Má družstvo právo na oddací list?

Anonymní
25.4.17 09:23

Ma druzstvo pravo na oddaci list?

Hezky den preju, druzstvo nam s manzelem pripravuje najemni smlouvu a chteji po nas mailem poslat oddaci list. Mailem se nam to uplne posilat nechce, nevim, jestli to neni citlivy osobni udaj, ale druztvo na tom trva. Maji na nej narok? Bohuzel jsem to nikde nenasla.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25.4.17 09:33

Proboha k cemu to chteji? To jim nestaci kopie vasich OP? :D asi zase blbci dali funkci, kazdopadne po mailu se i bezne posilaji kopie dokladu a posilas to napr pojistovne, nemelo by se nic stat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3228
25.4.17 09:43

Proti byrokracii se těžko bojuje, ale kdyžtak jim to ofoť a pošli doporučeně poštou, nebo zanes osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
25.4.17 09:46
@Anonymní píše:
Hezky den preju, druzstvo nam s manzelem pripravuje najemni smlouvu a chteji po nas mailem poslat oddaci list. Mailem se nam to uplne posilat nechce, nevim, jestli to neni citlivy osobni udaj, ale druztvo na tom trva. Maji na nej narok? Bohuzel jsem to nikde nenasla.

a co je na tom tak strašně citlivého? Předpokládám, že mají vaše rodná čísla, ofocené občanky tak neví proč dělat vědu z oddacího listu.

@AndelaCerna Dnes už si spousta lidí nepíše rodinný stav do občanky takže nemusí být patrné zda jsou opravdu manželé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 09:48
@LenkaN26 píše:
a co je na tom tak strašně citlivého? Předpokládám, že mají vaše rodná čísla, ofocené občanky tak neví proč dělat vědu z oddacího listu.@AndelaCerna Dnes už si spousta lidí nepíše rodinný stav do občanky takže nemusí být patrné zda jsou opravdu manželé.

Tak na netu jsem nasla, ze oddaci list je citlivy osobni udaj. Rodne cisla ani ofocene obcanky nemaji.

• Nahlásit
  • Citovat
4359
25.4.17 09:54
@Anonymní píše:
Tak na netu jsem nasla, ze oddaci list je citlivy osobni udaj. Rodne cisla ani ofocene obcanky nemaji.

To nechtějí do smlouvy rodné číslo? Já bych z oddacího listu žádnou vědu nedělala. Jednak družstvo musí postupovat dle zákona na ochranu osobních údajů a navíc si nedovedu představit k čemu by se dal oddací list zneužít. Já ho za svůj život vyzvedla na matrice po svatbě a pak ho kopírovala až k rozvodu. Nevím zda se nějak dokládal, když jsem porodila, ale jinak je ten dokument celkem k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
25.4.17 10:25
@Anonymní píše:

No, jelikož 2 mohou být členy družstva a mít tedy nájemní smlouvu pouze v případě že jsou manželé, tak mi přijde požadavek na doložení toho, že manželé jste celkem legitivní… a fakt nevím, jak by se to poznalo z OP, to, že se jmenuješ Nováková a jsi vdaná přece ještě nic neříká o tom, zda jsi vdaná za toho Nováka, se kterým chceš bydlet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 10:29
@j.a.n.i1 píše:
No, jelikož 2 mohou být členy družstva a mít tedy nájemní smlouvu pouze v případě že jsou manželé, tak mi přijde požadavek na doložení toho, že manželé jste celkem legitivní… a fakt nevím, jak by se to poznalo z OP, to, že se jmenuješ Nováková a jsi vdaná přece ještě nic neříká o tom, zda jsi vdaná za toho Nováka, se kterým chceš bydlet…

My jsme ochotni to dolozit, oddaci list jim ukazat. Samozrejme, pokud ho musi mit, tak jim ho dame. Jen se tady pro jistotu ptam.

• Nahlásit
  • Citovat
70119
25.4.17 10:36
@Anonymní píše:
My jsme ochotni to dolozit, oddaci list jim ukazat. Samozrejme, pokud ho musi mit, tak jim ho dame. Jen se tady pro jistotu ptam.

Jinak mailem jim ho samozřejmě posílat nemusíš, to jsem nepochopila dotaz, já to brala tak, že jim ho nechceš ukázat vůbec, to se omlouvám. Donesla bych jim ho ukázat, osobně a máš to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 11:08
@j.a.n.i1 píše:
Jinak mailem jim ho samozřejmě posílat nemusíš, to jsem nepochopila dotaz, já to brala tak, že jim ho nechceš ukázat vůbec, to se omlouvám. Donesla bych jim ho ukázat, osobně a máš to.

To jim pry nestaci ukazat, chteji ho mit. A ja jim ho samozrejme dam, pokud je to nezbytne, coz si prave nejsem jista.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama