Reklama

Má ještě cenu se hlásit na úřad práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 16:16
Má ještě cenu se hlásit na úřad práce?

Dobrý den, mám dotaz.

Dp 30.6.2016 jsem měla hlavní pracovní poměr. Ten jsem sama ukončila, měla jsem hodně osobních problémů. Na zdravotní pojišťovnu jsem vše nahlásla a každý měsíc za sebe odvádím platbu.

Chci se zepta zda má ještě smysl se hlásit na úp? zda je nějaký nárok na podporu?

Dále by mě zajímalo jak to bude s podáním danového přiznání,

Moc děkuji tomu kdo poradí

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 16:18

Pokud si do té doby pracovala alespoň rok, tak to smysl má, ještě stále budeš mít nárok na podporu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 16:20
@j.a.n.i1 píše:
Pokud si do té doby pracovala alespoň rok, tak to smysl má, ještě stále budeš mít nárok na podporu.

V té firmě jsem byla zaměstnaná cca 2,5 roku…jen jsem nevěděla jestli nebude problém že 6 měsíců si platím sama

terynka006
Závislačka 3553 příspěvků 16.01.17 16:36
@Anonymní píše:
V té firmě jsem byla zaměstnaná cca 2,5 roku…jen jsem nevěděla jestli nebude problém že 6 měsíců si platím sama

tak se zajdi na úp zeptat i kdybys neměla nárok dál za tebe budou platit pojištění…ale proč ses nehlásila hned? :think:

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 16.01.17 16:49

Budou za tebe určitě platit zdravotní, ale na podporu myslím nárok nemáš

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 16.01.17 17:03
@Anonymní píše:
V té firmě jsem byla zaměstnaná cca 2,5 roku…jen jsem nevěděla jestli nebude problém že 6 měsíců si platím sama

Určitě za tebe budou platit zdravotní. A myslím že nárok na podporu máš, ale nejsem si jistá :roll: to se tam zeptej.

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 16.01.17 17:08

@Gábinkaa9 pokud ukončila sama-myslím, že nemá nárok na podporu

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 16.01.17 17:15
@terynka006 píše:
tak se zajdi na úp zeptat i kdybys neměla nárok dál za tebe budou platit pojištění…ale proč ses nehlásila hned? :think:

Asi proto, že v té době nechtěla hledat práci, mně to z toho příspěvku přijde vcelku jasné.

Tady se člověk fakt nezavděčí, když chce dávky, přestože nesplňuje podmínky, tak je za vyžírku, když se rozhodne obejít bez nich, tak je za divného :lol:

terynka006
Závislačka 3553 příspěvků 16.01.17 17:19

@Kassy to ne já to nemyslela zle jen si to nemusela platit sama :think: stát může platit za jiný tak proč by nemohl platit za zakladatelku

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 16.01.17 17:31

@Nikody Vůbec nevím no. Ale tam ji to všechno řeknou :)

eumedon
Extra třída :D 13235 příspěvků 16.01.17 17:32

Pokud můžeš a chceš přijmout práci, tak se určitě přihlas. Podporu budeš mít možná sníženou na 45% oproti 65% (to nevím, ale za zeptání na ÚP nic nedáš, když tam nepůjdeš, tak nedostaneš nic) a navíc za tebe budou platit zdravotní. Pokud pro tebe najdou vhodnou práci, musíš ji přijmout.

Co se týče daňového přiznání: Určitě to má smysl, abys buď posledního zaměstnavatele požádala o zúčtování daně (pokud jsi mu podepsala prohlášení poplatníka - to je podmínka), nebo podala daňové přiznání. Na zálohách daně z příjmu máš asi přeplatek (přinejmenším slevy na poplatníka), FÚ ti jej vrátí, pokud o to požádáš a v tvé situaci se ti každá korunka hodí.

eumedon
Extra třída :D 13235 příspěvků 16.01.17 17:34
@Nikody píše:
@Gábinkaa9 pokud ukončila sama-myslím, že nemá nárok na podporu

Má, ale krácenou na 45 % místo 65 %.

eumedon
Extra třída :D 13235 příspěvků 16.01.17 17:35

http://www.mpsv.cz/cs/14156 Má, pokud v posledních dvou letech pracovala aspoň rok. Protože PP ukončila sama, tak pokud neprokáže vážný důvod, tak krácenou.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 16.01.17 19:00
@terynka006 píše:
@Kassy to ne já to nemyslela zle jen si to nemusela platit sama :think: stát může platit za jiný tak proč by nemohl platit za zakladatelku

No jo, ale honili by ji na schůzky, po pohovorech a podobně. Pokud o práci nestála, tak proč by to měla absolvovat a hledat případně výmluvy? Myslím, že mezi všemi těmi diskusemi tady, kde se ženy, kreré mnohdy nikdy ani nepracovaly, vyptávají, jak na dávkách dostat co nejvíc, by si tahle zakladatelka zasloužila ocenění a klobouk dolů za poctivý a čestný přístup. :kytka:

terynka006
Závislačka 3553 příspěvků 16.01.17 19:05

@Kassy tak to rozhodně však proto jsem se ptala, zajímalo mě jen jestli to bylo právě kvůli těm nabídkám práce :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama