Má cenu se kvůli tomu trápit?

Anonymní
17.5.20 17:25

Má cenu se kvůli tomu trápit?

Ahojky, holky (nebo i kluci), omlouvám se za trochu delší psaní a děkuji všem, kteří si to přečtou a případně řeknou svůj názor nebo poradí :)… Má cenu se trápit kvůli chlapa? Jsme spolu skoro 2 roky, moc ho miluji a v životě bych mu ničím neublížila. Můj přítel má občas problémy s projevováním citů, ale to není až takový problém. Problém je v tom, že jsem zjistila, že mě na začátku vztahu,,podváděl”, byl na akci, kde se líbal s jinou holkou a dost často flirtoval s jinými, a to tvrdí, že by nepovedl nikdy. Dokonce k němu chodila domů bývalka a prý se jen dívala na televizi, poslouchala písničky a on si dělal svoje, psali si často, volala mu a chodila k němu i v noci, protože prý šla kolem. On ji nenavštěvoval. Neustále u něj zapomínala věci a půjčoval ji mikinu, protoźe se cítila sama…Říkal, že nic spolu nemají, tak jsem si řekla dobře, ale žralo mě to teda fest. Potom přišla další holka, začala ho kontaktovat pomocí Facebooku, volala mu, psala, on říkal, že ho to štve a otravuje, ale neustále na ni reagoval a psal ji vtipně. Říkejme ji Pavla. Pak jsme po nějaké době šli jako kamarádi na festival, i s tou Pavlou, kterou jsem viděla poprvé…musela jsem odejit dříve kvůli povinnostem a on tam zůstal s ní a kamády. Ona mu dávala pusy, jak jsem tam byla, vypadal spokojeně, řekla jsem mu, že se mi to nelíbí a on, že je opilá a nic to neznamená, a hlavně mu dávala víc pusy, jak jsem odešla. Psaní a volání trvalo pořád a pořád…Říkala jsem mu v klidu, že mi to nedělá dobře a on jen, že žárlím a nic víc za tím není. V létě odjel pracovně do Švýcarska, neřekl přesně na jak dlouho, ale věřila jsem mu, opravdu tam jel pracovně…Pak nastal den, kdy ji psal, že by se sešli potom při zpáteční cestě a aby ho počkala na letišti. Už v té době věděl den odletu a příjezdu domů, mi nic neřekl a první kontaktoval ji…aby ho teda počkala a prošli se nočním městě a aby to neříkala mi, bylo by to na tajno bez mého vědomí. (Mimochodem jsme byli on a já v pohodě, žádná krize.) Ona souhlasila, ale pak se ji do toho něco připletlo, takže to padlo. Jel sám, když jsem to zjistila asi rok poté, ptala jsem se proč, on zdůvodnil, že bych stejně nemohla hned přijet a cítil se sám. A bránil ji tím, že ona za nic nemůže a je strašně super holka. (Zjistila jsem to ze zpráv úplnou náhodou, on si čte i moje zprávy). Pak byl celkem od ni klid, ale pak přidala fotku na fb, on ji do chatu pak psal, jak je krásná a že by ji bral. (Mi neříká, že se mu líbím.) Viděla jsem, že by se s ní rád bavil, tak jsem mu řekla, ať si za ni jde, ale hlavně, ať mi nelže a je upřímný, couvl a nešel…Píšou si doteď, on ty chaty maže s tím, že bych jen dělala scény (a to jednám celkem s chladnou hlavou, ale koho by to neštvalo?), zjistila jsem to a přiznal se mi k tomu, tvrdí, že mě miluje, nechce o mě přijít. A důvod proč maže chaty je, že se bojí mojích reakcí a že bych si mohla domýšlet a pak mu nevěřit. Zrovna teď v tomto týdnu by chtěl jít zase posedět s kamarády, se mnou a aji s tou Pavlou, se kterou si opět občas napíše. Na všechny tyto věci jsem přišla skoro až po dvou letech, co jsme spolu. Jen pro info, mi je 22 a mu je 20. Teď si už ani tak s holkama ani nepíše, nebo aspoň o tom nevím, třeba maže i chaty s nimi. Jsem z té minulosti zmatená, neopustila bych ho a on mě také ne. Ke mě se chová moc mile, je pozorný a všechno celkem klape, nehádáme se, ale já jsem občas zaražena a přemýšlivá. Vím, minulost je minulost a má se žít v přítomnosti…to je hezké, ale už tam byly nějaké zádrhely, které mě mrzí. O společné budoucnosti mluvíme. Já jsem nikomu v životě nezahla ani flirtem s jiným mužem, vztah je pro mě něco, kde se lidé k sobě chovají čestně, milují se a zároveň mají svobodu, protože si věří navzájem. Trápí mě to také z toho důvodu, že je trochu už nalomená důvěra…Chtěla bych ji obnovit, ale jak? On mi 100% věří, říká to, taky nemá důvod mi nevěřit. Říkám si, že bych to mohla mít…víte kde…když je to minulost, ale přemýšlím o tom docela často…Co byste na mém místě dělaly vy? Děkuji ještě jednou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17.5.20 17:40

Nedočetla jsem to. Ten chlapeček je ještě děcko, podle toho se chová, není zralý na vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4203
17.5.20 17:45

Nemá. Je to děcko. Na vztah nemá ještě koule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
17.5.20 17:46

@Procházející presne taky mi to tak prijde, a ne nema cenu se trapit a ani byt v takovem vztahu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13379
17.5.20 17:50

Obecně - k čemu ti konkrétně pomůže že se kvůli něčemu trápíš? co pozitivního to přináší?

Pokud nic, tak ne - nemá smysl se věnovat činnosti zvané trápení se. Tedy neusátlému přemítání nad tim, jak jsi strašná a jak to špatně dopadne.

Klíčová otázka je jak tomu nepropadat a jak si hlavu zaměstnat něčím jiným. A jak se nenechat úzkostí zastavit před tím, aby si svůj život měnila k lepšímu, namísto toho aby ses „trápila“.

Jako evidentně nejsi schopná respektovat jeho soukromí a evidentně mu ty scény děláš. pomáhá takové chování něčemu a nebo se jen pak stejně cítíš hůř?

Žárlivost je především záležitost toho, že se necítíš dostatečně v pohodě sama se sebou, že si nevěříš že s tebou někdo může skutečně chtít být a smířit se s tím, že prostě nemáš nástroje pro to, aby si ovládala toho druhého aby dělal jen to co ty chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 17:59

@Ou Nic pozitivního to nepřináší. Souhlasím :) Jeho soukromí mi doteď nedělalo problém…když teď jsem se dozvěděla plno nových věcí, tak mě to zaskočilo, nečekala jsem to. Ať si dělá, co chce. Ptala jsem se ho opatrně před dvěmi dny, jak náš vztah bral na začátku a přiznal se, že to mezi námi nebral moc vážně, to byla taky pro mě nová informace.

• Nahlásit
  • Citovat
124
17.5.20 18:13

Byla jsem to same co ty. S takovym to nikde nevede. Je to zbytecne. Stracis jen čas.
On si je tebou jisty a dodava si sebevedomi jinymi. Je to nevyspele chování… A dulezita vec… Zkus zacit delat veci proto, aby si tebou jisty nebyl.. ze i ty mas kamose, kteri o tebe jevi zajem a ty se s nimi „jen kamaradis“. Oni u tebe „jen prespavaji“ a uvidis co se bude dít. Protoze takoví jako je tvuj pritel toto chovani překvapivě nejhůř snáší…
A proč? Protože ví nejlíp, jak tenká hranice mezitim je… Protoze malokdo a kor kluk z vyznačené ztezky na chvilku ze zvedavosti nesejde… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13379
17.5.20 18:38
@Anonymní píše:
@Ou Nic pozitivního to nepřináší. Souhlasím :) Jeho soukromí mi doteď nedělalo problém…když teď jsem se dozvěděla plno nových věcí, tak mě to zaskočilo, nečekala jsem to. Ať si dělá, co chce. Ptala jsem se ho opatrně před dvěmi dny, jak náš vztah bral na začátku a přiznal se, že to mezi námi nebral moc vážně, to byla taky pro mě nová informace.

ano,. začala sis s 18 letým uchem a evidentně se postupně změnil a vztah začal brát vážně.

To že ty si předpokládala něco jiného a ted se vcelku zbytečně trápíš tím, že realita je jiná, než co si předpokládala - za to on nemůže, za to může to, že si průběžně nesrovnávala svoje představy a fantazie s realitou. Exuistuje rčení, že předpoklad je matka průseru a dost platí.

Takže - chceš s tím klukem být? Vzrušuje tě, umí tě podpořit, jsi ráda když ho vidíš, těšíš se na něj, když spolu nejste? No tak se přestaň trápit a prostě ty jedovaté myšlenky co ti úzkost a žárlivost nutí do mozku ignoruj, když jim nebudeš věnovat pozornost, ztratí sílu a zmizí. Buď se můžeš trápit a nebo začneš dělat něco pro to, aby se tvůj mozek zaměstnal něčím konstruktivním.

Máte ve ve vztahu daleko víc problémů než to že jste ve skutečnosti začali jinak, než jak sis myslela? Bere ti ten vztah víc než dává? No tak ho ukonči - buď se můžeš trápit a nebo můžeš sebrat sílu dělat nezbytná opatření, aby ses netrápila.

užírat se a nic nedělat se sice dá vydržet celý život, ale je to dost naprd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 19:46

Bože, to mi až nápadně připomíná mě. Sliboval, byla jsem jediná, nejlepší, miloval mě, jo, s holkama si psal, i nevhodně!, ale nikdy by mě přece nepodvedl… Ano, teď už to bylo naposledy, nikdy už by to neudělal zas a ejhle, další ženská… byli jsme spolu dlouho, 8 let. Byl můj první a já pořád věřila, že teď, TEĎ, už říká pravdu, fakt se změní, všechno bude krásný a růžový. Jojo :) utíkej, jak rychle můžeš. Nezmění se. Nikdy. Nebo možná změní, ale ne s tebou. Odpustila jsi mu už tolik a dala mu tolik dalších šancí, že hádej co… udělá to zas a znovu, protože ví, že mu to vždycky projde. Je nedospělý, potřebuje si neustále něco dokazovat, masírovat si ego zájmem jiných ženských. Pak na to přijdeš, řekne ti pár hezkých slov a jede se dál, však o co jde?… o tvojí hrdost a sebevědomí, které zadupává do země. Fuj, až moc živě se mi vybavilo všechno, co jsem s tím svým ex zažívala. Věřit už mu nikdy 100% nebudeš. Nikdy. Minulost nesmažeš a důvěru nejde jen tak vykouzlit, ta se po zásluze získává. Jemu se věřit nedá. Nedá. Nedá.
Výše jsem napsala, ať utečeš, ale vím, že to neuděláš. Potřebuješ k tomu dospět sama, sebrat zbytky síly a hrdosti a odejít z něčeho nefunkčního, aby ses rozpadla na milion kousků, postupně se dala dohromady a našla to, co tě nebude nutit pochybovat.
Moc ti držím palce, aby to netrvalo tak dlouho jako u mě. Ač říkal, že by mě nikdy nepodvedl, jako dárek na rozloučenou jsem si z toho vztahu odnesla pohlavně přenosnou nemoc. Naštěstí léčitelnou.
Anonym, hodně osobní údaje.
Zakladatelko, drž se a hlavně si s ním nepořizuj děti, to by byla cesta do pekla.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.5.20 21:35
@Anonymní píše:
Bože, to mi až nápadně připomíná mě. Sliboval, byla jsem jediná, nejlepší, miloval mě, jo, s holkama si psal, i nevhodně!, ale nikdy by mě přece nepodvedl… Ano, teď už to bylo naposledy, nikdy už by to neudělal zas a ejhle, další ženská… byli jsme spolu dlouho, 8 let. Byl můj první a já pořád věřila, že teď, TEĎ, už říká pravdu, fakt se změní, všechno bude krásný a růžový. Jojo :) utíkej, jak rychle můžeš. Nezmění se. Nikdy. Nebo možná změní, ale ne s tebou. Odpustila jsi mu už tolik a dala mu tolik dalších šancí, že hádej co… udělá to zas a znovu, protože ví, že mu to vždycky projde. Je nedospělý, potřebuje si neustále něco dokazovat, masírovat si ego zájmem jiných ženských. Pak na to přijdeš, řekne ti pár hezkých slov a jede se dál, však o co jde?… o tvojí hrdost a sebevědomí, které zadupává do země. Fuj, až moc živě se mi vybavilo všechno, co jsem s tím svým ex zažívala. Věřit už mu nikdy 100% nebudeš. Nikdy. Minulost nesmažeš a důvěru nejde jen tak vykouzlit, ta se po zásluze získává. Jemu se věřit nedá. Nedá. Nedá.
Výše jsem napsala, ať utečeš, ale vím, že to neuděláš. Potřebuješ k tomu dospět sama, sebrat zbytky síly a hrdosti a odejít z něčeho nefunkčního, aby ses rozpadla na milion kousků, postupně se dala dohromady a našla to, co tě nebude nutit pochybovat.
Moc ti držím palce, aby to netrvalo tak dlouho jako u mě. Ač říkal, že by mě nikdy nepodvedl, jako dárek na rozloučenou jsem si z toho vztahu odnesla pohlavně přenosnou nemoc. Naštěstí léčitelnou.
Anonym, hodně osobní údaje.
Zakladatelko, drž se a hlavně si s ním nepořizuj děti, to by byla cesta do pekla.

Teda…to hledím. Taky je to v podstatě můj první vážný vztah, první,,přítel”, do kterého jsem se zamilovala se chtěl se mnou jen vyspat, a když jsem mu řekla, že je brzo, tak se se mnou rozešel po sms s tím, že nemá čas venčit psa, a to jsme byli spolu tak 2 týdny. No nicméně, nynější přítel neříká, že se změní, říká, že přátelství mezi ženou a mužem je možné a že mu snad nekážu kamarádky a kamarádky a že mu nevěřím…Nevím no, každý kluk, se kterým jsem chtěla být kamarádka, tak chtěl vztah nebo sex, a když zjistil, že ani jedno z toho, tak čau. To je moje zkušenost s tímhle. Prostě ho miluju…Úplně pomatené všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
59280
17.5.20 21:35

Poslala bych ho do háje.. Je to ještě nevyzraly mladý kluk.. :think: mohl by zkusit ještě pohádku o Karkulce.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
17.5.20 21:40
@Anonymní píše:
Teda…to hledím. Taky je to v podstatě můj první vážný vztah, první,,přítel”, do kterého jsem se zamilovala se chtěl se mnou jen vyspat, a když jsem mu řekla, že je brzo, tak se se mnou rozešel po sms s tím, že nemá čas venčit psa, a to jsme byli spolu tak 2 týdny. No nicméně, nynější přítel neříká, že se změní, říká, že přátelství mezi ženou a mužem je možné a že mu snad nekážu kamarádky a kamarádky a že mu nevěřím…Nevím no, každý kluk, se kterým jsem chtěla být kamarádka, tak chtěl vztah nebo sex, a když zjistil, že ani jedno z toho, tak čau. To je moje zkušenost s tímhle. Prostě ho miluju…Úplně pomatené všechno.

Tady sis sama krásně odpověděla.. Každý kluk - v tomto věku rozhodne, nechce mít kamarádku jen tak, ale vždy jde o něco víc… Víc fakt není třeba dodávat.. V normálním vztahu u sebe chlap nenechává pravidelně přespat kamarádku atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 21:47

@martina.se Marťo, on mi povídá, že není prý jak ostatní kluci, nejde mu o nic víc. Já mám strašný zmatek, a paradoxem je, že se na něho vždy těším, když spolu nejsme, on na mě. Ptala jsem se jeho kamarádů, kteří ho znají od mala a vyrůstali s ním co s ním je a jestli jim to projde normální, odpověděli, že ne, že je to hodně divné, ale že by nikdy nikoho nepodvedl.. Btw. Pavla je mladší dokonce než on.

• Nahlásit
  • Citovat
59280
17.5.20 21:49
@Anonymní píše:
@martina.se Marťo, on mi povídá, že není prý jak ostatní kluci, nejde mu o nic víc. Já mám strašný zmatek, a paradoxem je, že se na něho vždy těším, když spolu nejsme, on na mě. Ptala jsem se jeho kamarádů, kteří ho znají od mala a vyrůstali s ním co s ním je a jestli jim to projde normální, odpověděli, že ne, že je to hodně divné, ale že by nikdy nikoho nepodvedl.. Btw. Pavla je mladší dokonce než on.

On povídá tu pohádku o Karkulce, to je přesně ono.. Jasně, není jako ostatní, proto dělá přesně to samé, co jiní chlapi.. Víš jak, je mi skoro 40, mám za sebou dost věcí a v tomto jsou chlapi fakt stejní.. Bachorky ala já nejsme jako ostatní atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 22:01

@martina.se To je hrozné s těma chlapama. Jak psala slečna/paní výše, přestat mu být jistá…to jsem zkoušela, začala jsem si psát a volat s jedním kamarádem, kterého jsem ještě poradně neznala…Jakmile to zjistil, dělal, že mu to nevadí, ale zjišťoval, jak dlouho jsme volali, co jsme si tak psali, zda mě zval na reálné popovídání a jak často si psali. A pak se mi zdálo, že jakoby na truc začal vypisovat Pavlíně.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama