už se pak člověk bojí, že se snad udusí. Někdy se napije jen trochu a usne, někdy ale zblajzne všechno. Opravdu nevím, zda je to vyloženě hlad, nebo není. Jinak pije Sunar Complex a zatím snad vyhovuje. Jen si říkám, zda jí vůbec stačí a zda nezačít už se Sunarem 2, nebo vyzkoušet jiné UM. Do toho se mi ale moc nechce, jednak z finančních důvodů a jednak nevím, jaké mlíčko je chuťově aspoň trochu podobné právě Sunaru. Nějaké hořké by mi asi moc nepila. Budu tedy ráda za doporučení nějakého UM, které je Sunárku podobné, pokud vůbec je. Také mne zajímá, zda je nutné, nechat mimčo případně vyřvat, abych v ní nevytvořila špatné návyky do budoucna a nezvykla si, že si hned vybrečí jídlo. Je jí 5m, což mi tedy přijde brzy. Jinak příkrmy postupně už dáváme, ale zatím neumí jíst lžičkou, takže je to asi běh na delší trať.

Reklama

Reakce:

kamcaKr
Kecalka 437 příspěvků 1 inzerát 02.05.18 10:45

Nenechavat vyrvat, bude frustrovana :zed: zkusila jsi satek nebo nositko? nemusi mit hlad, treba jen nemuze zabrat..

Venceslavka
Kecalka 218 příspěvků 02.05.18 10:50

Tak mě by hlavně zajímalo, proč je vůbec miminko hysterické- z přetažení, má hlad, můžou to už být zoubky, může mít žízeň, být jí horko… A řešila bych příčinu pláče.
Malé se asi 2× stalo, že chytla hysterák v noci, asi noční děsy, nevim, co to bylo, nešla vůbec utišit, nakonec se utišila mlíkem, ale malá je drobek, tak neřešim, jestli si dá porci navíc…

beruska9
Extra třída :D 10496 příspěvků 02.05.18 11:25

Dudlika by nevzala? Nebo dat do flasky jen vodu, kdyz ji to pomaha se uklidnit. Ja kojila, takze jsem nemusela resit rozestupy a klidne jsem kojila kdykoliv, u takhle maleho mimca bych neresila, ze si neco „vyrvava.“ Chapu, ze s UM to nejde, ale opravdu bych se nebala, ze takhle.male dite nejak vedome „manipuluje.“ Zamerila bych se pripadne na to, aby nebyla pretazena :think:

Schíza008
Stálice 69 příspěvků 02.05.18 11:32
@kamcaKr píše:
Nenechavat vyrvat, bude frustrovana :zed: zkusila jsi satek nebo nositko? nemusi mit hlad, treba jen nemuze zabrat..

Zkoušela, ale vyloženě usne spíš jen v kočárku, nebo když už je zkrátka unavená z hraní, tak i přirozeně v postýlce, ale to není tak často. Nošení jako takové pomáhá také jen chvíli, spíš rozptýlí pozornost.

Schíza008
Stálice 69 příspěvků 02.05.18 11:35
@Venceslavka píše:
Tak mě by hlavně zajímalo, proč je vůbec miminko hysterické- z přetažení, má hlad, můžou to už být zoubky, může mít žízeň, být jí horko… A řešila bych příčinu pláče.
Malé se asi 2× stalo, že chytla hysterák v noci, asi noční děsy, nevim, co to bylo, nešla vůbec utišit, nakonec se utišila mlíkem, ale malá je drobek, tak neřešim, jestli si dá porci navíc…

Tak asi často opravdu z přetažení, ale problém je, že hůře usíná jen tak sama. Kdyby v klidu zabrala, tak by k tomu asi ani nedocházelo, nevím. Právě si moc nemyslím, že jde o hlad, protože obecně toho UM nevypije zrovna málo, je celkem jedlík…

beruska9
Extra třída :D 10496 příspěvků 02.05.18 14:18

@Schíza008 : tak budes muset najit zpusob, jak ji uspat :nevim: Ja nevim, v tomhle razim asi trochu jine teorie, jo, jsou mimina, ktera umi usinat sama od velice nizkeho veku, ale naprosta vetsina potrebuje nejakou pomoc, rozhodne to neni ani „prirozene,“ ani samozrejme, aby usinaly bez pomoci. Zpusobu je hodne, musis najit, co zabere.

Venceslavka
Kecalka 218 příspěvků 02.05.18 19:34

@Schíza008 Tak můžeš zkusit dám čajík, třeba bude fungovat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama