Lze uplatnit i doplatek na bydlení na rodinném domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 20:41
Lze uplatnit i doplatek na bydlení na rodinném domě

Zdravím mohu dotaz má tři děti, má možnost jit do rodinného domu za 20 tisíc korun. Jedná se o 4+1 102m. Je možné že bude brát doplatek na bydlení teď bere na byt a jejíž nájem činí 14tisíc korun. Ten dům by měla na trvalý pobyt a na dobu neurčitou lokalita Vratimov Ostrava děkuji. Jsem na děti sama a mám jen alimenty 5 tisic a dostávám doplatek na bydlení 8 500kc.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 16335 příspěvků 08.06.19 20:44

Že ty jsi z té diskuze byt nebo dům? Jinak budeš dostávat dle tabulek pro danou lokalitu, mají nějaký strop.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 20:47

@Cuddy nejsem.

TopSecret
Závislačka 4357 příspěvků 08.06.19 20:47
@Cuddy píše: Že ty jsi z té diskuze byt nebo dům? Jinak budeš dostávat dle tabulek pro danou lokalitu, mají nějaký strop.

Myslim, ze je. Tam uz nenapsala, tak zalozi novou :roll:

PaníBovaryová
Závislačka 4657 příspěvků 08.06.19 20:48
@Cuddy píše: Že ty jsi z té diskuze byt nebo dům? Jinak budeš dostávat dle tabulek pro danou lokalitu, mají nějaký strop.

doplatek na bydlení má strop?? Nemá.
„Výše doplatku na bydlení je stanovena tak, aby po zaplacení odůvodněných nákladů na bydlení (tj. nájmu, služeb s bydlením spojených a nákladů za dodávky energií) zůstala osobě či rodině částka živobytí.“

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16335 příspěvků 08.06.19 20:49
@PaníBovaryová píše:
doplatek na bydlení má strop?? Nemá.
„Výše doplatku na bydlení je stanovena tak, aby po zaplacení odůvodněných nákladů na bydlení (tj. nájmu, služeb s bydlením spojených a nákladů za dodávky energií) zůstala osobě či rodině částka živobytí.“

Samozřejmě že má strop. Nikomu nebudou platit bydlení ve vile na Hanspaulce.

PaníBovaryová
Závislačka 4657 příspěvků 08.06.19 20:50

Ano, je možné čerpat i na rodinný dům, ale když se dívám na definici Doplatku na bydlení „Je dávka pomoci v hmotné nouzi, která společně s vlastními příjmy občana a příspěvkem na bydlení ze systému státní sociální podpory pomáhá uhradit odůvodněné náklady na bydlení.“
Jak odůvodníš, že jdeš z levnějšího bydlení do dražšího? Zdravotní problémy dětí? Vypověděli ti nájemní smlouvu v bytě?

PaníBovaryová
Závislačka 4657 příspěvků 08.06.19 20:51
@Cuddy píše:
Samozřejmě že má strop. Nikomu nebudou platit bydlení ve vile na Hanspaulce.

počkej, to mluvíš o něčem jiném. Já myslím, že částka, kterou doplatí nemá strop. Když si majitel ubytovny za jednu cimru řekne 30 tisíc, bude mu ÚP doplácet do 30 tisíc.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16335 příspěvků 08.06.19 20:51

@PaníBovaryová tedy nevím, zda se bavíme o příspěvku na bydlení, který je na jakékoli obydlí do určité výše či opravdu na doplatek na bydlení související s hmotnou nouzi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 20:53

@PaníBovaryová ano mám výpověď majitel se vrací zpět do bytu.

PaníBovaryová
Závislačka 4657 příspěvků 08.06.19 20:55
@Cuddy píše:
@PaníBovaryová tedy nevím, zda se bavíme o příspěvku na bydlení, který je na jakékoli obydlí do určité výše či opravdu na doplatek na bydlení související s hmotnou nouzi.

O doplatku - dávce hmotné nouze. Dívám se na stránky MPSV a nemají tam žádné omezení v tomto ohledu.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16335 příspěvků 08.06.19 20:59

@PaníBovaryová aha, tak to nevím. Mne jen zaujala ta podobnost s druhou diskuzi.

vokishka
Extra třída :D 14482 příspěvků 08.06.19 21:02
@Cuddy píše:
@PaníBovaryová aha, tak to nevím. Mne jen zaujala ta podobnost s druhou diskuzi.
že jo, taková náhoda, domek, za dvacku. Jen tam to bylo v Praze, mám takový dojem.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 21:03

@vokishka tady se ptát to je jak zajdu na úřad a hotovo.

7.straka
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 08.06.19 21:05

Ty voooole a my s chlapem jak d€bilové šetříme na hypotéku a při tom stačí podojit stát. No to mě po$er

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama