Má či nemá smysl jít teď na imunologii/alergologii?

Anonymní
28.5.18 14:08

Ma ci nema smysl jit ted na imunologii/alergologii?

Dobry den, mam vlekle zdravotni problemy. V prosinci jsem mela bulku pod jazykem, ktera sama praskla a vytekl hnis. Po asi 2 tydnech jsem mela zanet nosohltanu, a od te doby se vezu. V krku me boli skoro porad az doted, s vyjimkou nekolika malo tydnu. Nyni mi ta bolest trva jiz 5, mozna 6 tydnu. Krk mam cerveny a stridave me v nem skrabe nebo mam pocit, jako kdybych tam mela chlupy. K tomu mam trochu rymu, ale tu mam asi az posledni 2 tydny. A do toho me nekolikrat denne picha v usich, svedi nos a nohy. Uz od toho prosince mam porad zvysenou teplotu. Do toho jsem resila problemy s kvasinkovou infekci, chripkou, straslivym kaslem (na ten jsem dostala antibiotika, mela jsem pritom horecku, kasel jsem mela tak hrozny, ze jsem treba desetkrat denne zvracela, ale poslech byl dle MUDr. cisty, presto mi radeji dala ta antibiotika), svrabem (ten nevim kde jsem mohla chytnout, kdyz se mi objevil po asi 2 mesicich marozeni doma, a jini rodinni prislusnici problem nemeli) a nafouklym brichem a prujmy (tenhle problem jsem mela jiz od podzimu, sama jsem zacala brat laktobacily a zlepsilo se to, ale pote se to zase zhorsilo. MUDr. mi doporucila vysadit lepek, jelikoz nema cenu me posilat na testy na alergie, protoze jsou pry nespolehlive. Po vynechani lepku jsem bez problemu. Bohuzel, kdyz ho chci zacit zkouset zase pridat do stravy, problemy se obnovi.). Byly mi delany nekolikery krevni testy: biochemie, rozbor moci, krevni obraz, vyter z krku. A byla jsem poslana do Motola na vysetreni na ORL, kde zadny problem nenasli. Vyter byl delan 2× a vzdy cisty. Z krve byla na predposlednim odberu hranicni glukoza, neutrofily pristr., lymfocyty pristr. a sedimentace. Ale vse bylo tesne nad/pod hranici referencich mezi, coz dle MUDr. ukazuje na virozu. Na poslednim odberu bylo vse ok, jen mi tedy nedelala sedimentaci a glukozu. ASLO nizke, CRP nizke… Dle ni jsem zdrava. Pritom nedavno mluvila o tom, ze by bylo dobre me poslat na imunologii. A pri posledni navsteve mi rekla, ze to ted nema cenu. Ze mi ted zadne testy neudelaji, protoze vse kvete… Je to pravda??? Uz nevim co s tim… v krku me boli porad a k tomu se mi zacaly ve velkem tvorit afty. K tomu jsem odmalicka atopik a ted se mi ekzem stridave objevuje i na mistech kde jsem ho nikdy nemela a zase mizi. Omlouvam se za dlouhy text.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16398
28.5.18 14:13

Zakladatelko, na imunologii/alergologii ti vyšetření udělají po celý rok, jen v době akutní reakce tě třeba objednají na jindy. Ale pokud máš vyzkoušené, že se ti ulevilo po vysazení všech lepkových potravin, možná bych zvážila, zda nejít na gastro na vyšetření na celiakii. Ale před vyšetřením je potřeba porušit bezlepkovou dietu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
28.5.18 14:23

@elen-ka Taky bych si zašla na gastro kvůli tomu lepku a i kvůli tomu předchozími zvracení. A na alergologii (imunologii) bych se objednala co nejdříve, protože někde bývají i několikaměsíční objednací lhůty. Já čekala skoro čtyři měsíce a při změně doktora tři měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11736
28.5.18 14:25

Na imunologii/alergologii potrebujes doporuceni lekare (aspon u nas te bez neho neprijmou). Takze ho od ni vyzaduj.
Preji ti stesti na dobreho Dr. Ja to stesti mela a po asi 4 letech trapeni jsem narazila na lekare, ktery konecne vyslechl zacatek mych problemu. Byla to nevylecena virova infekce, ktera se neustale vracela. Nicmene me doporadku daval asi rok. A povedlo se to.
Pises, ze se ti ulevi vysazenim lepku. Tak ho vysad, proc se trapis? Hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64605
28.5.18 14:34

Nasadila bych cisty sypany rooibos caj (prirodni antihistamininum). K tomu probiotika 2× denne (biopron premium nebo Bio Kult 14). Vynechala lepek a idealni i mleko a jedla hodne ovoce a zeleniny syrove. Kup si Lichorerisnici (Naděje) na ten krk a kloktej Vincentku plus vyplachy nosu Vincentkou (konvickou). Po 1-2 mesicich uvidis, dle me to zmizi do te doby. Po antibioticoch mas rozhozenou imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama