Reklama

Má cenu držet bezmléčnou dietu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

68Maja
Povídálka 30 příspěvků 06.10.18 15:05
Má cenu držet bezmlecnou dietu ?

Ahoj holky, jdu si pro radu… :mrgreen: Syn, tři měsíce, má už přes měsíc hlen ve stolici. Respektive mi to přijde, ze kadi jen ten hlen… Před třemi týdny měl zanet průdušek, bral Libenar, bez úspěchu. Po tom týdnu jsme jeli na rtg, tam se zjistilo, ze průdušky má stále nemocné, dostal ATB, po dalším týdnu opět nic. Objevil se i ekzem - na obočí, jen malinko. Doktorka tedy diagnostikovala alergii, ale ze neví na co, a ze alergolog nam ted stejně moc nerekne. A když jsem zmínila dietu, řekla mi jen, ze je holt citlivější a at si dávám pozor, o dietě vyloženě nic…Od včera bere homeopatika, stále trochu “chrmle”, ja vysadila mléčné - protože po mleku měl strašné bolení. Kdy vam zmizel hlen ze stolice po nasazení diety? Myslite, ze má cenu dietu držet, když je stejně zahleneny od průdušek a ani to možná nemusi byt ono? Ale na ciste mleko reaguje fakt zle… už jsem zoufalá :,( Díky za všechny rady :srdce: je plně kojeny.

Reklama

Reakce:

filija
Kecalka 437 příspěvků 06.10.18 15:07

Urcite! Diteti se ulevi a to dost, mam zkusenost s dcerou.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 06.10.18 15:12

Tak jestli pořád chrchle, tak část hlenu je určitě z toho. Ale jestli ho po mléce i bolí bříško, tak bych to prubla. Pokud je to ono, měl by mít do měsíce pokoj.

Danus1
Kecalka 478 příspěvků 06.10.18 15:28

Ja bych to zkusila. Z vlastni zkusenosti mne vysazeni mlecnych vyrobku se hodne ulevilo. Ja mam intoleranci teda I na lepek asi 15 let. Pred 6 lety jsem vysadila I mleko protoze jsem mela porad zanety usi, nebo prudusek, porad jsem byla zahlenena a musim rict ze se mi hodne ulevilo. Ted kdyz jsi vezmu neco maleho v cem je mleko, treba ctverecek cokolady, tak to hned citim a nemuzu v noci poradne dychat.
Pokud mlecne vyrobky vysadis, nevzdavej to hned po tydnu. Doporucuje se vydrzet minimalne 6 tydnu pokud neuvidis zadne zlepseni.

lisma
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 06.10.18 15:37

Môže mať aj rozhodené trávenie z antibiotík. Ale sama bezmliečnu držím už u druhého prcka, obidvaja mali intoleranciu a takto mám pomerne spokojné deti.

68Maja
Povídálka 30 příspěvků 06.10.18 15:44

Drzim týden, zlepšení žádné, zatim… tak ja jeste vydrzim 8) Ale je to teda boj, to vam povím. Ja, milovník sýrů :nevim: :lol:

Emisis
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 06.10.18 18:57

@68Maja držím u druhého prcka už půl roku. U nás byl hlen ve stolici a taky zelena barva.. Zjistila jsem to až v 6.mesici, do te doby byla hrozne nevrla, problémy s kojenim, prohybani do luku.. od te doby o 100% lepší.. Ale střeva potřebuji tak měsíc aby se spravila. Jo a taky jsem milovala sýry.. ale vše se dá nahradit. Kupuju rostlinná mleka v Lidlu nebo vyrabim vlastní, teď tam mají i luxusní kokosový jogurt.. jde to, jen je to nezvyk. Já už úplně stopro na mléčné najet nechci. Dcerka měla rok a potupně zarazuji sem tam něco a už je ok. Ale rostlinná strava mi vyhovuje vic

68Maja
Povídálka 30 příspěvků 06.10.18 20:20

@Emisis
Rostlinná strava je super. Ja fakt jen syry, občas jogurt, ale nijak mi to nechybí, spis je náročné to hlídat treba ve sladkostech, sladkem pecivu, a tak. To je problém.
Jinak do luku se prohyba taky, když se vzteka, ale to je z jiných duvodu a cvicime :)
A mohla bych te poprosit jen o par tipů, co treba varit? Krom takových Klasik, jako pečené kure, ryze, mrkev, brambory :mrgreen: :mrgreen:

68Maja
Povídálka 30 příspěvků 07.10.18 08:37

Holky jeste prosim dotaz - chtěla jsem do pul roku jen kojit , a začínám premyslet, ze mu treba na 4 měsících už začnu dávat mrkev nebo tak.. denne lžičku, ze by se mu to tím mohlo treba upravit, co myslíte ?
Malé za sebou špatnou noc.. miminko, co spinka 12h s jednou pauzou, se mi dnes budilo co 1-2 hodiny :(
Včera jsem zkusila par kuliček hrášku :zed:

Emisis
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 07.10.18 21:52

@68Maja prikrmy určitě ne.. já začínala až kolem 7.mes prave proto, ze jsem chtěla aby se ji prvně spravily střeva a ne ještě zatěžovat jinou stravou.. tak bych aspoň ten měsíc pockala a pak kdzt. Hlavně by pak mohla mít nějaké reakce , a nebudeš poradne vědět z čeho.. mne se mala do teď budi co 2-3 h takže za jedno buzení za 12 h bych byla prestastna :mrgreen: a nezapomeň ze MM je vyzivnejsi jak zelenina.
Jinak recepty.. Vařím tak nějak pořad stejne. V DM je super ovesna smetana do omáček atd, maslo nahrazují buď Ghí, to si delam domaci ale to musis zkusit zda nebude vadit. Pak je výborná rostlinná Ráma s vlasskymi ořechy. Pečivo jim, kupuju zitny chleba z Lidlu. Teď už i rohliky. Na chleba si kupuju humus, pomazánky z avokada. Jo a sladké .. no já ujizdim na Esickach :oops: :mrgreen: ty jsou neškodné.. Ale i tak jsem hrozne zhubla..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >