Má cenu začínat pracovat při 2. těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 11:00
Má cenu začínat pracovat při 2.tehu??

Ahoj jsem na začátku 2.tehotenstvi (doma mám 16m dítě) a zrovna bych měla začít pracovat na cca 12 hod týdne z domu po večerech z práce před Md.uz mi začíná být soufl a teď stres jak to vše zvládnu a do toho ta práce predjednana :(( nevím co mám dělat..už přemýšlím že zavolám do práce, že to nedám a na těch pár měsíců do porodu…poradí­te někdo?

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4522 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 11:05

Z domu bych to dala, to máš tak na 2 hodky denně, můžeš zkusit, je přece nějaká zkušební doba ne? Nemá dojíždět v těhotenství s takle malým dítětem doma si moc představit neumím, ale beru podle sebe, já sem úplně nepoužitelná :mrgreen:

warita
Kelišová 7110 příspěvků 16.04.18 11:11

Jestli brzo otehotnim, taky mne to ceka. Doma 16m. Ale ja uz od jejich 7m pracuju 20h tydenne. Problemy mi to nedela.

Je holt otazka, jak se budes citit, on ten prvni trimestr muze byt takovy vselijaky.

beruska9
Extra třída :D 10496 příspěvků 16.04.18 11:13

Radit je tezke, kdyz nezname tvoji situaci…jak narocne mas dite, jak narocne je tehotenstvi? Pokryje tvuj partner nebo nekdo dostatek starostlivosti vecer, kdyz budes pracovat? Je to prace, kterou umis? Budes z toho mit krome penez i nejake vyhody? Udrzeni pozice, lepsi praci po dalsim tehotenstvi? To vsechno bych zvazovala.
Ja se takhle na zacatku druheho tehotenstvi uchazela o podobnou praci (8-12hod z domova), byla to fakt super nabidka…nakonec to nevyslo a asi jsem rada, ale ja mam starsi dite, ktere uz pres den nespi, vecer kolikra usina pozde a manzel je pracovne 4 dny v tydnu pryc, takze ja ani nevim, jak bych to vlastne byla delala..asi bych byla musela najmout chuvu nebo neco…na druhou stranu si rikam, ze by to bylo zajimave, takhle me trochu depta, ze jedu jen dite a domacnost a nevylezu z toho jeste par let nejspis :mrgreen:

Hoa Mai
Kelišová 5427 příspěvků 14 inzerátů 16.04.18 11:54
@Anonymní píše:
Ahoj jsem na začátku 2.tehotenstvi (doma mám 16m dítě) a zrovna bych měla začít pracovat na cca 12 hod týdne z domu po večerech z práce před Md.uz mi začíná být soufl a teď stres jak to vše zvládnu a do toho ta práce predjednana :(( nevím co mám dělat..už přemýšlím že zavolám do práce, že to nedám a na těch pár měsíců do porodu…poradíte někdo?

Stres máš z čeho? Z běžné životní situace jako je mít druhé dítě? Nebo je u vás něco neobvykle náročného, co jsi nezmínila?
Já bych to brala. Jsi doma, 12h týdně je 2,5 hodiny denně, to není moc a je to zvladatelné. Já chodím od 15m mladšího syna na 4h denně do kanceláře, od jeho 2 let na 6 hodin. Hlídání krom školky nemám, jsem potřetí těhotná, za 8 týdnů mám termín a jsem stále ještě v práci. Nadřízený mi nabídl po nástupu na mateřskou pokračovat z domu na malý úvazek, sice jsem mu řekla, že víc než 2h denně nedám, abych měla čas se všem třem dětem věnovat, ale jinak v tom nevidím problém. Mě teda ta práce a kontakt s někým jiným, než s matkami na RD inteligenčně a psychicky dost osvěžily.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 12:47

Stres mám z toho že mi začíná být blbe, kolik toho musíme stihnout zařídit a dodělat i doma protože pak už nebude čas na nic kromě děti. babicky máme daleko ale pomůžou po porodu.spis tou práci jestli si zbytečně nepritizim když jsem takový stresar a pak mi nezbude čas na ty běžné resty..no vím že je to na mne. mozna se zbytečně bojím už dopředu ani jsem to nezkusila.. jinak s dítětem neudělám doma přes den nic jedině když odpo spí a pak večer od cca 19:30.

Hoa Mai
Kelišová 5427 příspěvků 14 inzerátů 16.04.18 13:29

Být tebou, tak spíš než otázku práce řeším otázku svého sebevědomí a toho, jestli si nevyrábíš problémy tam, kde nejsou. A to nemyslím jako kritiku, ale jako dobře míněnou radu, protože mám pocit, že si vyrábíš zbytečný stres a kdyby ses ho zbavila, určitě by se ti ulevilo. Co třeba to brát jako dobrou příležitost, po které spousta maminek touží, ale nikdo jim ji nenabídne, než se děsit a vlastně ani moc nevědět čeho?
Chápu, že je nepříjemné, jestli je ti blbě, ale tam ti to tím tuplem stres zhorší. Jestli zvracíš od rána do večera, může to být kontraindikace k práci, mě se odvědčil spíš opak. Já sice nezvracím, ale mám návaly nevolnosti z prázdného žaludku plus mě děsně pálí žáha, střídání zácpy s průjmem a nízký tlak. Je to hrozně otravné, ale v práci to nemám čas tolik řešit, jako bych měla doma a je mi líp.
Ohledně zařizování bych si asi sedla a zhodnotila, co je opravdu potřeba, protože si nějak nevybavuju, co by se tak ve velkém mělo zařizovat. Pokud ses obratem nezbavovala věcí po prvním dítěti, tak asi vše/většinu máš a pokud jsi to dávala pryč, tak už aspoň přesně víš, co potřebuješ. Já jsem pro druhé dítě nezařizovala lautr nic a teď pro třetí jen dokoupila novější autosedačku.
Máš fajn, že máš babičky aspoň na tu pomoc kolem porodu, naše neudělají ani to. V době, kdy jsem nastupovala na ty 4 hodiny do práce, jsme začínali komplet rekonstruovat nově koupený byt, co byl trochu mazec, takže jsem musela překlepat pár nemocí svých a dětí vlastními silami (partner, který jinak doma hodně pomáhá, trávil veškerý volný čas na stavbě, aby to bylo co nejrychleji hotové), ale to byla jediná komplikace. Bez té rekonstrukce by to byla pohoda.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 20:43

@Hoa Mai díky moc za reakci, docela si to asi vystihla ;) vím, že si přidávám sama problémy, kde by je jiný nehledal no…pak cítím takovou úplně tíseň :( do toho asi ty hormony ted z toho tehu no… nakonec jsem si řekla, že to zkusím, pokud s tím budou v práci takto ok, nechci jim nic tajit, v min. tehu jsem pracovala až dokud to šlo a zvladala jsem to tak snad se i ty nevolnosti ted vytratí…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15080 příspěvků 16.04.18 21:08

Takto, prace po vecerech z domu neni jednoducha, casto je realita jina od predstav, dite ti muze ve dnech, kdy potrebujes opravdu pracovat, usinat pozdeji a dostanes oba pod tlak, ale na druhou stranu, je dobre mit i jine „zamestnani“ nez jen dite. Take je otazka, zda je to skutecne 2,5 hod denne nebo si muzes cas rozvrhnout sama a muze to byt 6 hod v sobotu a 6 hod v nedeli. Nevim, co chces na druhe zarizovat, ale to by te nemuselo tak moc zatezovat. Na tvem miste bych to brala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama