Lze žít spokojeně v manželství bez sexu?

Anonymní
5.5.20 10:12

Lze žít spokojeně v manželství bez sexu?

Bude mi 26 let, manželovi 41. Máme 21mesicni dcerku z IVF a teď se chystáme na KET. (Problém na manželově straně). Bohužel za posledních 2a půl roku byl sex asi 10×…mluvíme o tom už přes půl roku manžel ví že my to chybí a trápí mě to. Ale řešení v nedohlednu. Říká že neví proč spolu nespime, že je nejspíš moc unavený..je pravda že když může spí o víkendu do 12 i do 16hodin..jsme domluveni že až poleví situace kolem Corona dojde si na krevni testy a vyšetřeni…na přímí dotaz zda má milenku přísahal že ne. Když ho svadim vždy odmítne…máte někdo podobnou zkušenost? Jak to dopadlo? Jinak je báječný táta i manžel, nechci ho opouštět kvůli absenci sexu, ale nevím co dělat, jak se s tím smířit a zda to vůbec jde? Prosím anonymně velmi citlivé informace.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3208
5.5.20 10:44

To téma zde dlouho nebylo :) Je tu strašně moc diskuzí na toto téma a prodiskutovalo se tu hodně stránek. K řešení to vesměs nedospělo, protože druhá strana obvykle nechtěla problém řešit. Takže ženy, jejichž muž s nimi odmítal spát, se se situací musely obvykle smířit, nečetla jsem zde žádný příběh, že by došlo ke změně. A většinou z toho pak vyplynulo, že ten muž na sex vlastně nikdy moc nebyl a že i na začátku vztahu mu to stačilo jednu týdně a to ještě z aktivity partnerky. A často ti chlapi taky mluvili o únavě nebo o tom, že je to vlastně takhle normální a mají to tak všichni.
Takže můžeme opět shrnout několik řešení:
snaha vyřešit to s partnerem domluvou - většinou zde nepomohlo
smířit se se situací - takhle to vesměs dopadlo
najít si milence
rozvést se.
Více možností asi není…

A nechápu, proč s ním chceš ještě druhé díte, když už teď pociťuješ nespokojenosti, ono to asi lepší už nebude…

Příspěvek upraven 05.05.20 v 10:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13370
5.5.20 10:53

No pokud ti sex chybí, tak spokojeně žít nemůžeš a čím déle to bude trvat, tím frustrovanější budeš.

Manžel by ovšem měl zdroj oné únavy řešit. Nebo mu jeho mladá žena uteče za někým, kdo ji nebude zanedbávat.

Jak je na tom manžel s erekcí - má ji po ránu? Masturbuje? Pokud ani to, ne tak rozhodně potřebuje k lékaři, protože témě jistě jde o nějaký zdravotní problém. včetně pár celkem závažných a myslím že nechceš situaci vyřešit tím, že budeš mladá vdova…

Není ostuda mít poruchu erekce, je ostuda a debilita to tajit a neřešit. A ne, ve 40 to není normální.

Pokud mu penis normálně funguje a problém je tedy někde v psychice a v tom, jak to máte či nemáte doma nastavené, tak se to taky hodí řešit, ideálně v rámci manželské terapie a to ještě před tím, než si do sebe začneš píchat další várku hormonů, protože řešit problémy když máš mozek ovlivněný hormony je docela na nic.
A teda pořizovat si druhé dítě do případně prouchaného manželství není dobrý nápad.

Příspěvek upraven 05.05.20 v 10:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
5.5.20 10:53

Lepší to nebude a nechápu, proč s ním chceš druhé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 11:02

Také se obávám zdravotních potíží proto jsme domluveni na lékařském vyšetření právě.
Druhé dítě proto že nechci mít děti daleko od sebe, aby měly jiného otce a protože kromě téma sex nám vše klape. Jak jsem psala už v úvodu, je vážně skvělý táta a i manžel jakožto kamarád a opora jen ten milenec dosti pokulhává…rozvod…už se nad tím také přemýšlela ale přeci nemůžu vše zahodit, nikde není psáno že jinde to bude lepší..

• Nahlásit
  • Citovat
3208
5.5.20 11:08
@Anonymní píše:
Také se obávám zdravotních potíží proto jsme domluveni na lékařském vyšetření právě.
Druhé dítě proto že nechci mít děti daleko od sebe, aby měly jiného otce a protože kromě téma sex nám vše klape. Jak jsem psala už v úvodu, je vážně skvělý táta a i manžel jakožto kamarád a opora jen ten milenec dosti pokulhává…rozvod…už se nad tím také přemýšlela ale přeci nemůžu vše zahodit, nikde není psáno že jinde to bude lepší..

Většina žen, co si zde stěžovala, psala to, co ty. Jak je to jinak skvělý partner. Pokud je tak skvělý, tak by pochopil, že lidé obvykle mají nějaké sexuální potřeby…Mazlíte se aspoň nebo dotýká se Tě aspoň nesexuálně? Vezme tě venku někdy za ruku, obejme, vezme kolem ramen, v posteli se přitulí, ráno nebo večer? I tohle je důležité, pokud ani tohle není, tak je to blbé. Z muže, který na sex není, většinou dobrého milence ani neuděláš. Jedna paní tu psala, že její manžel by sex i chtěl, ale je v něm tak nemožný, že se tomu už raději vyhýbá. Sex spočívá v tříminutovém pohlavním styku bez jakýchkoli jiných dotyků, orální sex neexistuje. Ovšem on ho od ní přijímá rád. Prý ji i řekl, že je takový a prostě na tohle trochu líný :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
5.5.20 11:10

Jasne, ze lze zit v takovem manzelstvi spokojene, ale musi to fakt sto pro takhle vyhovovat obema, ale uprimne, ne, ze se jeden prizpusobi a nesmi tam chybet intimita (polibky, doteky, obeti, pohlazeni atd..) kazdy nepotrebuje „zasunout“ trikrat tydne…ale jakmile v tomto neni souhra, tak je to velice tezke…je fajn, ze to chce resit..muze to souviset s tim problemem s plodnosti, krize stredniho veku, tehotenstvi a dite…treba by krom zdrav vysetreni pomohlo i psychologicke… nevim, jak dlouho jste spolu a jestli to pred tim problem nebyl, ale dite 21mesicu a 2 a pul roku malo sexu..trochu to vypada na souvislost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13370
5.5.20 11:12
@Anonymní píše:

Až na to, že schopnost domluvit se na uspokojená potřeb obou v sexu je vcelku klíčová pro funknční manželství.

Ano je možné šastné soužití dvou kamarádů co se starají o děti, ale jen v příapdě že ani jeden nemá potřebu sexuálního uspokojení. To u vás není.

A pokud nemá zdravotní problémy (do čeho patří i třeba úzkostně-depresivní poruchy), tak to ve vašem manželství fakt neklape tak jak si představuješ a někde tam je zakopaný pes kterého ignorujete a který se projevuje sexuálním nesouladem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
5.5.20 11:14

Podle mne se dá vyřešit menší nesoulad, jako že jeden chce sex třikrát a mají ho dvakrát, ale oba jsou zvyklí mít sex pravidelně. Tam je dohoda asi možná. Ale pokud jeden chce 0, tak těžko se změní. Jedině jít k sexuologovi, ale tam asi málokterý chlap půjde.
Jestli dobře počítám, tak za 30 měsíců jste měli sex 10×, jak píšeš, to znamená sex jednou za 3 měsíce. To je prostě sex 4 x do roka čili už téměř asexuální vztah. Za asexuální vztah se povahžuje už vztah, kde mají sex 1 x měsíčně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
5.5.20 11:15

Nesexuální doteky jsou a velmi často, často se tulime, objimame, apod. Jen ta sexuální stránka není vůbec. Jsme spolu 5let a dřív to bývalo 1,2× týdně jak kdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
5.5.20 11:17

Hm a je po anonymitě :zed: tak snad mě tu známí nepoznají :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22611
5.5.20 11:18
@Anonymní píše:
Bude mi 26 let, manželovi 41. Máme 21mesicni dcerku z IVF a teď se chystáme na KET. (Problém na manželově straně). Bohužel za posledních 2a půl roku byl sex asi 10×…mluvíme o tom už přes půl roku manžel ví že my to chybí a trápí mě to. Ale řešení v nedohlednu. Říká že neví proč spolu nespime, že je nejspíš moc unavený..je pravda že když může spí o víkendu do 12 i do 16hodin..jsme domluveni že až poleví situace kolem Corona dojde si na krevni testy a vyšetřeni…na přímí dotaz zda má milenku přísahal že ne. Když ho svadim vždy odmítne…máte někdo podobnou zkušenost? Jak to dopadlo? Jinak je báječný táta i manžel, nechci ho opouštět kvůli absenci sexu, ale nevím co dělat, jak se s tím smířit a zda to vůbec jde? Prosím anonymně velmi citlivé informace.

Jaký je důvod, že máš o 15 let staršího chlapa? To bych pochopila jedině, když vrstevníci nemají zájem.
Patrně tě dost ovládají mateřské pudy, když ve 26 jdeš do IVF kvůli problémům na straně chlapa. Budeš mít splněny sen - 2 děti za cenu toho, že sex s manželem nebude. Tvoje volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
5.5.20 11:19
@LucEm píše:
Hm a je po anonymitě :zed: tak snad mě tu známí nepoznají :)

Takže první dva roky to bylo jednou až dvakrát týdně? Když jste se seznámili tak také? A nemusela jsi iniciovat spíše ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
5.5.20 11:23
@LucEm píše:
Nesexuální doteky jsou a velmi často, často se tulime, objimame, apod. Jen ta sexuální stránka není vůbec. Jsme spolu 5let a dřív to bývalo 1,2× týdně jak kdy…

No tak to asi muze souviset s ditetem ne? A nevim teda, kde je problem u manzela, ale jestli nemate spermie od darce, takze jeho jsou oplodneni schopne, byt by jich mel malo a byli „pomale“, tak vam jiste v car doporucili se snazit i normalne..nevim, co jste tam rekli na pohovoru..vite, my se o dite snazime, ale nespime spolu…opravdu nevim, co ma za problem, nic mi do toho neni, mrzi me, ze nejaky zdrav problem ma, sami mame dite z ivf…jen proste to vypada, ze na to rezignoval :nevim: a myslim, ze je normalni, ze muz muze s tehotenstvim a rannou peci o mimco trochu utlumit zajem o sex, jeste kdyz je treba mimco v loznici, ale predstav si, ze to takhle budes mit falsich 40 let a jestli to dokazes zvladnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
5.5.20 11:29

@Mango_Lassi důvod je ten že mi s ním od začátku bylo dobře, milujeme se…děti jsme chtěly oba dva. Nevím proč se s někým rozvádět že nemá dostatek spermií na přirozené otěhotnění :) tlačí mě spíš fakt že je manžel starší a nerada bych aby měl děti v 50 :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama