Má dcera (9 měsíců) stále nechce jist příkrmy

2.1.20 21:04

Má dcera stále nechce jist příkrmy.

Chtěla jsem se jen uklidnit, pokud je tady někdo také co jim nechce papat mimčo. Mam devíti měsíční dceru a stále odmítá příkrmy. Mixované nechce vůbec s kouskama, když ji dam tak se nadavuje. 8o 8o Sní mi jen par lžiček přednídávky nebo jogurtu, jinak je na MM. Vim že každé mimčo je jiné a chce svůj čas aby na to přišlo. Snad nedělám něco špatně. Zkouším a nenutím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

34160
2.1.20 21:14
@Janka TA píše:
Chtěla jsem se jen uklidnit, pokud je tady někdo také co jim nechce papat mimčo. Mam devíti měsíční dceru a stále odmítá příkrmy. Mixované nechce vůbec s kouskama, když ji dam tak se nadavuje. 8o 8o Sní mi jen par lžiček přednídávky nebo jogurtu, jinak je na MM. Vim že každé mimčo je jiné a chce svůj čas aby na to přišlo. Snad nedělám něco špatně. Zkouším a nenutím.
:hug: Prostřední si dal jako první příkrm steak. V asi 16měsících, do té doby plně kojenej. Z mé stran nedobrovolně, ale on fakt nic do papuly nezval. Vyzkoušen i odjezd a péče otcevybaveného čajíčky, kašičkami, UM… nic. Výsledek - vyšťavený otec, dehydrované mimino.
Tak držím palce, ať to u vás není tak drastický. Ale radu nemám, u nás nepomohlo nic.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22582
2.1.20 21:16

Nejstarší dcera byla to samé. To nemastne neslane nic ji nechutnalo. Jak zkusila bramboracku nebo cockovou polivku a další běžná jídla, cpala se pekne. To od roka. Nekorenila jsem a mene solila.
U dalších dcer jsem tak dlouho necekala a polivky dostavali uz od tech cca 9 mesicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3331
2.1.20 21:18

Zkus skleničky…Mrkvička ta jela synovi úžasně. Chce to čas a hlavně jen trošičku. Nedávat ovocné jsou sladké a zeleninu jist nebude tuplem. Držím palce každé dítě je jiné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1037
2.1.20 21:22

To chce klid, syn začal příkrmy až po roce, do té doby jsem s ním též bojovala a rozjedl se až v roce a půl, když jsem ho odstavila. Hlady neumřou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3989
2.1.20 21:22

Ja syna plně kojila do 13 měsíců, taky nic do pusy nevzal. V roce mel 11 kilo, takže mu zřejmě nic nechybělo. Po kojeni najel rovnou na normální jidlo, žádné mrkvicky a patlani se s prikrmama. Starší syn měl příkrmy od 5 měsíců a patlala jsem se mu s mixováním do 2 let, jelikoz ho z kousků nadavovalo. Neresila bych to ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5511
2.1.20 21:24

Dcera ma pres rok a pul a nikdy nebyla jedlik. Posledni dobou neji uz temer nic, chce porad MM. Jsem rozhodnuta skoncit a kojenim, az se vytrepe z nachlazeni. Kdyz uz, tak si da kousek rohliku, ovocny kapsicky, nejaky ovoce, okurku, sunku, par lzicek jogurtu - polivku zadnou, hlavni jidlo zadny, zadny pomazanky,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 21:34

Moc děkuji za odpovědi :wink: :wink: opět jsem se trochu uklidnila a nebudu se nervovat a teda čekat na to až to přijde samo :rolling_eyes: jinak skleničky jsem zkoušela dávat od pátého měsíce nejdřív papala hezky ale potom prostě vůbec nic nesnědla prostě zamknula pusinku a konec. Případne mi, že ty mixované cosi ve sklenicce nechce nejdřív otevře pusinku a kdyz zjistí co to je tak konec. No třeba jak píšete přejde rovnou na normální stravu. Starší syn právě papal bez problémů tak jsem z toho nesvá. No ale zato teďka syn nejí skoro nic jen par vybraných jídel do dvou let jedl vše a pak blok nevim proč a skoro nic nejí do teď je mu devět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
2.1.20 21:46

Zkus dát třeba nějaké jídlo do ruky, prostě ať jí sama. U nás teda vede ovoce na kousky ( mango, papája prostě měkké ovoce). Ze zeleniny miluje rajčata. Já zavedla příkrmy od čtvrtého měsíce a taky jedl hezky. Pak přišlo období kdy prostě nechtěl a bylo to většinou zuby. Ale taky tím, že už ho ta strava nebavila. Takže jsem začala vařit víc normálně jen bez soli a palivého koření. Taky jsem právě začala dávat jídlo do ruky. Kupodivu to fakt zvládne líp než kousky v rozmixovaném příkrmu. No někdy musím zabavovat aby se rozjedl, pač prostě nemá čas a bojí se, že mu něco uteče. Teď už mixuji nebo na drobno krajím maso, jinak mačkám. Hodně se teda inspiruji skleničkami. Chutnají mu jen od Hami. Synovi je jedenáct měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 22:54

@anavi13 zkoušela jsem dat do ruky třeba okurek atd ukousne si kus a ja mam strach ze ji zaskoči asi to moc hrotim. Skleničky jsem snad vyzkoušela všechny ale pokaždé za dva dny zkončily v koši zatím jsem nezkoušela neco uvařit a dat jí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
2.1.20 22:59

Zkus se kouknout na metodu BLW. Když jsme začali s příkrmy ve 4 měsících, šlo to celkem dobře. Ale pak ji začaly růst zuby a zasekla se. Teď v 9 měsících je sice stále kojená, ale ji jídlo stejně jako my, ale bez soli. Něčeho sní více, něčeho méně. Jediné, co nejí, je jogurt… ale je hrozně šťastná, že s námi sedí u stolu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
3.1.20 06:42

@Janka TA okurka je tuhá, tu my malý zatím nezvládne a to je mu jedenáct měsíců. Chce to něco měkkého. Neboj ono ji jen tak nezaskočí. Akorát musí hezky sedět v židličce a nech ji makat si rukama do pusy. Syn si to co jí krásně hlídá, co nezvládne do pusy nedá. A proč neuvaříš? Jsou i děti co skleničky nechtějí. Zkus třeba bramborovou kaši s dýní. Já uvařím brambory a dýni společně, scedim. Dám máslo, mléka (UM, MM) a vyšlehám. Synovi tam dávám ještě mixované maso. Tohle má fakt rád. Nebo co mu chutná je červená čočka, vařím normálně jako klasickou čočkovou polévku jen bez soli. Pak co má rád a já koukala jak puk je kapusta zadělavaná s jíškou a mačkané brambory :lol: teď měl poprvé i kyselku a taky to mělo úspěch. Jen prostě nedáš sůl, ostré koření, místo kravského mléka dáš MM či UM. Já už teď začala dávat i to kravské mléko. Takže už mu v podstatě vařím to co nám jen v upravené verzi. Je teda fakt, že kolikrát k tomu jídlu potřebuje dvě hráčky do ruky. Jogurt jí selský s ovocem ( nechutná mu moc banán, takže třeba dám nastrouhané jablíčko, nebo třeba mango na kousky, trochu ovocné kapsičky), třeba řecký jogurt mu nechutná vůbec. Na kousky jí teda hlavně měkké ovoce, ale kolikrát toho je půlka na zemi :lol: u toho ovoce na kousky je super když už dítě umí pinzetovy úchop ( prostě chytnout mezi palec a ukazováček). Do ruky dávám kousek chleba, rohlíku. Jo krásně se naučil jíst sám na kukuřičných krupkach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
3.1.20 06:46

@Janka TA a základ všeho mi přijde je společné stolování, ať hezky vidí, že taky jíš. Já většinou jednou rukou krmím syna a druhou sebe :lol: nech ji ať si to jídlo omaka, sice bordel všude, ale oni to jídlo potřebuji prozkoumat ;) takže pevné nervy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 07:43

@anavi13 no zkoušela jsem jak říkáš bramborovou kaši ale teda s mrkvičkou. A nic :rolling_eyes: :rolling_eyes:. A teda klidně sedět to je u nas nemožné :grin: vydrží tak pět min a začne se pak kroutit chce vstavat no prostě ji to tam nebaví je takové živé stříbro vůbec neposedi uz opravdu jsem na nervy. Ale zkoušet budu dal… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 07:45

Chleba, veku, krupky to ji dávám do ruky papat ale jak ma jídlo je s kouskama tak se davi:rolling_eyes: :smirk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama