Má cenu zachraňovat vyhořelý vztah?

Anonymní
12.5.21 13:42

Má cenu zachraňovat vyhořelý vztah?

Ahoj, mám otázku převážně na ty, které si tím také prošly.

S manželem jsme 17 let a jsme spolu už od druháku na střední. Máme dvě děti.

Už před cca 5 lety jsme si jednou takovou krizi prošli a povedlo se nám ji ustát, ale po chvíli jsme se zase ten samý kolotoč.

S manželem máme jinak dobrý vztah, ale už mi přijde, že jsme jen vedle sebe než spolu. Což je asi i normální, po takové době, ale ve výsledku vlastně nejsme ani jeden úplně šťastní.
Už převládá víc takových maličkostí a zbytečnosti, které nás na tom druhém vytáčí a pak jsme akorát úplně zbytečně podráždění.

Ale ani jeden si netroufame otevřít téma rozchod. Přesto, že máme víc „problémů“ než šťastných chvil, tak jsme na sebe prostě už zvyklý. A asi se bojíme udělat ten krok do neznáma.

Najde se tu někdo, kdo řešil podobné a podělí se, jak jste dopadli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3745
12.5.21 13:46
@Anonymní píše:

Už před cca 5 lety jsme si jednou takovou krizi prošli a povedlo se nám ji ustát, ale po chvíli jsme se zase ten samý kolotoč.

S manželem máme jinak dobrý vztah, ale už mi přijde, že jsme jen vedle sebe než spolu. Což je asi i normální, po takové době, ale ve výsledku vlastně nejsme ani jeden úplně šťastní.
Už převládá víc takových maličkostí a zbytečnosti, které nás na tom druhém vytáčí a pak jsme akorát úplně zbytečně podráždění.

Ale ani jeden si netroufame otevřít téma rozchod. Přesto, že máme víc „problémů“ než šťastných chvil, tak jsme na sebe prostě už zvyklý. A asi se bojíme udělat ten krok do neznáma.

To se u těchhle vztahů od mladého věku bohužel stává :nevim: Prostě únava materiálu. A navíc není jednoduché se rozhodnout to ukončit, dokud jste mladí a můžete si ještě snadno najít někoho jiného. Blbá situace, ale myslím, že se to nespraví a bude vám chybět, že jste si nic neužili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
12.5.21 13:48

Kolik je dětem? Dokud nejsou samostatné snažila bych se kvůli nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 13:52

@Pluschball 7 a 5.. právě kvůli nim si myslím, že jsme stále spolu. Nemít děti, tak by to nebylo tak složité jít od sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
767
12.5.21 13:59

Pokud jste spíš nešťastní než šťastní, tak bych odešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
12.5.21 14:00

Cenu to nemá a pokud byste se dokázali rozejít důstojně a bez pomst tomu druhému, a pak spolu rozumně vycházet při zajištění péče o děti, prospělo by to všem. Ovšem, museli byste to tak chtít oba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
12.5.21 14:04
@Anonymní píše:
@Pluschball 7 a 5.. právě kvůli nim si myslím, že jsme stále spolu. Nemít děti, tak by to nebylo tak složité jít od sebe.

To jsou opravdu ještě malé. Kvůli nim stojí za to bojovat. Zkusila bych muže ukecat na párovou terapii nebo jet na dovču jen ve dvou a obnovit tu jiskru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31731
12.5.21 14:18

Zkuste najít společný koníček a věnujte se mu dohromady. Něco, co vás prostě spojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
12.5.21 14:27

Také bych se snažila zabojovat. Mám ve svém okolí podobný případ, děti byly tehdy v podobném věku jako ty Tvé, a ač jsou tihle mí známí, dnes už bývalí manželé, od sebe už pár let, dodnes nenarovnali majetek a ty děti se v tom strašně potácí, máma je navádí proti tátovi, ten je věčně nasr. aný že je jenom peněženkou… a další vztahy?

Ano, oba si našli nové partnery a ty dva-tři roky to vydrželo, pak to ale stejně odvál čas… bohužel, chlapi v tomhle mají výhodu, nechci být drsná, ale uvědom si, že Ty jako potenciálně rozvedená máma od dvou malých dětí nebudeš pravděpodobně dostatečně horké zboží, čili ano, milence si na čas najdeš, ale nic moc lepšího nějakou dobu ne… je pak otázka, jestli brát dětem iluzi domova. Jestli si nenajít jinou životní náplň (anebo milence, pokud na to máš koule)… je hrozně těžké radit, když jste spolu od 17 let, chápu že máte asi oba nutnkání zkusit něco jiného.

Držím palce, ať najdete všestranně rozumné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16897
12.5.21 14:57

Popisuješ normální krizi dlouhodobého vzthau, která se dá řešit, když se chce a oba se začnete soustředi ne na to prosadit svoji a vyhrát na tím druhým, ale hledat taková řešení abyste byli oba spokjení, reflexi vlastních chyb a podobně.

Co chceš aby se naučli vaše děti. Že se rodina ničí, protože máte ponorku a je jednodušší ukončit, a nebo že se problemum čelí a společně se překonávají?

mrkni sem, jestli by se nenašla nějaká inspirace jak proměnit vaše zaseknute vzorce chování a komunikace.

https://www.navrat.cz/laska-a-ucta/

https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

případně se stav do nejbližší rodinne poradny, klidně i sama, nemusíš dělat manévry abyste tam šli oba zaráz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897
12.5.21 15:47
@Anonymní píše:

Oblíbený citát: „Prožíváme-li delší dobou idylu, přestanou ji vnímat a osud by nám prokázal neocenitelnou službu, kdyby nás popadl za límec a vyhodil dočasně na mráz! “

Nevím jestli oba, ale t určitě jsi na nejlepší cestě udělat pořádnou pitomost, to co máš není samozřejmé a klidný vztah je svým způsobem luxus.

Věštecké kafe mi říká…
Najdeš si milence nebo se rozvedeš bez důvodu a nejdeš si nějakého pitomce - budeš se strašně divit, že nedrží slovo, nedělá tam to či ono.
Najdeš si ještě většího pitomce…
Když budeš mít štěstí tak na třetí pokus narazíš na někoho, kdo je slabší kopií stávajícího partnera. V něčem bude lepší v něčem horší.

Když se za dalších sedmnáct let se stávajícím potkáte a budete se ptát proč - správná odpověď bude, protože jsem byli blbí, nic si neodžili a nevěděli co riskujeme :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
12.5.21 15:58

Musíte to chtít řešit oba dva, třeba se to povede. Na druhou stranu, rodiče jsou spolu 30let a jiskra jim nezmizela, pokud Vám už po 17 letech a to dokonce už podruhé, těžko říct jestli má smysl to pořád lepit :nevim:
Rozhodně je podle mě kravina zůstávat kvůli dětem, pokud to chcete oba dva zachránit zkuste to, pokud se držíte jen kvůli dětem - nemá to smysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7150
12.5.21 16:28
@Anonymní píše:

Nenicila bych vztah. Zkus vážně nějakou poradnu, klidně sama. A uvidíš. To co popisujes je úplně normální. To bys pak mohla každých 5-10 let měnit chlapa, protože ve vztahu není jiskra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 07:03

Odešla bych a nevymlouvala se na děti protože ty vaše hádky nemusí snášet psychicky dobře…Já žiju s dcerou sama a zvládáme to uplně v pohodě takže prostě neodcházet kvuli dětem je pro mne zbabělá výmluva. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1543
14.5.21 07:08
@Anonymní píše:
Odešla bych a nevymlouvala se na děti protože ty vaše hádky nemusí snášet psychicky dobře…Já žiju s dcerou sama a zvládáme to uplně v pohodě takže prostě neodcházet kvuli dětem je pro mne zbabělá výmluva. :roll:

Sorry - of topic. O zbabělé výmluvě píše někdo kdo nemá odvahu napsat pod vlastním nickem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat