Lze změnit délku rodičovského příspěvku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VerčaBart
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 27.03.11 22:23
Lze změnit délku rodičovského příspěvku?

Ahoj holky, chci se zeptat,zda jde změnit délka rodičáku? Měla jsem nárok na PPM a v březnu jsem byla na sociálce dát výběr rodičáku na 3roky,ale potřebovala bych to změnit na 2letou variantu (na kterou mám díky výměru nárok). Nevím jak to udělat. děkuji za Vaše drahocenné reakce a Vaší pomoc. děkuju moc Verča :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

anomisisi
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 27.03.11 22:25

kdyz jsem si davala na dvouletou tak mi pani rikala ,, urcite??? a ja ze ano urcite a ona ,, no vite ono se to neda uz zmenit kdyz to tam napiseme ,, ale muzes se poptat ,, treba se neco zmenilo,, malicky uz ma 2 a pul :-) tak hodne stesti

krokodylka
Kelišová 7401 příspěvků 27.03.11 22:36

Myslim, ze jednou vybrana delka pobirani rodicovskeho prispevku uz nejde zmenit…
Leda mozna jestli tu zadost jeste nestihli zpracovat - ale to by ses musela zeptat na danem urade.
Jinak http://www.babyonline.cz/…ovolena.html#…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62976 příspěvků 3 inzeráty 27.03.11 22:40

Jednou provedená volba už bohužel nijak změnit nejde.

peluani
Extra třída :D 10543 příspěvků 27.03.11 22:55

Ahoj,me taky rekli ze uz to nelze zmenit,ze maji naky podminky a kdyz uz se vybere kolikaletej chces mit,tak kdyby toi to zmenili,tak by s timmeli zbytecny komplikace,takle doslova mi to rekla

Lajka09
Závislačka 4690 příspěvků 01.12.15 21:23

Ahoj maminky, obnovuji diskuzi.
Ráda bych se zeptala, zda je možné si rodič. příspěvěk prodloužit? Jsem na 3-leté variantě, syn bude mít v únoru 2 roky. Od ledna nastupuji do práce na zkrácený úvazek. Je možné si rodičák prodloužit na 4 roky?
Děkuji za odpovědi, vůbec se v tomto neorientuji.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 01.12.15 21:34

Změnit by to jít mělo. Spočítej si kolik jsi už příspěvku vyčerpala a kolik peněz ti zbývá, pak je vyděl počtem měsíců do 4 let a dostaneš částku. Celková výše 220 000Kč.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 01.12.15 21:34

Pak zajít na pracák a nahlásit, že chceš změnit pobíranou částku na… Kč/měsíc.

Lajka09
Závislačka 4690 příspěvků 01.12.15 21:39

Díky, určitě se na pracák chystám. Jen mě tak zarazilo (jak jsem pročítala staré diskuze), že většinou to holky chtějí zkrátit, jestli je to vůbec možné i naopak.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 01.12.15 21:42

Pokud máš nárok na volbu, pak je možná libovolná změna 1× za 3 měsíce, min. částka 50Kč/měsíc.

Lajka09
Závislačka 4690 příspěvků 01.12.15 21:47

@zoy Předpokládám, že mám. Pobírala jsem MD a před ní pracovala 5 let v kuse.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 01.12.15 21:48

To bylo spíš obecně, taky předpokládám, že máš, když jí máš na 3 roky.

Lajka09
Závislačka 4690 příspěvků 01.12.15 21:49

@zoy :) Díky, jsem fakt dávkový analfabet :P

medunka23
Kelišová 6883 příspěvků 01.12.15 21:53

@Lajka09 buď v klidu, já tam byla před 14ti dny a taky prodlužovala z dvouleté do léta, počítej že po tobě budou chtít přesnou částku, což pro mě taky „dávkového analfabeta“ bylo peklo, nakonec mi paní pomohla a já zjistila že mám vybráno méně než jsem si spočítala :roll: :oops: :lol:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 01.12.15 21:54

Máme na pracáku takovou „milou“ paní, co nevíš ty, neporadí. A musela jsem se i pohádat, že mám nárok na volbu, protože si ze dvou čísel na papíře vybrala to špatné, tak jí to v počítači nevycházelo, pak se sice omluvila, ale stejně.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nepochopitelná slova popálené Týnuš z Turecka. Hurá, oheň mi přivál fanoušky!

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) je štěstím bez sebe. Všechno špatné se v... číst dále >

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >