Má cenu si podávat daňové přiznání, když mám DPP?

316
22.2.17 17:53

Má cenu si podávat danove priznani kdyz mám dpp?

Ahoj holky, od září jsem na brigade (DPP)- od září do listopadu u jednoho zamestnavatele a od prosince uz u jineho, ani jeden mesic vydelek neprekročil více jak 8 tis., má cenu si podávat danove priznaní? jde mi predevšim o to, že jsem četla ze kdyz nikdo neuplatnoval danove ulevy na prcka ze se daji uplatnit zpetne, ja je uplatnuji az od toho prosince takze vlastne jen jeden mesic z toho roku 2016 dále bych tam chtela dát školkovné, ale jewstli to má vubec cenu, diky za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

14719
22.2.17 17:55
@Bubunka píše:
Ahoj holky, od září jsem na brigade (DPP)- od září do listopadu u jednoho zamestnavatele a od prosince uz u jineho, ani jeden mesic vydelek neprekročil více jak 8 tis., má cenu si podávat danove priznaní? jde mi predevšim o to, že jsem četla ze kdyz nikdo neuplatnoval danove ulevy na prcka ze se daji uplatnit zpetne, ja je uplatnuji az od toho prosince takze vlastne jen jeden mesic z toho roku 2016 dále bych tam chtela dát školkovné, ale jewstli to má vubec cenu, diky za info

Jestli jste za rok vydělala cca 60 tisíc nebo víc, tak to cenu má. „Prcek“ byl po celý rok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16855
22.2.17 18:01

@Bubunka pokud vám strhávali daň, tak by ji měli vrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
316
22.2.17 18:11

@eumedon ano prckovi jsou 4 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5776
22.2.17 18:39

Nemá. Na daňový bonus za celý rok zřejmě nedosáhnete, vzhledem k nízkým příjmům a školkovné také nebude z čeho uplatnit. Předpokládám tedy, že bylo podepsáno prohlášení u té první dohody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69738
22.2.17 18:40
@eumedon píše:
Jestli jste za rok vydělala cca 60 tisíc nebo víc, tak to cenu má. „Prcek“ byl po celý rok?

Tak pokud má brigádu od září a žádný měsíc výdělek nepřesáhl 8000,– tak nemůže mít přes 60tis.

@Bubunka A u toho prvního zaměstnavatele si měla podepsané to růžové prohlášení nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
316
22.2.17 21:11

@j.a.n.i1 mela jsem ho podepsane u obou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69738
22.2.17 21:17

@Bubunka Pak to smysl nemá.