Lze zabavit 3měsíční miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 29.04.09 13:35
Lze zabavit 3 měsíční miminko?

Mám 3 měsíčního chlapečka,ale nedokážu ho vůbec nějak zabavit,je to vůbec možné ve třech měsících :? Ráda si sním povídám, chodím s ním po bytě a seznamuju ho ze vším , ale problém je v tom, že když jsem sama doma a potřebuju třeba uvařit,tak to není možné , jelikož když ho dám třeba do polohovacího křesílka aby mohl být se mnou v kuchyni , a dívat se na mě , tak ho to nebaví a hned pláče.Možná si budete tukat na čelo , jak se vůbec můžu takhle ptát , ale já vážně bych potřebovala alespon nakou malinkatou radu co ním :roll:

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 3 měsíce: Trénujte zvedání hlavičky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 29.04.09 13:50

Ahoj,tak nase mala se zabavi v sedacce a ma tam hrazdicku.Ale to polohovaci kreslo to ma taky.Ma taky tri mesice.takze ti asi nepomuzu.Ona se zabavi A zkusila jsi treba nejakou hracku ktera vydava zvuky?Jinak podle toho co pises bych ho jinak nechala plakat at si zvykne ze ne porad se chova.Mala je zvykla takze kdyz varim tak to zkousi chvilku taky ale pak dobry.Takze mozna ho opravdu nechej.Mozna si zvykl ze ho moc chovas.

IvaV
Echt Kelišová 9224 příspěvků 29.04.09 13:51

ehmmm já zpívala. Jinak nosila v manduce (no vařit jsem se tak ale bála). Všechno ostatní jsem se snažila stíhat ve chvílích spánku a nebo až přišel tatínek a nosil on. Jsou to malí piškuntálové chtějí pozornost.

Jo ještě kolotoč nad postýlku či hrazdičku to nezabere, nebo ho dát na chvíli na deku na zem a třeba ať pase koníky a kolem něj natahat spousty hraček. :?:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 29.04.09 14:14

Ahoj Oluscho, mám stejně staré mimi a víceméně stejný problém. Nic moc ho zatím taky neba, hlavně pískací hračky, písničky, čtení no a hlavně různý masážičky drbání. O hrací deku s hrazdou nejeví zájem, do medvědů nad postýlkou sice občas bouchne, ale to je tak maximum.
Je teda pravda, že ted nejak začal víc spát a pláče jen když má hlad nebo je unavený.
Takže moje rada, nebo spíš poznatek. Sám si asi hrát fakt nebude, pokud je vzhůru asi se mu budeš muset věnovat. paci paci, a tak..je to pakec no..
u nas to na celé čáře zatím vyhráva koza :roll: …pak dlouho nic a pak ti pískací plyšáčci z hrazdičky..

jo, přemýšlela jsem, že mu k 3měsíčním narozkám koupím nejakej kolotoč hrací blikací, nebo prostě hračku která vydává zvuky (to asi spíš, usíná totiž bez problémů..)..

janac
Závislačka 3138 příspěvků 29.04.09 14:21

…jak si čtu kattku..tak mně napadlo, že v porodnici nám doktorka (obilní trh, Brno) řekla, že máme miminko mít co nejvíc u sebe v posteli. Já bych pro to malý miminko udelala vsechno na svete, ale spací čas (což byla vetsina dne i noci) trávil ve „vozíčku“. Přišlo mi, že že když spí, chce spát a ne být mnou ťuťán a objímán. Stejně tak když se jí tak se jí..a nedělá se nic jiného. A je teda fakt, že dnes usíná v pohodě sám v samostatným pokoji. (ťuk ťuk). Ale nevím no..v porodnici jsem byla za krkavčí mamu :? :?
Každej to cítí jinak a když je zvyklej chovat, chovej.
Já co jsem tak slyšela tak se to fakt někdy v tech 3 mesicích zlomí a nebude už tak plakat..ale to je na jiné téma..

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 29.04.09 14:33

ja to nemyslela zle.Ale porad ji taky chovat nemuzu.Ale mozna by to pomohlo.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 29.04.09 14:38

Já teda jsem taky taková , že moc ho nechovám,spíš třeba leží v postýlce a povídame si , on ani na to pochování moc není , on je Honzík takovej že má rád svoje pohodlí :o Ve dne mi právě vůbec nespí , všeho všudy celkem tak 2 hodiny, jelikož už asi měsíc mi spinká krásně celou noc, usne večer v 8 a ráno v pul 6 se budí,takže přes den potřebuje právě zábavu :lol: Proto jsem taky založila tuto diskuzi :D

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 29.04.09 14:38

Ahoj,

uz mam vetsi deti, ale moc dobre si pamatuju kolik casu jsem travila na netu, kdyz byly v tomto veku (manzel studoval v zahranici a jinak se komunikovat nedalo). U nas zabiralo strcit dite na hraci deku a nad ni dat hrazdicku z hrackama a stale na ne mluvit nebo zpivat. Jakmile me neslysela, tak brecela. Ze zacatku (zkousela jsem u obou od 8mi tydnu) vydrzely treba jen pet minutek, ale casem se to protahlo klidne na pul hodinku.

Terik

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 29.04.09 14:40

Jsou miminka, která vydrží ležet v polohovacím lehátku hodinu a pak ta, co tam vydrží 5 min. Zřejmě máš zástupce té druhé kategorie, takže nezbývá, než se s tím smíříit, že bude chtít být zejména nošen … Takže pořídit baby vak, šátek nebo ergonomické nosítko a smířit se s tím, že budeš mít při domácích aktivitách dítě připnuté na sobě :-)
Starší syn byl taky takový, ale ten chtěl většinu dne cca do půl roku žužlat prso, takže jsem v sedačce v obýváku vyseděla důlek. Mladší byl naštěstí lepší a chvíli sám v lehátku vydržel. Ale opravdu záleží na povaze dítěte, neuděláš s tím nic, takže nejlepší bude, když to akceptuješ a bude vám dobře :-)

Martina

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 29.04.09 14:43

Asi to bude znít divně, ale u nás jednu dobu zabíralo položit na deku na zem před zapnutou pračku s bočním plněním :lol: (máme ji v kuchyni v lince) Potřebovala jsem nutně doťukat do noťasu nějakou ppt. prezentaci, dítko už bylo nevrlé, že se mu matka nevěnuje, tak jsem sedla do kuchyně, dala před zapnutou pračku deku, na deku Vojtulku (na bříško) a vydržel na to prádlo koukat snad čtvrt hodiny 8O :lol: (asi to není napořád, ale účel to tehdy splnilo)

janac
Závislačka 3138 příspěvků 29.04.09 14:45
kattkka píše:
ja to nemyslela zle.Ale porad ji taky chovat nemuzu.Ale mozna by to pomohlo.

já vím, že nemyslela. mě to jen napadlo u toho cos napsala. Jesi to vyznělo nějak blbě - omlouvam se.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 29.04.09 14:50

Me teda mala spi taky celou noc.Pres den si da obcas svych 15-45minut.Ale uz druhy den mi spinka odpoledne a dokonce v postylce.A vcera tam pala 2hodky.No asi budes muset opravdu poridit ten vak.Jinak kdyz ji nechav obyvaku a jsem v kuchyni tak nechavam zaplou televizi.

mroe
Extra třída :D 14328 příspěvků 29.04.09 15:12

Souhlasim se zubrem. Je to v povaze ditete. Ja mela urvane miminko, ktere sice pod dvou mesicu v noci spalo, ale ja musela v noci odstrikavat a pracovat, protoze ve dne skoro oko nezavrelo a kdyz se nenosilo, brecelo. Jinak nezabiralo nic. Moje sestra ma ditko, ktere si klidne hraje cely den, spi, kdyz se mu chce a breci, jen kdyz ma hlad a spi i v noci. Dalsi kamaradka ma zas deti, ktere skoro celou noc i den prospi a budi se jen hlady. Takze ta nevi co s volnym casem a nemuze nikdy pochopit, jak jsem to mela ja. Ja mela pocit do zacatku lezeni, ze jsem otrokem, kteremu brzy hrozi pobyt v psychiatricke lecebne. No zni to asi hnusne, ale proste to tak bylo. Zato, kdyz zacala lezt, mela jsem pocit, ze jsem se probudila ze sna a zacala zit. Dokazala se nadherne zabavit napr. vykladanim vypraneho pradla z pracky nebo vyndavanim knizek z knihovny, musela jsem jen hlidat aby si pri nejake pruzkumne cinnosti neublizila, ale jinak to pak byla pohoda.

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 29.04.09 15:17

stejný problém jsem měla také, vůbec jsem nevěděla, jak miminko zabavit, protože vždycky když jsem někam odešla (záchod, uvařit kojící čaj apod.), tak Matýsek začal békat. Pomohlo až nechat ho trochu vyřvat, aby si zvykl, že maminka není pořád k dispozici. Zním jako krkavčí matka, ale asi bych se jinak zbláznila dělat úplně všechno ve spěchu a stresu, aby hlavně miminko nezačalo vřískat :P
Jo a pamatuju si, jak jsem se tehdy ptala mojí mámy, jak to dělala ona, jak miminko zabavila. A ona na mně tak úplně nechápavě koukala, že prý se miminko zabaví samo. Oni to prostě tolik neřešili jako my :twisted:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 29.04.09 15:22

Ale s tím odejitím na záchod, když zrovna dítě brečí - to mi nepřijde jako krkavčí matka 8O Já to teda dělala naprosto běžně… Když si dítko chvilku popláče, tak mu to myslím neuškodí (nemyslím hodiny a hodiny) a přemýšlet nad tím, že neudělám takovou základní věc, jako je dojít si na záchod jen proto, že dítě momentálně brečí - to by mi přišlo trochu ujeté :?
Myslím, že všeho má být s mírou 8)

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >