Má i gestagenní HA vliv na psychiku?

Anonymní
2.2.20 07:18

Má i gestagenní HA vliv na psychiku?

Zdravím, zajímalo by mě, jestli nevíte nebo máte zkušenost s tím, že by i gestagenní antikoncepce měla negativní vliv na psychiku. Já před lety brala kombinovanou a moc se mi ulevilo, když jsem vysadila. Nezažívala jsem tedy to co teď, ale byla jsem klidnější, víc svá.
Otěhotněla jsem a měla těhotenství docela bouřlivé, dítě jsem ještě nechtěla a tak jsem se s tím špatně vyrovnávala, ačkoliv dnes ho bezmezně miluji. Nicméně hned po šestinedělí jsem začala užívat gestagenní antikoncepci Cerazette, protože jsem ještě kojila. S tím jsem ale o měsíc později bohužel skončila, ale tuto HA pro kojící jsem si nechala. Jenže mám pocit, že mi úplně nesedí, hlavně od nového roku. Mám výbuchy zlosti, pláče, pocity, že nechci žít, dokonce i divné stavy, kdy mi přijde, že je vše nějaké zpomalené. Na to jak jsem únavená i špatně spim, respektive usínám. Můj život není nijak růžový, hlavně vztah. Ovšem abych na tom byla až takhle špatně se mi zdá divné. Napadlo mě, že by na to. mohla mít vliv HA. Netvrdím, že to způsobuje, ale může zhoršovat. Jen si nejsem jistá, že to i právě gestagenní HA může způsobovat a zase bych ji nerada vysadila, kdyby to nebylo možné. Na gyndu se jen tak nedostanu a navíc je gyndař jen takovej stroj, vždycky mě rychle vypakuje, nemám pocit, že by mi opravdu poradil, proto se ptám tady :)
Poslední týden je to nejhorší a poslední týden navic špinim. V příbalovém letáku zmiňuji změny nálad a depresivní nálady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6143
2.2.20 09:00

Cerazettku jsem taky brala a už nikdy vic :roll: Až takhle jsem to teda neměla, ale ty výbuchy a změny nálad, to znám moc dobře. I když je i možný že u mě hrálo roli i to, že nechtěla spát malá, ze to bylo i z té únavy a nemožnosti si v noci i přes den (od malé) odpočinout - nikdo z rodiny se do hlídání 2× nehrnul, byla jsem s ní fakt 24/7. Ale ta HA mi delala problémy i při 1. dítěti, ktery jsem taky kojila a o 2. nechtela do jeho 2 let slyšet. Ona se taky musí brát přesně na hodinu prý, jak je nízko hormonální a jak se občas ulitne a vezme později když zapomenes třeba, už to dělá neplechu s tím špinění apod.

Trochu se to zlepšilo, když jsem HA prestala brat (stejne jsem na sex moc náladu neměla, tak to bylo skoro zbytečný - vlastně jsem měla jen to jedno 3mesicni balení, max 2 a pro další už jsem si ani nešla, spinila jsem taky co chvíli takže antikoncepce fungovala - spolu s naším nespavcem - dokonale na 100% :mrgreen:) a i manžel se začal trochu víc zapojovat a hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13446
2.2.20 10:02

Brala jsem obdobnou antikoncepci a po dvou měsících jsem ji musela zahodit. Měla jsem permanentní migrény a byla jsem náladová jak dubnový počasí. Prostě děs…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama