Má cenu se hádat o svoje peníze?

159
24.7.15 21:36

Má cenu se hádat o svoje peníze?

Ahoj, bude to trošku na déle, ale myslím, že rad není nikdy dost. Takže začnu.
Minulý rok v srpnu jsem si našla přítele. Ihned jsem se k němu stěhovala (ano vím, chyba). Platil nájem, v tu dobu jsem nepracovala. Zajišťovala jsem naoplátku jídlo. Často to bylo těžší, ale rodina mi pomáhala. Jakmile se přiopil byl na mě dost agresivní, a ne vždy věrný. Bohužel já jsem takový typ, že jsem to vždy raději přehlížela a ještě k tomu udělala blbost. V prosinci jsem dostala or rodičů spoření (160 tis.) a místo toho, abych si zaplatila své nemalé dluhy, nakoupila jsem jemu (oblečení cca 10 tis, playstation, hodinky, atd.. prostě jsme to vše utratily) - já z toho mám pouze notebook a pár kusů oblečení. Jednoho dne cca 3 dny po tom, co jsem obdržela spoření u nás doma (u něj) zaklepal exekutor a já vzhledem k tomu že mu svým vybavením co jsem si přinesla od rodičů (televize, spotřebiče, postel) nechtěla přijít, vyplázla jsem exekutorovi 17 000 ze spoření at dá pokoj. Přítel slíbil, že si vezme půjčku a vrátí mi to, že si z půjčky zaplatí i pokutu za to že naboural v opilosti atd..! Čas plynul, peníze ubývali, na živobytí jsme se tak nějak skládali z výplat. Bohužel však při každé opilosti byl na mě čím dál tím agresivnější.. já to přecházala až mi jednou rupli nervy a hledala utěšení u jeho kamaráda, který se mě vždy zastaval, i když mě zrovna přítel skoro držel pod krkem. Jak se tak stává, zamilovala jsem se do jeho kamaráda. Nicméně jsem prostě blbá a citlivá a chvíli to hrála na obě strany.. Přítel něco tušil a tak se najednou snažil o sto šest, já už nic necítila ale přece jen občas k sexu došlo a stále sem bydlela u něj.. i když přespávala jsem už u kamaráda.. Rozhodla jsem se vše rozlousknout a tak jsem přítelovi řekla jak se věc má, že jeho chováním jsem si k němu akorrát vypěstovala nenávist a jsem s jeho kamarádem. Načež on naklusal k tomu novému a všechno mu vyblil - že jsem chvíli byla s oběmi, atd.. atd… :( Což ale není ted podstatné.. já jak jsem předtím měla ty dluhy, tak jsem je předevšemi tajila, styděla jsem se za to a nechtěla aby to nikdo věděl.. věděl to jen právě ten přítel (bývalý).. a jak byl na mě naštvaný že jem se na něj vykašlala.. uplně vše o dluzích řekl mým rodičům, kteří se semnou dodnes kvuli tomu nebaví.. zničil mi všechny rodinné vztahy, nakecal všem, že jsem za něj nikdy nic nezaplatila, atd.. Řekl že to že mi vrátí těch 17 tis. bral jako příspěvek do domácnosti. Že jsem udajně absolutně nic nepřispěla a vše tahnul on.. a stím že jsem mu nakoupila za cca 70 tis se ještě pochlubil.. k vánocům dostal další dárky za cca 10 tis. a já bez nějakých přikrášlování OPRAVDU ANI PUSU! že prý na to ted nemá a že si vyberu pak.. to je jedno.. prostě moje rodina věří jemu.. Mě ted od vás zajímá názor, zda mam tedy na těch 17 tis nárok a jak to z něj dostat? Nechci vůbec osobní kontakt s nim, spíš rovnou nějak ošetřené. Jeho rodina samozřejmě z něj děla hrozného chudáčka.. mimochodem bydlíme ve stejném městě, on se poflakuje, nechodí do práce, hulí, pije a zastavují mě kamarádi at za něj platím dluhy.. :nevim: Já samozřejmě měla platit prvotně své dluhy, vše rodičům sama přiznat, nehrát to na obě strany, a hlavně nebyt tak blbá!!! Jen prosím o radu, jak to z něj dostat.. jinak doted jsem s jeho kamarédem, vše jsme si vysvětlili.. Nechci po bývalém absoltuně nic z toho co jsem mu koupila, byly to dárky.. jen to, co mi patří a to těch 17 tis. Prosím ušetřete si komentáře typu neměla jsi lhát, měla js rodičům vše říct, apod… ted už to vím, je to moje blbost a ted za to nesu trest, mě vážně zajímá jen jak z něj ty peníze dostat, aby zase na mě neútočil a nedělal nachvály, už jen proto že bydlíme ve stejné vesnici, byli to kamarádi, atd.. atd… jde to vůbec?? :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17297
24.7.15 21:42

Holka jsi trdlo mírně řečeno, ale myslím, že nemáš šanci to z něj dostat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9142
24.7.15 21:42

Pokud nebude chtít, tak těch 17 tisíc z něj nevyrazíš. Jinak se fakt raději zdržím komentářů. A budu držet palce, aby ses poučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
24.7.15 21:45

Ted už je to jiné, já žiji spořádaný život, chodím do práce, platím dluhu, všechny jsem obvolala, domluvila si řádné splátkové kalendáře, našim napsala omluvný dopis, chtějí jen abych jim dala čas.. všem už jen po pravdě.. :) pán co jsem mu platila exekuci mi řekl, že kdybych náhodou potřebovala to z něj dostat, mohu se mu ozvat. Mám v mobilu jen číslo na exekuční kancelář, která toho pána vysílala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
24.7.15 21:46

@rorysek93 Myslím, že to je nevymahatelné…ale třeba někdo poradí lépe.
Nejsou to vyhozené peníze, je to investice do tvého „zmoudření“.Drahá zkušenost, ale snad se zúročí… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10655
24.7.15 21:47
@rorysek93 píše:
Ted už je to jiné, já žiji spořádaný život, chodím do práce, platím dluhu, všechny jsem obvolala, domluvila si řádné splátkové kalendáře, našim napsala omluvný dopis, chtějí jen abych jim dala čas.. všem už jen po pravdě.. :) pán co jsem mu platila exekuci mi řekl, že kdybych náhodou potřebovala to z něj dostat, mohu se mu ozvat. Mám v mobilu jen číslo na exekuční kancelář, která toho pána vysílala.

Tak proč se ptáš tady, když ten exekutor je k tomu asi tisíckrát víc oprávněný ti poradit než lidi, co u toho nebyli… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
24.7.15 21:48

@Malaga Chtěla jsem vědět názor lidí :) a to že mám ten kontakt mě vlastně trklo při odepisování na komteáře :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14654
24.7.15 21:49

@rorysek93
Prosím tě, a proč jsi měla takové dluhy? Jinak se obávám, že ty peníze z něj jen tak nedostaneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
24.7.15 21:50

@Malaga tak si to také zdůvodňuji, říkám si DOBŘE MI TAK! Jen jsem se chtěla s někým poradit a svěřit se.. každý dělá chyby, a já jich nadělala.. ale myslím, že jsem se vážně dobře ponaučila a ted už jen nový začátek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 21:50

Jo děvče, a jak to doložíš, co to bylo za peníze, že byly Tvoje atd.? Být Tebou se vybodnu na 17k (kór když jsi vyházela 70k za dárky), řeklu si, že to byla platba za lekci, abych nebyla pitomá, a než se tahat po exekucích a popotahovat ex (notabene si dělat zlou krev ve vsi), to bych je radši někde vydělala navíc.

Hlavně proboha živýho už NIKDY nebuď tak blbá!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17297
24.7.15 21:51

@Tuco tak exekutor může vymáhat jedině na základě soudního příkazu, takže i když jí to exekutor nabízí tak se mi nezdá že by na to měl příkaz, ten původní dluh je zaplacený zakladatelkou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
24.7.15 21:52

Tak toto by si meli precist vsichni, kdo zakladaji sporeni na jmeno deti a ty ho dostanou v 18letech. Takto konci jejich nasporene penize.

Holka, na penize zapomen, nedostanes z nej nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
24.7.15 21:53

@Slečna Ferka Ten exekutor si zapsal do toho spisu, že jsem to platila já i stvrzení o tom, že platba byla mnou uhrazena.. kdyby mi bývalej nezabavil veškeré mé papíry, měla bych to stvzení i já.. ale to je jedno.. ponaučila jsem se..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4033
24.7.15 22:09

@rorysek93 Nevím, jestli je to Tvá fotka, jestli jo, tak mě napadá tak hezká holka a tak… neuvěřitelně naivní, no ostatní už názory napsali, takže tu nebudu přihazovat a opravdu se s těmi penězi rozluč, nemáš žádnou páku, pokud Ti nic nepodepsal jak je z něj dostat. Prostě je to draze zaplacená životní lekce…
Jen mě překvapuje, že Tví rodiče dají víc na jeho názory, než na Tebe…nejspíš se jich dotklo, žes ty dluhy zapírala…

Příspěvek upraven 24.07.15 v 22:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
24.7.15 22:12

Ano jsem to já.. a nezbývá nic než - MLADÁ A BLBÁ! :think: Děkuji moc za názory, opravdu nechci se vracet k tomu, jaká jsem byla předtím, člověk když chce a já chtěla chci, tak se dokáže změnit.. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama