Lze zaměnit přiznaky ovulace a předmenstruačního syndromu?

Anonymni
26.10.09 21:45

Lze zaměnit přiznaky ovulace a předmenstruačního syndromu?

Mám delší cyklus: 3O až klidně i 36 dni a doktor mi řekl, že k ovulaci u mě dochází později. Ale vzhledem k tomu, že můj cyklus je variabilně dlouhý, tak nevím, jestli moje vikendove bolesti v podbřišku byly přiznakem ovulace nebo předmensturačního synodrumu. Připadalo mi to spíše na předmensturační syndrom, ale vlastně bych měla mít spíše ovulaci. Může se ovulace a předmenstruační syndorm projevovat stejně?

Celý víkend jsme se s přítelem milovali, podbříšek mě bolí i ted, ale dneska jinak než u syndromu, prsa ne, tak si říkám, jestli jsme mimi počali nebo ne… já vím, že musím počkat na ne plánovaný den menstruace, ale ty spekulace mě nedají spát … zjistila bych teď něco z BT?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12332
26.10.09 21:48

ahoj anonymní, dají se zaměnit, záleží na tom, jak u tebe oba dva příznaky probíhají :wink: v době ovulace bys měla mít správně krásný tažný nebo vodnatý hlen a může se objevit bolest na vaječnících, před MS může být ta bolest, ale hlen pravděpodobný není :wink:

jo a co se týče BT, pokud neměříš dlouho a celý cyklus, neřekne ti nic, prostě musíš počkat, jako všechny ostatní :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13772
26.10.09 21:50

priiznaky jsou stejne, takze toho moc nepoznas
proc si nekoupis ovu testy? me skveele fungovaly, vedela jsem kdy bude ovu
jinak to taky muze byt praskla cysta, to jsem taky zazila, bolest porad tataz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
26.10.09 21:55

A co třeba ochmatávání čípku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
26.10.09 21:59

čičinko - a tys to zkoušela? já na tom nikdy nic nepoznala, je pravda, že mě to nebavilo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
26.10.09 22:09

Já neměla moc příležitostí :oops: Ale je fakt, že čípek po otěhu byl tuhý a špičatý, kdežto cyklus před ms byl takový trochu rozměklý týden před ms.

Ale ovu jsem tím nepoznala. Jen, že bych mohla být v tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.10.09 22:23

Mohla bych si ovulacni test udelat zitra? TReba u me teprve k ovulaci dojde, ale to by bylo asi divne, mam dneska 21. den cyklu, nebo mozna v pripade tech mych dlouhych cyklu ani ne…

• Nahlásit
  • Citovat
4219
26.10.09 23:09

Hmmmm tak opět dobrá diskuze pro mě :lol: :lol: :lol: :lol:
Ahojda…tohle přesně jsem dneska řešila taky-vy my holky snad čtete myšlenky :wink: :lol:
Tak já mám skoro 9 měsíců od porodu a menses mám doteď nepravidelnou :x :roll:
V srpnu jsem měla svatbu a do té doby byly mé cykly kolem 40 dní-chjo :roll: už jsem chtěla jít k dokroce, ale poslendí cyklus byl 30 dení-to by šlo-říkala jsem si, že ty nesrovnalosti byly určitě kvůli stresu ze svatby.................
No a dneska jsem 26.DC a už dva dny mě bolí podbřišek tak, že si nemůžu sednout-tak mě to právě vyděsilo, pač mě tak napadlo-ovulace, nebo těhotenství(ťuk, ťuk, ťuk) protože ovulaci mívám bolestivou-od vysazení antiko v roce 2007, ale taky mě takhle bolel podbřišk při uhnízďování mojí dneska už skoro 9ti měsíční berušky :srdce:
Takže je fakt, že při ovu mě bolí podbřišk vždycky, ale ty průvodní jevy nejsou pokaždý stejný........................
prostě dneska jsem s hrůzou přemýšlela, co bych dělala kdybych byla v tom :oops: přiznám se, že od porodu nemám žádnou antiko-nechtěla jsem jí vůbec, ale než se takhle každej měsíc nervovat a hádat, jestli je to u mě premenstruační syndrom, ovulka, nebo nedejBůh něco jinýho-jdu si zjišťovat která antikoncepce by byla dobrá pro mě..................
Vím, že jsem ti neporadila, ale zaujalo mě to, že máme zrovna dneska stejné myšlenky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
27.10.09 08:12

anonymní - u delších cyklu je pozdější ovulace obvyklá, já ji měla většinou 17-19. den, ale ty klidně můžeš mít i 21. za test nic nedáš, krom peněz :D

dito - no je to o sledování :wink:

např.
http://www.rodina.cz/clanek4015.htm ale těch článků existuje hodně, bohužel jsem si nenechala stránky, ale obsah :roll:
takže vládám článek
Pro jistotu se však vyplácí brát ohled ještě na charakter hlenu vylučovaného z děložního hrdla. Tento hlen můžeme zjišťovat v poševním vchodu. Ve dnech bezprostředně po menstruaci je hlen hustý, tvoří se v menším množství, často jej mezi stydkými pysky nemůžeme nalézt. Proto se také tomuto období říká „suché dny“. Když se blíží ovulace, stává se hlen řidším, vodnatým, vysoce kluzkým a tažným. Uvolňuje se z děložního hrdla ve větším množství, takže je dobře hmatný mezi stydkými pysky, ulpívá na toaletním papíru a je ho možno vytahovat mezi prsty až na vzdálenost několika centimetrů. Tyto změny jsou nejvíce patrné právě tři dny před ovulací a dva dny po ní a představují tak nejplodnější období v celém menstruačním cyklu. Potom se vlivem hormonu žlutého tělíska charakter hlenu zase změní a nastupují opět suché dny.

Během dnů bezprostředně po menstruaci má žena zřetelný pocit suchosti poševního vchodu a dotyk toaletního papíru například v souvislosti s močením nezanechává žádné stopy hlenu. Při prvním objevení nemá sice hlen ještě vysloveně tažný charakter, ale i nález hustšího a méně kluzkého hlenu svědčí o tom, že pomenstruační suché dny končí. Tato změna nastává průměrně šest dní před ovulací. Někdy se udává ovšem období většího rozptylu - od prvního objevení hlenu zbývá do ovulace 3 - 10 dní. Jen zcela výjimečně bylo někdy zaznamenáno období delší. Když se pak ovulace blíží, žena má stále vlhčí pocit spojený s určitou kluzkostí. Stydké pysky po sobě vzájemně lépe kloužou, na prstě se objeví značně pružný, tažný a podstatně řidší hlen. Vzhledem se tento hlen podobá syrovému vaječnému bílku. Někdy je uprostřed cyklu ještě mírně narůžovělý, což je dáno mikroskopickým krvácením, které někdy ovulaci provází.

Poslední den výskytu tohoto řídkého a tažného hlenu označujeme jako „hlenový vrchol“. Není to tedy den, kdy se vyskytuje největší množství hlenu, ale poslední den výskytu. Následujícího dne se hlen stává opět hustým a méně tažným, eventuálně se objevují „suché dny“, trvající až do následující menstruace. Je ovšem nutno zdůraznit, že na změny hlenu může působit zánětlivé onemocnění pochvy provázené výtokem, nebo i sexuální vzrušení, při kterém se většinou v poševním vchodu zvýšené zvlhčení taky projevuje.
Pozorování hlenu by se proto mělo dít ve vyhovujícím čase, většinou když jde žena ráno na toaletu. Po vymočení někdy bývá patrná dokonce visící nitka takzvaného „plodného hlenu“. Každodenní pozorování se může zaznamenávat do menstruačního kalendáře písmeny H = hlen a S = sucho, nebo různými barvami. Vyplatí se také hlen označit ještě dalším znamením jiné pozorované kvality, jako například hustý, lepkavý, čirý, tenký, kluzký, bílý apod. Změny hlenu nastávají u každé ovulující ženy, mají však často individuální charakter, kterému se naučí porozumět právě žena sama. Vrchol tažnosti, řídkosti a hojnosti hlenu se do kalendáře nápadně označí a od následujícího dne se pak dny číslují 1, 2, 3,. V případě, že se v průběhu těchto dnů objeví znovu tažný hlen, označí se znovu a dny se počítají od začátku.

Pokud se hlenová metoda používá k antikoncepčním účelům, je možno mít nechráněný pohlavní styk bezprostředně po menstruaci, kdy se zpravidla objeví první suchý den. Jakmile se však objeví první stopy vlhkosti, nebo je-li možno objevit stopy hlenu na toaletním papíru, případně mezi prsty, žena by se měla pohlavního styku zdržet. I v průběhu suchých dnů se doporučuje pohlavní styk pouze ob den, protože zbytek mužského semene může být následujícího dne zaměněno za začátek ovulačního hlenu. Po dni vrcholného výskytu hlenu se doporučuje sexuální abstinence ještě tři dny (označované v kalendáři 1, 2, 3) a od následujícího dne je pak možná nechráněná soulož až do začátku následující menstruace.
Ještě však existuje jedna komplikace hlenové metody. Občas se totiž vyskytne chybění suchých dnů v první polovině menstruačního cyklu. To se může stát zejména u žen, které mají cyklus značně kratší (25 dní a méně). První fáze cyklu je tak zkrácena a ovulace se dostavuje dříve. V takovém případě se doporučuje nechráněný styk až v druhé polovině cyklu, tedy až čtvrtý den po výskytu ovulačního vrcholu.

Někdy se v rámci periodické abstinence mluví také o takzvané symptotermální teplotě. Co toto učené slovo znamená? Symptomy - to jsou všechny příznaky ovulace včetně popisovaných změn hlenu a k tomu se ještě připočítá křivka bazálních teplot - metoda termální. Někteří nadšení propagátoři hlenové metody tvrdí, že je sama o sobě dostatečná a že teploty se již měřit nemusí. Argumentují zbytečnou složitostí zejména pro zaměstnané ženy a ženy v rozvojových zemích. Tato námitka se však zdá být nepotvrzena. Ostatně i prostým selským rozumem je pochopitelné, že čím více ukazatelů ovulace se sleduje, tím musí být metoda přesnější a spolehlivější.

Některé ženy v den své ovulace bezpečně pociťují určitou bolest v podbřišku, u jiných se zase v termínu ovulace objevuje slabý náznak krvácení (viz růžové zbarvení ovulačního hlenu). Někdy je ještě možno všechny tyto úkazy doplnit vyhmatáním děložního čípku. Je sice pravda, že některé ženy mají zábrany sahat si prsty hluboko do pochvy, nicméně v poloze v podřepu je většina žen schopna si svůj děložní čípek nahmatat. Toto vyšetření je možno provádět prsty pravé ruky s levou nohou pokrčenou na židli (u těch, které píší a vyšetřují se levou rukou, bude pochopitelně pokrčena noha pravá). Bezprostředně po menstruaci je děložní čípek tuhý asi jako nosní chrupavka, uprostřed jeho vyklenutí je důlek nebo štěrbina - to je otvor vedoucí do dělohy). Čtyři až pět dní po ovulaci čípek měkne, místo charakteru nosní chrupavky má pohmatový charakter dolního rtu a současně se špičkou prstu může žena přesvědčit o tom, že se otvor vedoucí do dělohy mírně pootevírá. V období ovulace je čípek také obtížněji dosažitelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13100
27.10.09 10:14

Anonymní, když máš takové rozhárané a delší cykly, tak se rozhodně aspoň nějakou dobu vyplatí měření bazální teploty. Já jsem měla cykly 23 - 33 dní, takže ovulace 10 - 20 den, tak jsem poctivě měřila a aspoň mě nemohla tetka nikdy překvapit, protože jsem podle ovu věděla, kdy dorazí. Pokud můžeš mít ovulaci ve velkém rozpětí, tak bys za ovu testy dala majlant a navíc na každého nefungují, musíš totiž zachytit hladinu LH hormonu a ten se v těle vysyktuje jen krátkou dobu a tu při testování jednou denně snadno prošvihneš. Já jsem nikdy neměla zcela pozitivní ovu test, přesto ovulace byla každý měsíc. Jinak příznaky ovulace u mě nebyly nikdy žádné, ovu hlen jsem měla snad 2×.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
27.10.09 11:44

Já mám taky příznaky obojího skoro stejné, ovulaci, ale poznám podle hlenu a PM syndrom podle pobolívajících a nafukujících se prsou a taky, že jsem na manžela nepříjemná i když se snažim tak to nejde ovládnout :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.10.09 19:38

Já žasnu, jak se vyznáte. Moc děkuji za všechny odpovědi.

Koupila jsem si ovulační test a na záchodě ještě v práci jsem ho vyzkoušela - vyšel negativně, ovulaci tedy nemám.

Ale zarazila mě jedna věc. Kupovala jsem ho v lékárně a kromě toho že mě stál majlat, tak vypadal trochu jinak než jsem si včera nastudovala na internetu. V lékárně mi prodali digitální ovulační test značky Clearblue, který se skádá z digitální ná:,–(ky a ze samotného testu, který vypadá jako tehotensky test a zasune se do digitání ná:,–(ky, která na displeji zobrazí výsledek. Výsledek na ovulaci byl negativní, ale když jsem testík z ná:,–(ky vyndala, tak jsem si všimla, že v okénku, které je obvykle na těhotenském testu, mám jednu výraznou čárku a jednu slabou … a tak mám zase novou otázku, nevíte náhodou, jesti ten testovací proužek, na který se čurá, je stejný v těhotenském a ovulačním testu … pokud ano, tak byl u mě slabý, ale on se vlastně zjišťuje jiný hormon, že, tak to asi nebude stejný testovací proužek …

Neexistuje nějaký test, který byl zjistil situaci už třeba 5. den po oplodnění … bolí mě prsa, břicho, ale to u PMS taktéž, ale břicho jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.10.09 08:27

Dneska ráno jsem si všimla jedné příjemné změny: nemám již nafouklé břicho, měla jsem totiž od rána po milování nafouklé břicho ve spodní části a nepřijemný pocit, jak kdybych měla o několik kil více, které jsem neměla, a vůbec racionálně to byl nesmysl, protože váha ukazovala stále to samé. A když to nafouknutí trvalo 3 den, tak jsem si to vysvětlila tak, že došlo k oplodnění a oplodněné vajíčko se uhnízďuje. Dneska ráno, tedy po 5. den po styku, mám břicho zase jako dřív.

Ta moje laická teorie s uhnízďováním a nafouknutým břichem je blbost? Asi ano, že jo … omlouvám se za mé nesmyslné spekulace, ale přiznávám, že mám najednou strach z toho, jestli to opravdu vyšlo, mimi sice chceme už dlouho, a já moc a moc, ale toto by náš první skutečný pokus, a já jsem si zároveň říkala, že by bylo dobré ještě 3-4 měsíce kvůli práci počkat, ale mimi jsem chtěla hodně a vím, že kvůlii práci už čekat nemůžu, to bych se nikdy nedočkala a už je mi hodně let.

• Nahlásit
  • Citovat
8297
28.10.09 11:27
Lucie55 píše:
Já žasnu, jak se vyznáte. Moc děkuji za všechny odpovědi.

Koupila jsem si ovulační test a na záchodě ještě v práci jsem ho vyzkoušela - vyšel negativně, ovulaci tedy nemám.

Ale zarazila mě jedna věc. Kupovala jsem ho v lékárně a kromě toho že mě stál majlat, tak vypadal trochu jinak než jsem si včera nastudovala na internetu. V lékárně mi prodali digitální ovulační test značky Clearblue, který se skádá z digitální ná:,–(ky a ze samotného testu, který vypadá jako tehotensky test a zasune se do digitání ná:,–(ky, která na displeji zobrazí výsledek. Výsledek na ovulaci byl negativní, ale když jsem testík z ná:,–(ky vyndala, tak jsem si všimla, že v okénku, které je obvykle na těhotenském testu, mám jednu výraznou čárku a jednu slabou … a tak mám zase novou otázku, nevíte náhodou, jesti ten testovací proužek, na který se čurá, je stejný v těhotenském a ovulačním testu … pokud ano, tak byl u mě slabý, ale on se vlastně zjišťuje jiný hormon, že, tak to asi nebude stejný testovací proužek …

Neexistuje nějaký test, který byl zjistil situaci už třeba 5. den po oplodnění … bolí mě prsa, břicho, ale to u PMS taktéž, ale břicho jinak…

Ovulační test je jiný než těhotenský. Tam je test pozitivní, až pokud je čárka stejně silná nebi silnější než kontrolní. U těhotenského i slabounká čárka může znamenat těhotenství.

5. den po styku - hele ne nadarmo je čekání na miminko Čekání :? pozitivní test by ti mohl vyjít tak cca 10 den po oplodňující souloži, nebo můžeš do laborky na krev, zaplatíš cca 100 - 200,–.
Já mám dobrou zkušenost s testem Clearblue, ukázal mi sloboulinkou čárku hodně brzo.Ještě týden vydrž. Jestli jsi těhu, bude to dobrý trénink na čekání na potvrzující utz, pak čekání na srdíčko, pak čekání na velký utz, zda je mimi zdravé… Snažení a těhotnění vyžaduje notnou dávku trpělivosti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5165
28.10.09 11:32

Anonymni,

ovu i tehu test vypadaji skoro stejne,akorat kazdej z nich detekuje v moci jiny hormon u tehu testu HCG a u OVu testu LH hormon.
U tehotenskeho testu i slaba druha carka je pozitivni vylsedek,ale u OVU testu slaba druha carka je vysledek negativni,ja az do ovulace mivam na ovutestu slabou druhou,pak prijde pozitivni a pak az do konce cyklu je ta druha neznatelna.Ale chtelo by to testovat nekolik dni za sebou,at muzes porovnat,zda carky sili nebo slabnou,protoze tu max. hladinu LH hormonu treba nemusis vubec zachytit.
5 dni po styku je na nejake spekulace brzo,vydrz jeste tyden a pak se uvidi :-) Drzim palce at to vyjde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama