Reklama

Lze zbohatnout poctivou prací?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eva valoi
Extra třída :D 11136 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 19:41
Lze zbohatnout poctivou prací?

Zakládám toto téma a předem bych ráda upozornila, že lidem přeji bohatství, štěstí a úspěch. Jsem ráda, když se lidem daří a jsou spokojení, protože spokojení lidé nemají potřebu druhým závidět. Tudíž zde budu jen tak uvažovat a budu ráda za vaše názory.
V tomto tématu mi vůbec nejde o bídu ve větší části světa. Protože proti lidem v zemích třetího světa jsme všichni nepředstavitelně bohatí. Spíše bych se chtěla zamyslet nad tím, jestli v dnešní době lze nějak výrazně zbohatnout poctivou prací…
Mám kolem sebe lidi relativně bohaté a spokojené, sama se považuji za takovou tu normální střední vrstvu. Máme kvanta jídla, co na sebe, menší domek, auta, dětem jsme schopni relativně bez potíží zajišťovat jejich vzdělání a zájmy. Ale už například nemáme na to, abychom např. nakupovali pozemky, nemovitosti a zajistili tak každému dítěti byt/dům atd.
Mám však kolem sebe lidi, kteří si tyto věci mohou dovolit. Buď podnikají (podnikání často rozjeli už jejich rodiče v 90. letech), nebo pracují, ale dejme tomu zdědili po prarodičích nemovitost, a tudíž nemusí splácet nemovitost a jsou na tom o poznání lépe. Znám i takové, kteří zdědili nejen zajetou živnost, ale třeba i nemovitosti, a to se pak žije tedy úplně jinak.
Jak píšu, máme se dobře, ale na to, abychom našetřili milióny, to zase opravdu není.
Kolem sebe to vidím dost tak, že ti, co zbohatli v devadesátých, zajistili již svoje děti, kteří tím mají možnost např. dále investovat a již teď zajišťují investicemi budoucnost svých dětí…
Neříkám, že to platí stoprocentně.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

fera21
Stálice 65 příspěvků 07.09.18 19:54

Poctivou prací skutečně zbohatnout jde. Otázka ale je, co je pro koho bohatství. Pro někoho milion, pro někoho miliarda. Na tu druhou sumu asi jenom prací za jeden život skutečně dosáhnout nejde. Pro mě je třeba bohatství v něčem jiným. Peníze mi slouží k tomu, abych dokázal zabezpečit svou případnou budoucí rodinu do té míry, ne aby si ukázali na něco prstem a to měli, ale aby jsme měli kde bydlet, co jíst, čím jezdit, v čem chodit a tak dál. A na ty radosti, abychom si z těch peněz dokázali za nějaký čas našetřit. A to bohatství spočívá v tom, že najdu člověka, se kterým budu šťastnej, že s ní budu mít děti, že ty děti uvidím vyrůstat, že u toho bude i má současná rodina, že k tomu budu mít kamarády, který mám teď a se kterýma mě toho pojí víc než dost, že i oni to budou mít stejně a já u toho budu, že všichni budou zdraví. A to je to největší bohatství, na který nevyděláš, ani kdyby ty devadesátý léta trvaly celý století :D

smajlik345
Kecalka 391 příspěvků 07.09.18 19:56

Zbohatnout si myslím že ano. Ale moc nechápu k čemu se ptáš. Že ty to zajistí štěstí se stejně říct nedá a podle mě člověk není štastný jen díky tomu že je bohatý. Dětí by se měli zajistít do budoucna sami a ne že dostanou od rodiču první poslední, ale měly by sami ukazat že na to mají. Já osobně si na své potřeby vydělavám taky sama a nečekám s nataženou rukou upřímně by mi to bylo blbé. A jsem štastná a spokojená i přesto že nedávám peníze do pozemků a domů

Korela chocholatá
Kecalka 343 příspěvků 07.09.18 19:58

V mých očích bohatí jste. :srdce: Z příspěvku to vypadá na velikou rodinnou pohodu, ta je pro mě opravdovým bohatstvím, ne v nemovitostech a pozemcích. :hug: A jestli se dá vydělat poctivou prací, dám ti vědět za 20 let. :D já mám teď v práci (bez smlouvy, jen domluva, ale spolehlivá) 90 korun na hodinu. Po posledním pracovním pohovoru, kdy mi potencionální nový zaměstnavatel řekl, že nerad zaměstnává mladé ženy (já 23), protože otěhotní a půjdou na mateřskou, už pochybuju, že i tu poctivou práci najdu. :roll:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 07.09.18 20:00

Ano, jde, ale jde o to jakou prací. Člověk se těžko stane milionářem poctivou prací číšníka nebo pokladní. Ale špičkový inženýr nebo šikovný podnikatel už je na tom jinak. Zároveň, co vidím ve svém okolí, komu pomohli rodiče, tak je na tom o poznání lépe, než „stejný“ člověk, kterému rodiče nenechali ani tisícovku. Když už máte kde bydlet a nešetříte na první bydlení při placení nájmu, investiční byt se pořizuje lépe.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:02

Kdyz si clovek najde fakt dobrou praci, tak proc ne?? :nevim: … ale toto mi pripomnelo nedavne setkani se znamymi :lol: . Kdy prave rikali, jak si museli stejne jako my vse vybudovat :lol: . No pracujou v tatove firme, bydli u rodicu, kde si udelali byt. my tuto prilezitost nemeli a museli jsme se „vypracovat“, koupit bydleni.

eva valoi
Extra třída :D 11136 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:06

@fera21 Ale samozřejmě. Já jsem nejšťastnější, když jedeme s dětmi vlakem naproti manželovi a v Jednotě si dáme všichni nanuka… Ty nejšťastnější chvíle mě většinou nestojí skoro nic, nebo fakt jen pár fufniků. Založila jsem to spíš jako téma k diskuzi.

terien
Kelišová 7465 příspěvků 07.09.18 20:07

Tak záleží čemu říkáš zbohatnout. My si poctivou prací vydělali na byt, na dům, na solidní úspory, máme vše co potřebujeme, jezdíme na dovolené, dopřáváme si kvalitní jídlo, zbývá na dárečky, na radosti,… Takže za mě ano, dá se. Když to budu brát tak, že někdo má víc, tak nikdy nebudu mít dost.

eva valoi
Extra třída :D 11136 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:08

@Lalelale Tak určitě. Jiné peníze vydělá špičkový IT, jiné peníze vydělá skvělá učitelka nebo zdravotní sestra. Mohou být ve svém oboru všichni skvělí, ale ten IT prostě vydělá víc.

renap
Ukecaná baba ;) 1871 příspěvků 07.09.18 20:11

@eva valoi A vy jste ten dům,auta,získali jak?
My máme to samý,dům-spalcený,bez dluhu,auta,kvalitní jídlo taky a bohatá si připadam. A nějak tedy mě nenapadlo,že bych měla kupovat nějaké nemovitosti a pozemky,abych zajistila děti. My jsme taky nic nedostali,tak ať se holky snaží samy. Samozřejmě jsme podporovali při studiu,nějak jsme dceru ani nenutili dělat brigády,když studovala,ale ona si přivydělávala sama od sebe a ráda To je podle mě největší investice,vzdělání má,a pak už je to na ní,stará se sama o sebe a rozhodně bych jí tedy nekupovala byt nebo dům.

eva valoi
Extra třída :D 11136 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:11
@Anonymní píše:
Kdyz si clovek najde fakt dobrou praci, tak proc ne?? :nevim: … ale toto mi pripomnelo nedavne setkani se znamymi :lol: . Kdy prave rikali, jak si museli stejne jako my vse vybudovat :lol: . No pracujou v tatove firme, bydli u rodicu, kde si udelali byt. my tuto prilezitost nemeli a museli jsme se „vypracovat“, koupit bydleni.

Ano, úplně jinak se začíná v zajeté firmě a se zděděnou nemovitostí… Ačkoli znám případ, kdy rodiče vybudovali, zajistili a děti prošustrovaly a neskončily dobře…(( Ta varianta, kdy děti byly schopné zděděné bohatství dále podržet a třeba rozmnožit je lepší a já proti tomu vůbec nic nemám.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:12

@eva valoi
Zkus to bohatství trochu kvantifikovat. Vy máte domek - pokud je to v Praze, klidně může mít hodnote 10 mil. Taky je otázka - máte ho vy, nebo banka?

Pokud mladí začnou „s holým zadkem“ a cca v pětačtyřiceti mají rodinu, děti na soukromých školách, v bance 10 mil, ale nevlastní nemovitost - je to dle tvého měřítka bohatství?

Pokud ano, tak říkám, že to jde.

Korela chocholatá
Kecalka 343 příspěvků 07.09.18 20:22

V mých očích bohatí jste. :srdce: Z příspěvku to vypadá na velikou rodinnou pohodu, ta je pro mě opravdovým bohatstvím, ne v nemovitostech a pozemcích. :hug: A jestli se dá vydělat poctivou prací, dám ti vědět za 20 let. :D já mám teď v práci (bez smlouvy, jen domluva, ale spolehlivá) 90 korun na hodinu. Po posledním pracovním pohovoru, kdy mi potencionální nový zaměstnavatel řekl, že nerad zaměstnává mladé ženy (já 23), protože otěhotní a půjdou na mateřskou, už pochybuju, že i tu poctivou práci najdu. :roll:

eva valoi
Extra třída :D 11136 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:24

@renap Nechci tady zase nějak detailně rozebírat naší situaci. Na rozdíl od jiných tu píšu pod svým profláklým nickem.)) Jen napíšu, že na barák jsme si vzali hypo.
Zamýšlela jsem se nad touto problematikou, protože prostě mám kolem sebe lidi, kteří díky zděděným nemovitostem nebo živnostem žijí prostě materiálně o poznání lépe. Nevadí mi to. Mám je ráda. Přeji jim to. Prostě mě to jen napadlo a ohledem na děti, že oni jim prostě jsou schopni materiálně zajistit poměrně slušnou budoucnost, kdežto moje děti si budou muset svoji cestu vyšlapat samy. Což nemusí být na škodu.

eva valoi
Extra třída :D 11136 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:27

@Korela chocholatá Já jsem na trhu práce taky poměrně bezcenný kus vzhledem k počtu dětí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama