lze vypnout airbag u Fabie ?

29
16.5.07 14:54

lze vypnout airbag u Fabie ?

Ahoj holky, poradte mi kdo mate Skodu Fabii -starsi typ, jestli lze vypnout predni airbag. Byly jsme v jednem autoservisu a tam nam rekli, ze to nelze, jedine ze by nam tam nainstalovali nejaky vypinac airbagu ale to by bylo docela drahy, a vubec, ze se to bezne nedela. Byla jsem docela prekvapena, protoze vsude se o tom pise, ze predni airbag ma byt v pripade pouziti autosedacky (vajicko) vypnuty a ten pan v servisu se moji pozadavce tak divil, jako kdyby jsme byli prvni kdo si chce dat airbag vypnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7364
16.5.07 15:07

já teda asi neporadim, ale u renaulta megane z r. 2004 to jde takovym složitym způsobem, našli jsme to v „návodu“ u auta… tak zkuste kouknout do návodu k vašemu autu, jesatli ho máte, určo by to tam bylo

ale u některých fabií to fakt nejde, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.5.07 15:18

Já mám Fabku a normálně to jde, jen v servisech jsou lamy a neumí to. Ve dvou servisech mo tvrdili, že se musí dokoupit nějaký přepínač a že to jinak nejde. No a ve třetím servise jen něco přeprogramovali v řídící jednotce, no a mám to vypnuté. Takže není servis jako servis. Ale jde to, mám Fábii RS, ale to je asi vcelku jedno! Paaaa Líza

• Nahlásit
  • Citovat
7364
16.5.07 15:33

a jak ho zapneš, když tam miminko nevezeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16300
16.5.07 15:49

ahoj,

tak airbag jde normálně odpojit - bez vypínače a pak zase v serviscu zaktivovat.

zkus asi jiné servisy :wink:

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2704
16.5.07 16:02

ahoj, jde to. U Fabií do roku 2005 stojí deaktivace 1500 Kč veznačkovém servisu, u mladších aut je to levnější - bylo mi řečeno, že je to softwarová záležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
16.5.07 18:19

U Klokočky nám řekli, že to jde, stačí jen přistavit auto, oni to odpojí a když budeme chtít, tak nám to pak zase zapojí. Stojí to 1000kč, u nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
16.5.07 18:22
noemmi píše:

sama ho nezapneš, musíš si ho nechat zase zapnout v servisu. Je to buď a nebo. Buď budeš vozit mimi vepředu bez airbagu a když s tebou pojede spolujezdec - dítě bude vzadu, tak není chráněný airbagem, nebo ho budeš vozit pouze vzadu a spolujezdec je chráněný. Já malou vozím jen vzadu. Přednímu sedadlu nevěřím…né nadarmo se mu říká sedadlo smrti :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2376
16.5.07 18:29

Ahojky, teda nevim jak to jde nebo nejde vypnout, ale není u nás zakázany vozit děti vepředu? Já mám takový pocit, že se to vloni tím zákonem co platí od července zakázalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
16.5.07 18:34
Kája píše:
Ahojky, teda nevim jak to jde nebo nejde vypnout, ale není u nás zakázany vozit děti vepředu? Já mám takový pocit, že se to vloni tím zákonem co platí od července zakázalo.

Do 3 let můžeš vozit dítě v autosedačce vepředu. Nedávno jsme to s holkama u nás probírali :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
16.5.07 18:36

Žádný takový zákon není,dítě v autosedačce můžeš vozit na předním sedadle, pokud auto nemá airbag anebo pokud je možné airbag vypnout., Když airbag vypnout nejde,sedačku tam vozit nemůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
16.5.07 19:12

Diky za odpovedi, urcite jste mi pomohli, zkusime tedy jiny servis.
Lauris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5353
16.5.07 19:41

Ten airbag musí být vypnutý pouze v případě, že tam vezeš sedačku typu „vajíčko“ - namontované proti směru jízdy, pokud se tam veze dítko na normální sedačce a sedí čelem dopředu, tak už airbag zapnout!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.5.07 09:42
Amynka píše:
noemmi píše:
sama ho nezapneš, musíš si ho nechat zase zapnout v servisu. Je to buď a nebo. Buď budeš vozit mimi vepředu bez airbagu a když s tebou pojede spolujezdec - dítě bude vzadu, tak není chráněný airbagem, nebo ho budeš vozit pouze vzadu a spolujezdec je chráněný. Já malou vozím jen vzadu. Přednímu sedadlu nevěřím…né nadarmo se mu říká sedadlo smrti :?

Je to věc názoru, já zase vozím jenom vepředu. Když jsem vozila vzadu, tak jsem byla vynervovaná, když mi malá vzadu brečela (ono čučet do sedadla ty prcky asi moc nebaví) a furt jsem jí kontrolovala a chtěla jsem být rychle v cíli, hlavně ať už nebrečí. Teď když jí vozím vepředu, tak já jsem klidná, malá je klidná taky že mě vidí, nikam nespěcháme a vše je ok, takže asi tak! A nám to v servise vypli snad za dvě stovky, jen napíchli řídící jednotku na PC a bylo to. Jen chtěli podepsat papír, že víme o tom, že je airback vypnutý. Líza

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.5.07 09:43

měla to být citace, nějak se to nepovedlo :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama