Lze získat hypotéku na RP?

69
4.6.13 12:13

Lze získat hypotéku na RP?

Ahoj, zajímalo by mě zda nemáte někdo zkušenosti nebo konkrétní informace…
je možné dostat hypotéku na menší byt když bych byla jako samoživitelka na RP se dvěma dětma? Resp zatím jsem s jedním na RP, za nedlouho jdu na MD s druhým lze ji získat lépe třeba v momentě kdy budu na MD?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26648
4.6.13 12:20

Pokud nepracujes, tak tezko, z ceho by jsi to platila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
anet007
4.6.13 12:20

Myslím, že asi ne, mě nechtěli půjčit ani 50tisíc

• Citovat
  • Nahlásit
69
4.6.13 12:24
@pikola píše:
Pokud nepracujes, tak tezko, z ceho by jsi to platila?

nepracuju samozřejmě, nyní jsem těhotná.
Dřív jak za rok se do práce vrátit nemůžu. Z čeho bych to platila? mamky utáhnou podnájem na RP, a hypotéka na malý byt a nájem v něm jsou ve stejné výši jako podnájem tudíž to je nula od nuly pojde a aspon bych investovala do svého a ne někomu do chřtánu nadarmo spoustu peněz, podnájem bych utáhla, hypotéku tím pádem taky, jen mi jde o to zda ji nějaká banka dá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12295
4.6.13 12:24

Nee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
4.6.13 12:27

Nee, nedostala jsem mnohem mensi castku. Jinak pocitaji zivotni minimum a to tak nejak s RP nevychazi na splatku. Bude si muset hypoteku vzit pritel, ale ne ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12295
4.6.13 12:28

@pilsnerka podle banky ti musí zůstat z peněz 6620kč, což je životní minimum a kolik pobíráš rodičák?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
4.6.13 12:28
@Minki píše:
Nee, nedostala jsem mnohem mensi castku. Jinak pocitaji zivotni minimum a to tak nejak s RP nevychazi na splatku. Bude si muset hypoteku vzit pritel, ale ne ty.

no to pochybuju že si vezme když budeme žít odděleně.
a na MD? tam je to trochu jiné přeci, ne tak v momentě kdy budu na MD by snad mohlo být možný ji získat, neboť MD mi dělala přes 15tis měsíčně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
4.6.13 12:29
@iiiv píše:
@pilsnerka podle banky ti musí zůstat z peněz 6620kč, což je životní minimum a kolik pobíráš rodičák?

nyní maximum těch 11500, k tomu bych měla nějaký alimenty, a v létě půjdu na MD kterou jsem měla o několik tisíc vyšší než RP a prý se snad MD dá jako příjem počítat, tak by možná ve chvíli kdy budu na MD hypotéku mělo být možný dostat ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
4.6.13 12:31

No ale 15t nebudes mit celou dobu, to jen 9 mesicu, ne? Pro banku nejsi bonitni, nemas trvaly pravidelny prijem mimo rd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
4.6.13 12:35

Podle mě ti to nedají, my máme příjmy vyšší než ty a stejně bychom měli problém na hypotéku dosáhnout… Se dvěma dětma… :nevim:

Jinak se setkávám se stejným názorem, jako máš ty, ale ono je to kolikrát zrádný, protože lidi počítají, že v bytě zaplatí stejně, jako za hypotéku, což je sice pravda, ale i v bytě v osobním vlastnictví se musí počítat s nákladama na fond oprav (což může být kolem 4 tisíc) a energiema… Znám pár lidí, kteří z toho pak byli překvapení, že to bydlení pak není jen o tom zaplatit hypotéku… :nevim: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
monca114
4.6.13 12:38

Nedostaneš ani půjčku, natož hypo. Můžeš dělat jedině spolužadatele

• Citovat
  • Nahlásit
69
4.6.13 12:39

@kate02 tak samozřejmě že musím sečíst nájem plus hypotéku, ale na částku kterou bych potřebovala by to bylo stejná suma jako podnájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
monca114
4.6.13 12:41
@pilsnerka píše:
@kate02 tak samozřejmě že musím sečíst nájem plus hypotéku, ale na částku kterou bych potřebovala by to bylo stejná suma jako podnájem.

To je jasný, ale prostě ti nic nedají. Já mám rodičák o dot vyšší, než jsem měla kdy plat a nedají mi nic

• Citovat
  • Nahlásit
1468
4.6.13 12:53

Ahoj, @pilsnerka hypo ti určitě nedají. Je důležité si uvědomit, že RP je sociální dávka, takže podle banky nemáš žádný příjem. Resp. jak už holky psaly, můžeš být spolužadatel někoho, kdo má pracovní smlouvu, ale ne hlavní žadatel. PPM banky vůbec nezajímá, protože je to příjem jen na několik měsíců.

Ještě bych dodala ke @kate02 že kromě fondu oprav a energiím a pod je potřeba si uvědomit, že k hypo budeš muset platit ještě životní pojištění pro sebe a pojištění bytu, což může dát i 2000 měsíčně (dle výše hypo).My platíme na dalších poplatcích ještě jednou tu částku jako za hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat