Má koupel vliv na gynekologické potíže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 07.02.18 11:19
Má koupel vliv na gyn. potíže?

Dobrý den, často jsem od rodinných příslušníků slyšela, že gynekologické potíže můžou nastat, když se příliš často koupete v horké vaně, s pěnou a podobně. Koupu se takto každý den a je pravda, že jisté komplikace a podráždění už několikrát nastaly, nikdy mě ale nenapadlo pojit si tyto dvě věci dohromady. :think: Když jsem dřív bydlela v rodinném domě s bojlerem a vodou se muselo šetřit, takže z 90% bylo ‚jen‘ sprchování, žádné problémy nebyly. Myslíte, že horká voda a pěna příliš často můžou některé gynekologické potíže nebo podráždění způsobovat? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Královna matek
Povídálka 20 příspěvků 07.02.18 11:22

Ježiš!!! Jde jen o kvalitu těch kosmetických výrobků!!! Musíš si koupit něco kvalitnějšího a pak tě nebude pálit žbrnďule :lol: :D

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 07.02.18 11:24
@Královna matek píše:
Ježiš!!! Jde jen o kvalitu těch kosmetických výrobků!!! Musíš si koupit něco kvalitnějšího a pak tě nebude pálit žbrnďule :lol: :D

Používám přípravky přímo na to, problémy ale nikdy nebyly… :roll:

Janli
Kelišová 6261 příspěvků 07.02.18 11:25

Bohužel ano. Měla jsem s tím velký problémy a co jsem se přestala koupat, zmizely. Už se patnáct let jen sprchuju a nevím, co je mykoza nebo zánět. Mýdlová voda narušuje vnitřní prostředí. Mě vadí i koupel jednou týdně.

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 07.02.18 11:27
@Janli píše:
Bohužel ano. Měla jsem s tím velký problémy a co jsem se přestala koupat, zmizely. Už se patnáct let jen sprchuju a nevím, co je mykoza nebo zánět. Mýdlová voda narušuje vnitřní prostředí. Mě vadí i koupel jednou týdně.

Ano, nedalo mi to, projela jsem internet a také to tam potvrzují. ‚Některé ženy jsou obzvláště citlivé a náchylné k vaginálním infekcím. Proto je pro ně dlouhý pobyt ve vodě, která nezřídka obsahuje i mýdlo nebo pěnu do koupele, velmi rizikový. Voda a mýdlo totiž snižují obranyschopnost poševního prostředí a žena je tak vystavena riziku infekce.‘
Takže děkuju za odpověď a ode dneška už zase jen sprcha :lol:

Janli
Kelišová 6261 příspěvků 07.02.18 11:30

@SannaZ koupalní se úplně vzdávat nemusíš. Je teda dobrý to omezit. Kup si gynokaps, jsou to tobolky na zavádění s přirozenýma breberkama :mrgreen:. Po koupeli si jednu na noc zaveď. Na denní hygienu raději to sprchování.

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 07.02.18 11:30

Tak podle všeho to má prý vliv na nízkou kvalitu spermií u mužů :D kdo by to člověk řekl, že horká vana dokáže takové věci :lol:

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 07.02.18 11:31

@Janli Díky za tip, určitě využiju :palec:

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 07.02.18 11:32

Urcite to vliv mit muze. Dokonce velikej. Pokud mas jen obcasne potize, tak bych to stridala, parkrat vanu a parkrat sprchu. A uvidis.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 07.02.18 11:39

A co nepouzivat peny a podobne veci, ale treba jenom cistou morskou sul a etericky olej?

Příspěvek upraven 07.02.18 v 11:39

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 07.02.18 11:39

Ano bohužel, i mě to doktor řekl že časté koupaní nedělá dobře ale co mám dělat když nevykoupaná neusnu? :nevim:

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 07.02.18 11:41

@Afrikana to jsem snad nikdy nezkoušela. :think:

Janli
Kelišová 6261 příspěvků 07.02.18 11:52
@Afrikana píše:
A co nepouzivat peny a podobne veci, ale treba jenom cistou morskou sul a etericky olej?Příspěvek upraven 07.02.18 v 11:39

Pokud je citlivá, bude vadit s čistá voda.

@Petruna21 sprchovat se. Při tom se voda do pochvy nedostane.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 07.02.18 11:55

@Janli Jo střídám vanu se sprchováním ale prostě vykoupat se fakt musím každý den :zed:

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 07.02.18 12:10

@SannaZ Jistě, že má. Obvzlášť parfémované pěny aj. Já třeba používám jen neparfémovanou mořskou sůl. Nehledě na to, že každý den narušuješ ochranný film pokožky celého těla a pochybuju, že se po koupání ještě osprchuješ.

Sprchovala bych se a zkusila intimní mýdlo, a pokud ani to tak stačí čistá voda.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >