Má cenu ve 20 měsících začít latkovat?

Anonymní
8.9.20 21:57

Má cenu ve 20 měsících začít latkovat?

Maminky rozhoduji se zda zůstat u jednorazovek nebo koupit látkovky. Syn ma uz ale rok a půl..ale přijde mi ze každý týden kupuji balíky plen. A jsou to fakt šílené peníze. A když si vezmu ze každý den peru a sušim pradlo..tak bych to k tomu jen prihodila:D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
724
8.9.20 22:02

Tak to už ma cenu ho spíš odplenkovat, ne? :lol: první syn byl bez plen přes den od 22 měsíců, přes noc na rovných dvou letech a druhému synovi bylo začátkem měsíce 22 měsíců a bez plinek přes den je už tak 3, mozna 4 měsíce. A skoro všechny děti v našem okolí to mají plus mínus stejně, kolem druhého roku jsou bez plen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13917
8.9.20 22:04

To asi uplne ne. Spis odplenkovat :lol: ale tak pokud chcete dalsi dite proc ne, alespon nebudes muset kupovat az budes cekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4249
8.9.20 22:04

Kolik plen spotřebuješ za den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
8.9.20 22:07

Začít můžete kdykoliv… My začínáme v 16 měsících ze zdravotních důvodů, malý má z jednorázových plen už druhý měsíc škaredé opruzeni. Jen se vám už v tomhle věku zpátky nevrátí investice do látkových plen, ale zdraví dítěte je prvořadé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2166
8.9.20 22:08
@Anonymní píše:
Maminky rozhoduji se zda zůstat u jednorazovek nebo koupit látkovky. Syn ma uz ale rok a půl..ale přijde mi ze každý týden kupuji balíky plen. A jsou to fakt šílené peníze. A když si vezmu ze každý den peru a sušim pradlo..tak bych to k tomu jen prihodila:D

Investujete balik penez do latkovych plen a za dva mesice bude bez nich :mrgreen: Nakupte levne teplacky, slipy a ponozky a nechte ho curat do kalhot - nepolevujte, zadne pauzy s plenkou (max na cesty). Za par tydnu je vyreseno. My zacali v 18 mesicich a ve 20 uz byly tak 1-2 nehody denne (kdyz jsem zapomnela ja) a 22 mesicich uz si sam rikal (jasny, ze obcas zapomnela, ale tak po 2 h preventivne sup na nocnik). Co perete kazdy den? To mate nejakou velkou rodinu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51035
8.9.20 22:12

Finančně se to nevyplatí určitě. Teda pokud nepojedeš v kombinaci čtverce a svrchňáky z druhé ruky, což si teda minimálně u svých dětí v tomhle věku nedovedu představit, zvlášť, když jsi zvyklá na pohodlí jednorázu.
Ale jinak jo, proč ne. Třeba by to i pomohlo k rychlejšímu odplenkování, neb dítě doteď znalo po počůrání jenom pocit sucha. A třeba ne a pak bys ušetřila o to více :lol: Mé první dítě se odplenkovalo ve 2,5 letech, ale jemu bylo nějaké vlhko jedno.
Nové pleny bych kupovala jen v případě, že plánujete další děti, na které bys je využila od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
8.9.20 22:16
@Anonymní píše:

Taky bych se v roce a půl snažila spíš odplenkovat než investovat do látkových. Na kolik tě vyjde balík plen? Můžeš kupovat ty nejlevnější třeba z Alberta vyjdou v akci na cca 170,– nebo někde po bazarech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
8.9.20 22:36

Jednak na noc stejně bude mít jednorázové a to podstatné dýl než pár týdnů na odplenkování (pokud nechceš každý den prát ještě ložní). Druhak, asi těžko přihodíš pokaděné pleny k tričkám a teplákům v jedné pračce. Pak taky nasazování pleny, ty látkové jsou tisíckrát těžší a je složitější je zapnout - netrpělivé batole to bude o to víc rozčilovat. A nic neušetříš. Cena za jedny bazarové svrchní kalhotky je to, co balík plen (pokud nekupuješ nějaké speciální značkové/eko) a těch svrchňáků potřebuješ minimálně tak 5, o nějakých vkládačkách a vychytávkách ani nemluvím, počítám, že základní látkové pleny má doma každý a i to celkem jde, ale ty svrchňáky jsou nezbytnost.. Leda nějaké ekologické hledisko, to radši dítěti nedávej plenku žádnou, než na to kupovat novou látkovací výbavu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50416
8.9.20 22:41

Mi to prijde nesmysl v takovem veku ditete zacinat. To bych radeji diteti zrusila denni uplne plenky.
A nocnich neni takova spotreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
8.9.20 22:45

Zbytečně si budeš komplikovat život. Dítě na to není zvyklé a stopro ho to nepotěší, připrav se na vlnu odporu. Bude v tom mít větší zadek a tak se ti lehce stane, že mu budou malé tepláky a bodíčka, které teď nosí. A za pár měsíců chceš asi stejně odplenkovat, tak to bude fakt zbytečný boj. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
8.9.20 22:51

Pokud plánuješ další dítě, tak rozhodně se ekonomicky vyplatí. V opačném případě bych pokračovala v jednorazu. Však nebude mít pleny věčně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
9.9.20 06:16

Jeatli plánujete další dítě, tak bych do toho šla. Ale počítej, že imvestice to je jako prase. Pokud teda nebudeš používat jen látkový čtverce. Já látkuju od zhruba půl roku, protože malou brzdily v pohybu, ale nemám jich tolik, abych jela nonstop a hlavně prostě se mi nechce prát pračka s pár kouskama. Musíš to prát na 60 a já třeba většinu oblečení peru ma 30 - 40. U nás nebyl důvod peníze, ale příroda :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama