Má cenu si žádat o byt?

334
21.3.16 19:23

Má cenu si žádat o byt?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.

Jsem samoživitelka a chtěla bych zažádat o byt od města. Chtěla jsem se zeptat tich, kteří s tím mají nějaké zkušenosti. Má vůbec cenu si o něj žádat. Samozřejmě nemám moc peněz, mám sedm tisíc i s alimenty.Jsem v hodně blbý situaci. Nemáme s dcerou kam jít. Bydlíme dočasně u mých rodičů a právě proto bych to chtěla co nejrychleji vyřešit. Chci zažádat o byt v Písku…
Předem děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26556
21.3.16 19:28

Musíš si zjistit, jaké podmínky má Vaše město, to je nejdůležitější.
Třeba u nás v městě prý preferují celé rodiny, nesmí brát příspěvek na bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
21.3.16 19:30

@ViolaGrunge To se jeste dnes da? Myslela jsem, ze to bylo naposled za totace :mrgreen: Ale nemam zkusenost. Rekla bych ale, ze dnes ti spis daji prispevek na bydleni a budes si muset sehnat neco adekvatne situaci (spolubydleni, azylak atd).

• Nahlásit
  • Citovat
58819
21.3.16 19:33

@ViolaGrunge žádá se tam, kde má člověk TP, zjišťuje se jeho bezdlužnost. Pokud splňuješ, zažádej, nic tím nezkazíš. U nás jsou ale obrovské pořadníky, takže je to v řádu měsíců, spíš let..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
21.3.16 19:35

Mimochodem, v Písku mám část rodiny, kdybys chtěla, abych se ti po něčem poptala, písni SZ :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
343
21.3.16 19:35

@ViolaGrunge Zkus to a uvidíš. Známá čeká na byt v Brně už 7 let :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
21.3.16 19:50

@ViolaGrunge Už ses tady na to kdysi ptala, Ty jsi od té doby v tom nic nepodnikla?

V každém městě je to jinak, v některých městech už se ani do pořadníku nahlásit nemůžeš.
Každopádně je to vždy na dlouhé lokte. Rozhodně to není alternativa pro rychlé nastěhování.
Být Tebou bych si zavolala nebo spíš zašla na městský úřad v Písku a zjistila si tam konkrétní situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
2193
21.3.16 19:51

@ViolaGrunge a máš zjištěno, jaké mají podmínky? Když jsme nedávno sháněli podnájem, zaregistrovala jsem pár takových bytů a myslím, že nájemné se tam platilo srovnatelné s normálními byty :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7328
21.3.16 19:54

@ViolaGrunge No…u nás (Praha východ, malé město) si můžeš zažádat o byt…ALE nejsou teda levné. Máme tu „sociální byty“ pro potřebné…třeba moje tchýně v jednom bydlí…platí skoro 9 tisíc za 1+1, cca 50m2 + předzahrádka…což je dost. 8o Ale máme tu taky ubytovnu, kde za bytovou jednotku s kuchyňkou a sociálkou zaplatíš sakumprdum 5 tisíc… :nevim: což už jde…Tak se mrkni i na ubytovny…ty byty od města nemusí být vždy výhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7328
21.3.16 19:55
@Martinik píše:
@ViolaGrunge a máš zjištěno, jaké mají podmínky? Když jsme nedávno sháněli podnájem, zaregistrovala jsem pár takových bytů a myslím, že nájemné se tam platilo srovnatelné s normálními byty :think:

Ano…u nás taky…nájem je stejný, ne-li vyšší… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
21.3.16 19:56

Nevím kde mám najít ty jejich podmínky. Každopádně potřebuju příspěvek na bydlení a jestli je to v tich podmínkách, tak to ani nemá cenu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7328
21.3.16 19:56

Co azylové domy…???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
21.3.16 20:01
@ViolaGrunge píše:
Nevím kde mám najít ty jejich podmínky. Každopádně potřebuju příspěvek na bydlení a jestli je to v tich podmínkách, tak to ani nemá cenu…

to má každé město prostě jiné. Navíc tam musíš mít TP - většinou.. a počítej s tím, že cena fakt stejná, né-li dražší, jak u nájmu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19446
21.3.16 20:21

@Lutonka u nás je hromada volných městských bytů. Jsme docela velké město. A jsou všechny velikosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
641
21.3.16 20:36

Některá města mají i takzvané sociální byty, třeba se zeptat i na to, nejlépe na úřadě pod patřičným odborem… držím palce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama