Lze zmrazit pyré uvařené z mražené zeleniny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luclic
Povídálka 38 příspěvků 22.02.18 20:21
Lze zmrazit pyré uvařené z mražené zeleniny?

Ráda bych se zeptala, jestli si můžu do zásoby navařit a zmrazit pyré z mražené zeleniny (např. hrášek, kukuřice…), případně směsku (např. čerstvá mrkev, čerstvá dýně + mražený hrách). Nevadí to dvojí mražení? Nebo když to mražené uvařím tak je to v pohodě?

Reklama

Reakce:

Jahru
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 22.02.18 20:31

Nedělala bych to anebo jen tak, že přihodím mražený hrášek do vařící se směsi a pak rychle vychladit (třeba v ledové vodní lázni) a okamžitě zmrazit. Tzn. nedat vůbec šanci bakteriím, aby začaly růst.
Nebezpečí je v tom, že na zmražené zelenině se po rozmražení začnou rychle množit bakterie a přeměňovat dusičnany na dusitany a ty jsou, zvlášť pro mrňata toxické. Nejhorší je v tomhle špenát. A ono ani z té rozmražené a znovu zamražené zeleniny to nebude žádná mňamka ;)

unuděná
Kelišová 5138 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 20:39

Ja to teda delala, kdyz nad tim tak premyslim. Specialne takhle v zime, dost casto jsem pouzivala prave ten hrasek, fazolove lusky, kukurici nebo treba spenat zmrazeny a zbytek, co dite nesnedlo jsem davala do sklenicjy do mrazaku, stejne jako z cerstvych surovin..vzdy vse ok.

NikysekR
Extra třída :D 10254 příspěvků 3 inzeráty 22.02.18 20:44

@unuděná Taky tak ;)

milwinka
Kecalka 483 příspěvků 32 inzerátů 22.02.18 20:48

@unuděná Já taky. :-)

scentini
Závislačka 3385 příspěvků 22.02.18 20:49

Tohle bych nedelala.

Luclic
Povídálka 38 příspěvků 22.02.18 21:05

@Jahru @scentini
Dobrá tedy. A jak to teda děláte vy? Vaříte každý den? A v tom případě ten mražených hrášek použijete? Nebo kde v zimě sháníte čerstvý hrášek nebo kukuřici a navíc třeba v bio kvalitě?

vertunka
Závislačka 4367 příspěvků 22.02.18 21:14
@Luclic píše:
@Jahru @scentini
Dobrá tedy. A jak to teda děláte vy? Vaříte každý den? A v tom případě ten mražených hrášek použijete? Nebo kde v zimě sháníte čerstvý hrášek nebo kukuřici a navíc třeba v bio kvalitě?

Ja jsem ditku varila vzdy na dva dny, klidne z mrazene zeleniny. Co nesnedla - to jsem vyhodila. Rozhodne bych znovu nemrazila.

scentini
Závislačka 3385 příspěvků 22.02.18 21:29
@Luclic píše:
@Jahru @scentini

Ja mela dceru na sklenickach, varit jsem zacala stridave od 18 mesicu. Mrazila jsem max. polivku. Varim kazdy den.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 23.02.18 14:44

@Luclic Zamrazila jsem to, co bylo vařené z čerstvé zeleniny - mrkev, pastiňák…, maso. Mrazila jsem to do tvořítka na led a pak vždycky vytáhla 2-3 různé kostky, smíchala, ohřála a přidala třeba ten mražený hrášek. A hlavně jsem hodně brzo převedla děti na normální jídlo, protože tyhle mixované míchanice jim moc nechutnaly. Respektive nás dospělé jsem převedla na batolecí stravu, abych nemusela vařit dvě různá jídla :mrgreen: Myslím, že to našemu jídelníku dost prospělo :mrgreen:

lucynka25
Kelišová 6992 příspěvků 2 inzeráty 23.02.18 20:57

Já zamražuji z čerstvého a většinou si vařím na 2 dny ;) a když si uvařím víc po jednom druhu zamražuji do kostiček na led a pak podle potřeby smíchávám, ale spíš jsem to dělala u první dcery, teď stejně vařím obden, tak dělám většinou čerstvé. Spíš takhle mám masíčko zamražené v kostičkách a rozmixované a vývary :palec:
Holky, zvu vás k nám do skupinky https://www.emimino.cz/…-a-batolata/ :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Kdo k nám vozí migranty z Libye? Potetovaná Němka, kapitánka lodi Sea-Watch 3

Kapitánkou jedné z lodí, která u libyjských břehů zachraňuje migranty, je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama